At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

32. Dönem Apranti Mezuniyet Töreni 
 Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak

11 Ekim 2017 / 17:05   |   117 Okundu   YAZDIR

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nin 32’nci Dönem mezuniyet töreni, 13 Ekim Cuma günü Byerley Turk Salonu’nda  saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

1985 yılından bu yana yarışçılığımız için eğitimli biniciler yetiştiren, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olacak öğrencilere, aileleri ve davetliler huzurunda törenle sertifikaları dağıtılacak. Törende, dereceye giren başarılı öğrenciler ayrıca ödüllendirilecek. Mezunlar sertifikaların dağıtımının ardından, Veliefendi Hipodromu pistine çıkarak, konuklara at üstünde binicilik becerilerini sergileyecek. Veliefendi Hipodromu içerisindeki Byerley Turk Salonu’nda gerçekleşecek törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katılarak mezunlara sertifikalarını ve hediyelerini verecek. Tören sonunda davetlilere kokteyl verilecek.

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi, ülkemizde benzeri olmayan ve jokeylik mesleğini icra edecek eleman yetiştiren tek kuruluştur. Apranti Eğitim Merkezi’nde eğitim süresi 2 yıl yatılı olup, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bulunmaktadır. Kurulduğu günden bu güne kadar 800’ün üzerinde mezun veren merkezde adaylara, eğitim süresince ağırlıklı olarak Teorik ve Uygulamalı Binicilik Dersinin yanında, At Bilgisi, Yarış Nizamnamesi, Veterinerlik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik, İngilizce dersleri ile beden eğitimi, beslenme, rehberlik ve danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Kursiyerler, iki yıllık eğitimin ardından başarılı olmaları halinde Apranti Lisansı’na sahip olur ve 150 yarış kazandıkları takdirde jokey olurlar. 1998 yılında ünlü jokeylerimizden Merhum Ekrem Kurt’un anısını yaşatmak amacıyla, Eğitim Merkezi’nin adı Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi olarak değiştirilmiş olup, merkezimizden mezun olan ve mesleğini başarılı bir şekilde devam ettiren bazı jokeylerimiz şunlardır; Ahmet Çelik, Gökhan Kocakaya, Gökhan Gökçe, Akın Sözen, Özcan Yıldırım, Deniz Yıldız, Mustafa Çiçek, Furkan Yüksel, Ayhan Kurşun ve Uğur Polat.

Benzer Haberler

Yorum yapın