At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

2018 yılı İlkbahar / Yaz ahır tahsisleri belli oldu

02 Nisan 2018 / 17:28   |   366 Okundu   YAZDIR

2018 Yılı İlkbahar-Yaz sezonu İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa ve Elazığ Hipodromları için ahır tahsisleri ilan edilmiş olup;

Tek tay müracaatı olanlara tüm hipodromlarda ahır tahsis edilmiştir.

İstanbul ve Ankara Hipodromu için; yapılan yoğun müracaatlar nedeni ile 2015 doğumlu Arap ve 2016 doğumlu İngiliz taylarına aşağıdaki kriterler uygulanarak;

·         2 adet müracaatı olanların 1 tayına,

·         3 ve 4 adet müracaatı olanların 2 tayına,

·         5 ve 6 adet müracaatı olanların 3 tayına,

·         7 ve 8 adet müracaatı olanların 4 tayına,

·         9 ve 10 adet müracaatı olanların 5 tayına,

·         11 ve 12 adet müracaatı olanların 6 tayına,

·         13 ve 14 adet müracaatı olanların 7 tayına,

·         15 ve 16 adet müracaatı olanların 8 tayına,

·         17 ve 18 adet müracaatı olanların 9 tayına,

·         19 ve daha fazla müracaatı olanların 10 tayına ahır tahsis edilmiş olup,

Ø  İstanbul Hipodromu için müracaat sayılarının belirlenmesinde, at sahiplerinin İstanbul,   Ankara, İzmir, Adana,  Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa ve Elazığ Hipodromlarına yaptığı 2015 doğumlu Arap ve 2016 doğumlu İngiliz tay toplamı dikkate alınmıştır.

Ø  Ankara Hipodromu için taylarda optimum sayı baz alındığından dolayı at sahiplerinin diğer hipodromlar için müracaatta bulundukları toplam tay adetleri dikkate alınmamıştır.

Ø  Tay tahsislerinde başka bir kriter belirlenmemiş olup, at sahipleri dilekçe ile tahsisi çıkan tayının yerine tahsis alamayan diğer tayını getirmekte serbesttir.

Üç ve daha yukarı yaşlı İngiliz atları ile dört ve daha yukarı yaşlı Arap atları için tahsisler; yarış programı, atın genel performansı ile son yılki performansı (Ahır müracaatlarının son günü olan 16.03.2018 tarihi baz alınmıştır), koşulara iştirakine mani bir halin bulunup bulunmaması, sağlık durumu, Genel Hükümlerin ilgili maddeleri, handikap puanı, son koşu tarihi gibi kriterler göz önüne alınarak yapılmıştır. Doping cezası bulunan at ve taylara, Genel Hükümlerin ilgili maddesi gereği yaş haddine uygun olmayan atlara ve muayenesi yaptırılmamış olan 3 yaşlı Arap taylarına ahır tahsis edilmemiştir.

Start almamış 4 ve yukarı yaşlı Arap ve İngiliz atlarına ahır tahsis edilmemiştir.

Ankara Hipodromuna Kapasitesinin Çok Üzerinde Ahır Müracaatında Bulunulduğundan, Mevcut Talebin Bir Kısmına Daha Cevap Verebilmek İçin Adana Hipodromunda Bulunan Prefabrik Ahırların Ankara Hipodromuna Transfer Çalışmalarına Başlanılmış Olup, Çalışmaların 20 Nisan Tarihinde Bitirilmesi Planlanmaktadır. Bu Nedenle Ankara Hipodromunda Prefabrik Ahırlarda Tahsis Alan Atların Bu Tarihten Önce Hipodroma Kesinlikle Getirilmemesi Gerekmekte Olup, Çalışmaların Kesin Bitiş Tarihi Ayrıca Duyurulacaktır.

Başvuruda bulunup ilan edilen tahsis listelerinde ahır tahsis hakkı kazanamayan at/taylar için Adana, İzmir, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa ve Elazığ Hipodromlarında belirli oranlarda boş ahırlar mevcut olup; Hipodrom Müdürlüklerine 06.04.2018 Cuma günü mesai saati bitimine kadar yeniden müracaat yapılması gerekmektedir.

İstanbul ve Ankara Hipodromlarına yapılan yoğun müracaatlar dolayısı ile mevcut tüm ahırlar tahsis edilmiş olduğundan bu hipodromlar için Hipodrom Müdürlüklerince yeni müracaat kabul edilmeyecektir. İptal veya başka nedenlerle boşalan yerler için 07.04.2018 Cumartesi tarihinden itibaren Hipodrom Müdürlüklerine dilekçe ile müracaat yapılması gerekmekte olup, direkt Yarışçılık Müdürlüğüne yapılacak müracaatlar değerlendirmeye alınmayacak ve müsait yer oldukça dilekçeler değerlendirilecektir.

07.04.2018 Cumartesi tarihinden itibaren yıl içinde yapılan tüm değişiklikler için de (Yer değişiklikleri, ahır iptali, yeni tahsisler vb.) yine Hipodrom Müdürlüklerine dilekçe ile müracaat yapılması gerekmektedir.

Dilekçe ile yapılan müracaatlarda da depozito yatırılacak ve Borç Sorgusu yapılacaktır.

Ahır tahsisinin bulunduğu hipodromlara 30.04.2018 tarihine kadar getirilmeyen atların ahır tahsisleri iptal edilecek olup, ödenen avanslar gelir kayıt edilecektir.

ADANA Ahır Tahsisleri

ELAZIĞ Ahır Tahsisleri

KOCAELİ Ahır Tahsisleri

ŞANLIURFA Ahır Tahsisleri

İZMİR Ahır Tahsisleri

İSTANBUL Ahır Tahsisleri

BURSA Ahır Tahsisleri

ANKARA Ahır Tahsisleri

Benzer Haberler

Yorum yapın