At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Ahmet ÇELİK’in savunması neden istendi

04 Ekim 2018 / 10:25   |   1113 Okundu   YAZDIR

03 Eylül 2018 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda günün 8.Koşusu’nda 1 numaraya kayıtlı olarak koşan OBRA REİS isimli atın antrenörü Mülayim ANAT Komiserler Kuruluna vermiş olduğu dilekçesinde; 2 numaraya kayıtlı olarak koşan LORD OF DARKNESS isimli atın jokeyinin kendi atını engellediğinden neticeyi protesto ettiğini bildirmiştir. Çekilen protesto Komiserler Kurulu tarafından incelenmiş olup, protestonun kabulüne karar verilmiş ve derece değişikliği yapılmıştır.

Ayrıca jokey Ahmet ÇELİK, koşu esnasında son düzlükte usulsüz kulvar değiştirip dışındaki ata tampon yaparak faul yaptığından dolayı komiserler kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihi izleyen günden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde Komiserler Kuruluna ilettikten sonra karar verilecektir.

2 numaraya kayıtlı olarak koşan LORD OF DARKNESS isimli atın jokeyi Ahmet ÇELİK, komiserler kuruluna karşı kaba davranışlarda bulunduğunun tutanakla tespit edilmesine istinaden Komiserler Kurulu’na çağırılmış ancak davete icabet etmemiştir. Konu ile ilgili savunma istemi kendisine tebliğ edilip savunması alındıktan sonra kurulumuzca karar verilecektir.

Koşunun protestolu videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler

Yorum yapın