At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

7’li ganyan yarışçılığın can suyu oldu

12 Temmuz 2015 / 16:30   |   2683 Okundu   YAZDIR

Yasin Kadri Ekinci Yönetimi, Bakanlık’ca içi boş yeni at hastanelerine 103 milyon TL tüketilerek sıfırlanmış bir fon ile göreve geldi. Ekinci Yönetimi, 36 ay olan görev süresi henüz 5 ay olsa da çıkmazlar içerisindeki yarış camiasına art arda hizmetlerini sunmaya devam ediyor.

Bilyoner.com’un en iyi personeli Bülent Pelit transfer edilirken “Parayı koyacak yer bulamayacaksınız” sloganı ile 7’li ganyan, devirli altılılarla başladı. Normal oynanan 6’lı ganyan hasılatlarına fazla etki etmediği görülürken 7’li ganyanın yarışçılığa can suyu olacak işaretleri vereceği yorumu yapılabilir.

Yeni yapılan, içi boş at hastanelerinin içerisine alınacak olan malzeme listesini TJK Yönetimi, YKK’ya göndermesine rağmen YKK’dan beklenen cevap gelmedi. 7’li ganyan ciroları ile TJK müessese hissesine düşen kısım ile at hastanelerinin içerisine cihazlar alınabileceği gibi Kocaeli Kartepe ve Şanlıurfa Hipodromlarına yeni ahırlar yapılabilir.

7’li ganyanın ciroyu artırması beklenirken yeni oyunların devamının geleceği de öngörülüyor. Özgecan Aslan Koşusu, Atlı Terapi Merkezi’nin hizmete açılması, at binmek isteyen yurttaşlara ücretsiz atlara binicilik projesi görev süresi sadece 5 ay olan Ekinci Yönetimi’nin Türk atçılığında yankı bulan ilk sosyal projelerinden olurken 31 ay daha görevde olacağı göz önüne alınırsa TJK’ya çağ atlayacak, denilebilir.

11 yıl önce İddaa’nın ciddi rakip gördüğü TJK kısa sürede yakalayıp geçerken, aradaki farkı Yasin Kadri Ekinci’nin başkanlığı ile hızla kapattı ve İddaa ile TJK o yıl ciro bakımında başa baş oldu, seçimi kaybetti. O boşlukta İddaa, aradaki farkı 2,5 katına çıkarmıştı. Ancak Yasin Kadri Ekinci’nin göreve gelmesiyle birlikte TJK ile İddaa arasındaki farkın kapanma zamanı başladı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu haricindeki diğer hipodromlarda ahır yapılacak alan mevcut olurken Yüksek Komiserler Kurulu, eskiden olduğu gibi ahır yapma yetkisini TJK’ya vermesi halinde bana göre 6 ay gibi sürede Kocaeli ve Şanlıurfa’daki ahır sorunları tarihe karışır.

Kemal Akyer

GÜNCEL GAZETESİ at yarışlarında fark yaratıyor

Doğru galop, doğru sprint ve yılların verdiği deneyim ile güvenilir araştırma ile yıllardır okuyucusuna kazandıran GÜNCEL GAZETESİ kazanmanız için tek başına size yeter. 8 sayfa GÜNCEL GAZETESİ’ni ganyan bayiler, Hürkont satış noktaları ve www.bultenci.com’da bulabilirsiniz.

Benzer Haberler
“7’li ganyan yarışçılığın can suyu oldu” için 1 Yorum
  1.   İsim Soyisim : huseyin 12-07-2015

    6li ganyan kalksın 7 li ganyan 5.4. Oynatilmaya devam etsin

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın