At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

2016 yılı şampiyonu GRAYSTORM zorunlu olarak Dubai’de ameliyat oldu

20 Ocak 2017 / 18:50   |   1714 Okundu   YAZDIR
2016 yılı şampiyonu GRAYSTORM zorunlu olarak Dubai’de ameliyat oldu

19 Ocak Perşembe günü Dubai World Cup Karnavalı kapsamında G2 Al Fahidi Fort Koşusu’nda jokeyi Ahmet Çelik ile start alan şampiyon Graystorm koşuyu 7. bitirdi. Yarıştan sonra ön sol ayağında sakatlık yaşayan Graystorm’un ayağı bandaja alındı. 20 Ocak Cuma sabahı Dubai’deki at hastenesinde yapılan tetkiklerde durumunun kritik olması üzerine acil olarak ameliyat yapıldı. Safkanın sahibi Ahmet Güzelocak’ın Türkiye’deki uzman veteriner hekimlerle yaptığı istişare sonucunda gerçekleşen ameliyatı yaklaşık üç saat sürdü. Ameliyat sırasında Graystorm’un sol ön ayağına vidalar monte edildi. Ameliyatı gerçekleştiren uzman ekip operasyonun başarılı geçtiğini ve Graystorm’un 5 gün boyunca hastanenin yoğun bakım ünitesinde gözetim altında tutulacağını belirtti. Hastaneden çıktıktan sonra Dubai Meydan Hipodromu’ndaki ahırına geçecek olan Graystorm’un, Mart ayının sonuna kadar sürecek tedavisi Dubai’de devam edecek. Şampiyon safkanın bundan sonraki yarış hayatının nasıl devam edeceği ise, tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından yapılacak kontrollerde belli olacak. Graystorm’un sahibi Ahmet Güzelocak ve tüm yetkililerine geçmiş olsun diyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Dubai’deki koşusunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“2016 yılı şampiyonu GRAYSTORM zorunlu olarak Dubai’de ameliyat oldu” için 3 Yorum
 1.   İsim Soyisim : bldplt 20-01-2017

  Sözün bittiği yer geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : naci demir 20-01-2017

  Sahipleri ayağının kırılmadığına şükretmeli ve bu saatten sonra yarış koşmak gibi fantaziler peşinde olmamalıdır. İlk önce tam manasıyla sağlığına kavuşması beklenmeli peşinden de aygırlığı konusunda planlama yapılmalıdır. Geçmiş olsun.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : adalet sarayı 20-01-2017

  güzelim atı, saçma sapan anlayışlar yüzünden mahvettiniz. at oturmadan bu turagır yarıslara sokarak atın sonunu hazırladınız.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın