At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

91.Gazi Koşusu’nun jokeyi ile birlikte 19 safkanı netlik kazandı

05 Haziran 2017 / 13:12   |   17583 Okundu   YAZDIR

91.Gazi Koşusu’nun favorileri netlik kazanırken favorilerden GAZIBORA KHAN sakatlandı ve koşmayacak. PIANO SONATA’ya Ahmet Çelik, Selim Kaya TARSUS BEYAZI’na, Uğur Polat ZAFER ATEŞİ’ne, Akın Sözen RUNNER BULL’a, B.Kılınç AL JAWARA, Mustafa Çiçek ZÜMRÜTHAN’a, SİNYOR ŞAMİL’e Ayhan Kurşun, CİHAN PEHLİVANI’na Tolga Yıldız, LAST POINT’e Müslüm Çelik, OĞLUM BERATIM’a Mehmet Kaya, ORANGE BLOSSOM’a Furkan Yüksel, NAÇAL’a B.Kurdu, SCAMP’a D.Yıldız, HEYAMOLA jokeyi belli değil, ESKAYRA’ya Gökhan Kocakaya, ULAN BATOR’a Sadettin Boyraz binecekler.

25 Haziran Pazar günü yapılacak 91.Gazi Koşusu için geri sayım başladı. Koşulan Mehmet Akif Ersoy Koşusu ve İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Kısrak, Sait Akson koşularından sonra ulu önder Atatürk adına koşulacak 91.Gazi Koşusu bu yıl bayramın birinci günü gündüz yapılacak. Sait Akson’u kazanan PERSHING 5 boy farkla kazanırken son 400 ile son 200 arası sprint yapacak kulvar bulamayıp pistte gezinen Ö.Yıldırım bugün için FINESSE’ye çok kötü bindi ve koşuyu 2. bitirdi. FINESSE son viraj dönüldükten sonra sprint kulvarını iyi ayarlamış olsaydı Sait Akson’da PERSHING’in çok sert rakibi olup birinciyi foto finiş tayin ederdi. İki safkanda çok güçlü bir görüntü çizdiler ve her iki safkan şu an tartışılmaz olarak Gazi Koşusu’nun favorileri oldular.

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda hazırlıklarını sürdüren, Mehmet Akif Ersoy Koşusu’nda GAZIBORA KHAN Ankara’da hazırlandı. Başarılı bir yarış çıkartarak son viraj dönüldükten sonra Ahmet Çelik ile PIANO SONATA’nın dışına çıkması ile baş farkıyla 2.15.91’lik derece yaparak kazanma başarısı gösterdi. PIANO SONATA ise 2.15.92’lik derece elde etti.

Pazartesi günü öğleden sonra yaptığımız akşam saatlerinde kesinlik kazanan araştırmada 91.Gazi Koşusu’nun favorilerinden GAZIBORA KHAN’ın ilgilileri safkanın at hastanesinde yapılan tetkikler sonrası dizinde küçük bir çatlak olduğunu, 91.Gazi Koşusu’nda ve bu koşudan sonra hedefledikleri koşularda koşamayacaklarını, tedavi sürecinin uzun süreceğini, safkanın tedavi süreci sonrası yarış sahalarına tekrar geri dönüşünün çok yüksek olduğunu belirttiler. Arıcı Ekürisine geçmiş olsun diyoruz.

İstanbul’da PERSHING 2.15.66, FINESSE 2.16.32’lik dereceler yaparlarken FINESSE’nin kapandığını göz ardı edersek 2.15.66 yapacak güce sahip olduğu dikkatlerden kaçmadı.

91.Gazi Koşusu için Ankara’dan gelecek olan PIANO SONATA İstanbul’daki safkanlar kadar koşunun şanslı isimleri arasında. 91.Gazi Koşusu’nun 3 favorisi Ankara’dan PIANO SONATA; İstanbul’dan PERSHING ve FINESSE olurken PERSHING Ankara’da hazırlanıp İstanbul’da koşmaktadır. PERSHING’e Halis Karataş  kesin olarak binecek.

ZAFER ATEŞİ 2200 metrede 2.3.4. ve 5.lik mücadelesinde jokeyi Selim Kaya ile koşuyu yakın ara 5. bitirdi. Kısrak Koşusu’nu TARSUS BEYAZI ile 2.08.50 ile kazanırken kısrağın derecesi 91.Gazi Koşusu’nda sürpriz yapabilecek güce sahip olduğu görüldü. Selim Kaya’da 2017 yılında 62.Kısrak Koşusu’nu birinciliği ile yeni kraliçe olan TARSUS BEYAZI’nı tercih etti.  5 Haziran Pazartesi sabahı yaptığımız araştırmada FINESSE’ye yüzde doksan Özcan Yıldırım binecek. PIANO SONATA’ya da Ahmet Çelik binecek. CROSS FIRE, 91.Gazi Koşusu’nda koşmayacaktır.

(Kemal Akyer)

Sait Akson Koşusu’nun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Mehmet Akif Ersoy Koşusu’nun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

91.Gazi Koşusu’nda koşacak safkanlar ve jokeyleri

 1. PERSHING Halis Karataş
 2. FINESSE Özcan Yıldırım
 3. PIANO SONATA  Ahmet Çelik
 4. TARSUS BEYAZI Selim Kaya
 5.  ZAFER ATEŞİ Uğur Polat
 6.  RUNNER BULL Akın Sözen
 7. AL JAWARA B.Kılınç 
 8. ZÜMRÜTHAN Mustafa Çiçek 
 9. SİNYOR ŞAMİL  Ayhan Kurşun
 10. CİHAN PEHLİVANI  Tolga Yıldız
 11. LAST POINT  Müslüm Çelik
 12. OĞLUM BERATIM  Mehmet Kaya
 13. ORANGE BLOSSOM Furkan Yüksel
 14. NAÇAL B.Kurdu
 15. SCAMP D.Yıldız
 16. HEYAMOLA Jokeyi belli değil
 17. ULAN BATOR Sadettin Boyraz
 18. ESKAYRA Gökhan Kocakaya
Benzer Haberler
“91.Gazi Koşusu’nun jokeyi ile birlikte 19 safkanı netlik kazandı” için 20 Yorum
 1.   İsim Soyisim : YANLIŞ İSİM ! 05-06-2017

  GAZİ KOŞUSUNDA PERSHİNG BÜYÜK FAVORİ ÇIKAR….ORSEGÜL İSİMLİ KISRAKTAN BÖYLE BİR TAY ÇIKMASI İLGİNÇ !….AMA YARIŞI FINESSE KAZANIR….HEM UZUN ARADAN SONRA BİR YARIŞ GÖRDÜ….HEMDE 3 DEFA ÖNÜ KAPANDI….ZATEN ORJİN OLARAK BİR HATTA İKİ GÖMLEK DAHA ÜSTÜNDÜR….ORJİN İNCELERSEK EN BÜYÜK EŞŞEK TARSUS BEYAZI DIR….SON KOŞUSUNA KİMSENİN AKLI ERMEDİ… DOPİNG ÇIKARSA HİÇ ŞAŞIRMAM.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : marıkan 05-06-2017

  İyi olan kazansın .Ayakları düz bassın.Gaziye katılmak büyük onur ancak benim tayım olsa gazide koşturmam . Bizim taylara 2400 metrenin uzun geldiğini düşünüyorum .

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : Jumano 05-06-2017

  Tendürek koşu galibi CROSS FIRE şansi ne olur sizce

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Az bilen 05-06-2017

  Tarsus Beyazı’na eşşek diyen arkadaş hiç pedigree bakmış mı ? 4×4 Sir Ivor ve 4×4 The Minstrel var orjininde. The Minstrel Irish Derby ve Epsom Derby galibidir, Sir Ivor ise Derby galibi, Irish Derby ve Arc 2.si.. Performans olarak şu ana kadar kötü olabilir ama bence orjin olarak diğerlerini sırtına alır da gelir.. Tek handikapı dişi olması..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Az bilen 05-06-2017

  Pardon Sir Ivor 4×5.. Sir Ivor hattından gelen dişilerin başarıları da ayrı bir nokta.. ama biraz da şans işi 2400 :)

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : hacidayi 05-06-2017

  yanlis isim gene özcan bir hata yapar ve finesse kaybeder ozcan su anda hayatinin en formsuz döneminde bu formuyla gaziyi kazanmasi cok zor yazik guzelim atin hakkinida yiyecek

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : volkan…………… 05-06-2017

  finnese e keşke özcan yerine erhan yavuz binsin yada tarsus beyazı’na binmeyecekse selim kaya binsin… pershing geçirirse bu isim ya finnese ya da cross fire nefessizlikten etkilenmezse

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : Cagatay 05-06-2017

  Gokhan Kocakaya hangi ata binecek

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 9.   İsim Soyisim : Misafir 05-06-2017

  Evet klas bir gazi koşusu olacaktır . Son 100 e finesse ve cros firi kalır kim kazanır ? Bence cross fire kazanır

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 10.   İsim Soyisim : Zader 05-06-2017

  Bu yilki gazide pershing.cros fire ve finesse hanginin jokeyi en az hata yaparsa bence gaziyi kazanir TB piyano sonata.ve diğerlerinin de sansi var.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 11.   İsim Soyisim : deniz 05-06-2017

  Pershing uzak ara kazanır. Bold Pilot yarışı olur. Tarsus Beyazı ikinci olur. Finesse ve sürpriz bir at üçüncülük için kapışır. Piano Sonata tabelaya giremez.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 12.   İsim Soyisim : Murat 05-06-2017

  Pershing iyi bir safkan bu yarışı kazanması lazım. Cross Fire bu koşu için içten içe iyi hazırlandığını düşünüyorum. Grey Cloud bu koşuya katılacak mı acaba en çok merak ettiğim durum bu. Katılır ise çok büyük bir sürpriz bekliyorum.
  Tüm safkanlara bol şans

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 13.   İsim Soyisim : kemakinen 05-06-2017

  tarsus beyzai orjin olarak gayet kaliteli hatta türkiyedeki en iyi ana kan hattina sahip aygirlarindan biri olan banknote kizidir. banknote anna familyasi tamamen sampiyonlar sülalesidir.nashwan ile akrabaligina bakiniz yeter.birde banknote kralice elizabehtin atiydi kralicenin atlari demek kalite demektir. pershing eger son düzlükte sait aksondaki gibi rahat olursa gazinin favorisi konumunda , herkes finessin kapandigini konusuyor ! kapanan bir at her zaman sonlarda cok daha iyi gelir fakat ben halisin pershinge sadece bir kamci vurdugunu gördüm sadece bir kamci . piano sonata büyük yarislarda farkli olan ahmet celik faktörüyle en büyük rakibidir , sonrasinda finesse -crossfire diyorum .

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 14.   İsim Soyisim : volkan…………… 05-06-2017

  sürekli girip çıkıyorum sayfaya belki finesse’in jokeyi değişmiştir diye ama hala hayal kırıklığı…. özcan binme şu ata nolur geçen sene gazide victory ile 2500 metreden daha fazla koşmuşsundur. iyi jokey olabilirsin ama yer tutamıyorsun… şu at bi sürpriz olur da erhan yavuz a kalırsa efsane olur o da olmazsa sadettin binsin en azından büyük yarışların jokeyi….

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 15.   İsim Soyisim : altur korlu 05-06-2017

  gaziyi kazanacak at..gazi bora khan dı ama sakatlanmış…
  .
  gaziyi..sinyorşamil KAZANIR…….

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 16.   İsim Soyisim : bazen.benn 05-06-2017

  hadi ben de fikirlerimi paylaşayım…

  böyle büyük yarışların en zor yanı büyük favori olmaktır. Pershing’in işi bu açıdan zora girmiştir. Sahipleri her yarışta yüreklice atlarının sermayesini ortaya sermiştir. ama bu gazi de işlerini bozabilir.

  Eğer tercihli start alıp en dış kulvardan çıkmazlarsa makina çıkışında yenilecek tamponlarla yarışı çok gerilerde takip etmek zorunda kalabilir. Kalabalık gruplarda gerilere düşmek 10-15 boy geriden yarış takibi sonucu doğurur. Geçen sene gazinin gizli favorisi temsil bu duruma maruz kaldı ve kazanabileceği gaziden ancak 2. lik alabildi. Sanırım şimdilerde de sakat. Çünkü ortalarda yok. yeri gelmişken gözlerimiz temsil’i arıyor.

  neyse dönelim gazi’ye… eğer pershing çıkış hengamesini kazasız belasız atlatırsa, yarış önde tempolu giderse, pist 3,3 olursa… Bold pilot rekorunu çöpe atacak bir derece çıkartabilir. Yok 5-6 takip ettiği yarışta tempo düşük olursa, pershing’in kazanmaması mümkün değil.

  Çıkış hengamesinde en gerilere düşerse tempoda düşük olursa yarışı 5-6 takip eden isimler arasında selim kaya varsa… Tabelaya bir dişinin adı asılır. Tarsus beyazı. Çünkü mevcut Finesse benim yarış takibim süresince gördüğüm en zor atlardan birisi. yukarıda linki var. bir daha benim gözlerimle izleyin yarışı… son ikinciliğinde sait akson’da özcan yıldırım yarış boyunca safkanla uğraştı. eğer üzerinde özcan olmasaydı. o yarışta at geçmesi çok zordu. Safkanda hamur sağlam, ama adaptasyonda sıkıntı var. eğer o sıkıntı gazi günü zuhur etmezse, yarışın 3. şanslı safkanı olur.

  Piano sonata, ulan bator, (adını göremiyorum ama: Flashing girl) yukarıda saydığımız üçlüden üçü birden hata yaparsa kendilerine bir şans yaratabilecek diğer safkanlar olabilir.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 17.   İsim Soyisim : kemal 05-06-2017

  {RUNNER BULL}*{FINESSE} Hepsinin ayakları düz bassın…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 18.   İsim Soyisim : Johny 05-06-2017

  Waneta kosmuyor mu arkadaslar hic ismi gecmiyor ?

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın