At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

09 Haziran 2018 günü 13. Triple Crown’a tanık olmak için Belmont Park’a gidiyoruz

20 Mayıs 2018 / 14:54   |   284 Okundu   YAZDIR

19 Mayıs 2018 Cumartesi günü zaman zaman yağan yağmurlu bir günde soğuk kapalı havada, 1 3/16 miles yaklaşık 1900 metre çamur pistte toplam ikramiyesi$1,5 milyon dolarlık grup 1 Preakness Stakes koşusu sekiz 3 yaşlı tayın katılımıyla koşuldu. 144. Kentucky Derby galibi JUSTIFY’ın start alıyor olması ve Amerika’nın Triple Crown’ın devamı açısından önemli bir koşu özelliğini yağışa rağmen bu yılda kaybetmedi.

İki hafta önce Kentucky Derby koşusunda start almış ve ilk iki sırada tamamlamış Justify ve Good Magic startla birlikte yarışta liderlik mücadelesine tutuştular. Bu ikilinin arkasında Bravazo pusuda bekler şekilde son düzlüğe çıktılar. Ünlü jokey Mike Smith idaresindeki JUSTIFY rakiplerinden almış olduğu avansı son metrelere kadar korumayı başararak foto finişe yakın kuvvetle hücum eden BRAVAZO’nun yaklaşık yarım boy farkla önünde açılış dört yüzü 23.11, sekiz yüzü 47.19, bin iki yüzü 1:11.42 ve bin altıyüz metresi 1:36.10 geçilen koşuyu 1:55.93 bitiriş derecesiyle kazanmayı başararak 09 Haziran 2019 günü New York eyaletindeki Belmont Park’ta Triple Crown’ın son ayağı olarak koşulacak 1 ½ miles yaklaşık 2400 metre kum pistteki koşusu öncesi yoluna kayıpsız olarak devam ediyor. Koşunun üçüncülüğünü çok sürpriz isimlerden Tenfold’un olurken yarışın başından beri 144. Kentucky Derby galibi JUSTIFY’a press uygulayan Good Magic tabelayı tamamlayan isim oldular.

Amerika’nın ünlü antrenörlerinden Bob Baffert’ın hazırladığı ülkemizde Kahraman Stud’ın İzmit’teki çiftliğinde aşım yapan MARCAVELLY ile babadan kardeş geçtiğimiz yıllarda ölen şampiyon Scat Daddy’nin son temsilcilerinden JUSTIFY, 2016 yılında Keeneland Eylül ayı yearling satışlarında $500,000 dolar bedelle China Horse Club & WinStar Farm ve Starlight Racing’in ortaklığı tarafından alınmıştı. JUSTIFY annesi Stage Magic’in üçüncü yavrusuydu. Ghostzapper’ın kızı olanGood Magic on iki yarışında üçü koşu kazanmış New Orleans Ladies Stakes koşusunu ikinci, grup 3 Gardenia Stakes ve isimsiz iki listed (kısa vadeli) koşuları üçüncü olarak tamamlamış başarılı bir kısraktı. STAGE MAGIC’in annesi Magical Illusion kısa yarış hayatında grup 1 Coaching Club American Oaks koşusunu üçüncü olarak tamamlamış bir isim’dir.

JUSTIFY’in pedigrisinde Mr Prospector 5x3x6x5Nijinksy II 7x4x5, (iki tam kız kardeş Yarn ve Preach pedigrinin içerisinde görebilirsiniz) 4×4Scat Daddy, ve bir çok şampiyon aygırın yakın eşleşmesi Mr Prospector 4×2Nijinsky II. 6×3 ve ekstra bir başka kros’da Nijinsky II’nin Northern Dancer ile beşinci jenerasyonda bulunması’dır.

Koşmuş olduğu beş koşusunda da geçilmemiş JUSTIFY bugün kü birinciliğiyle kariyer kazancını $2,998,000 dolara çıkardı.

Benzer Haberler

Yorum yapın