At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Ankara galop mafyasının iddialarına yanıt

29 Mayıs 2015 / 00:21   |   5063 Okundu   YAZDIR

Behçet Ekinci iddia: Uzun zamandır ekip olarak çalışıp galop verdiğimiz Hürkont grubunun sahibi Kemal Akyer, galop parası vermemek için 8 şehre ait galop ve sprintleri Adana Yeni Puanlı Bültenine bedava verip, karşılığında Adana galoplarını alacağını söyleyerek son ay galop paralarını da göndermeyip bizlerle olan ilişkisini kesmiştir.

Kemal Akyer yanıt: Geçen yıl Ankara yarışlarında yapılan bir tay yarışında iyi atlara kötü galop kötü atlara iyi galop yazarak at yarışı gazetesi çıkartan yayıncıları ters köşeye yatırdık diye övünen galop mafyasının yarış severleri kandırdıklarını tespit edince havuz sisteminden ayrıldık. Behçet Ekinci kendisinden galop aldığımızı iddia ederken bizler Behçet Ekinci’nin kendisinden değil kendisi ve arkadaşlarının, tüm at yarışı bültencilerinin dahil olduğu ortak havuz sisteminden galop almaktaydık. Yaklaşık 10 aydır bu havuz sisteminden ayrılmış bulunmaktayız.

Behçet Ekinci iddia: Kendisi Ankara’da ikinci bir ekipten galop aldığını belirtmiştir. İsim belirtmeden ‘ekibim var’ diyerek bu sektörde emek hırsızlığı yapanlar sahtekar ve yalancıdırlar. Dürüst insanlar çalıştığı kişilerin isimlerini de beyan ederler.

Kemal Akyer yanıt: Ankara’da galop tutan ikinci ekibimin ismini yazmakta sakınca görmüyorum.Önder İşgüzar ile anlaşmamız var idi. Ancak 1 Haziran itibariyle yeni ekip kurulacağı için bu anlaşma bitecektir. Önder İşgüzar ile çalıştığımız süre zarfında kendisinin bizlere karşı tek bir yanlışını görmedim. Kendisine tüm ödemeler gününde yapılmıştır. Sahtekar, yalancı, ikiyüzlü olan asıl Behçet Ekinci’dir. Yukarıda kendi yazısının son cümlesinde bizlerle ilişkisini kestiğini bellirtiyor. Galop mafyası sahtekarlarının ele başısı Behçet Ekinci olurken diğer üyeleri Hasan Karahan, Osman Ekinci, Serkan Onaylı’dır. Bu galop mafyası mensuplarının ad ve soyadlarının altında imzalarının olduğu beyanları 28 Mayıs Perşembe günü merkez büromuza kendileri tarafından fakslanmıtır. Bu yazıda bana galop vermeyeceklerini ilan ettiler. Sanki ben kendileriyle çalışıyormuşum havası estirip bana gönderdikleri bu imzalı kağıtı birkaç önemli bültenciye daha fakslayarak şov yaptılar. Zira yaklaşık 10 aydır havuz sisteminden ayrılarak birlikte çalışmadığımız bilinmelidir.

Behçet Ekinci iddia: Kendisi Ankara sezonunda suçladığı ekipten olan ve benim uzun yıllardır beraber galop tuttuğum Önder İşgüzar ve Mehmet Ataş ile anlaşmıştır. Mayıs ayı başında Mehmet Ataş’ın parasını vermemek için çeşitli bahaneler uydurmuştur. Bu nedenle Mehmet Ataş da işi bırakmıştır. 

Kemal Akyer yanıt: Bu yıl Ankara sezonunda iddialı bir telsiz ekibi kurması için bölge baş bayimizi görevlendirdik. Aylık bir meblaga anlaştık. İki şirket telefonu gönderdik. Telsiz ekibinin görevi atları sahaya girip çıktıgı yerde beklemek yukarıdaki kondüsyoner ekibimizden Önder İşgüzar’a İşgüzar’ın tanımadığı atları bilgilendirmekti. Ankara’dan gelen galopları ikinci grupla karşılaştırdığımızda Mehmet Ataş’ın verilen görevi yapmadığı tespit edildi. Bölge baş bayimiz tarafından Mehmet Ataş’a anlaştığımız meblagdan 200 TL daha fazla ödeme yapılarak Ataş ile yollarımızı ayırdık.

Behçet Ekinci iddia: Gelelim Sakarbaşı olayına:Bu ata 10,17 ve 21 Mayıs’ta 1000 metrelik hayali galoplar yazdın. Bense ayın 21 inde saat 04.10’da İ.Akkılıç ile yapmış olduğu 1000 metrelik galobu sana vermeyeceklerine inandığım bültenlere gönderdim. Şimdi sen gerçek galobu alamadığından hayali galoplarınla Kamuoyu önünde bizi suçluyorsun. Burada kimin haklı olduğunu, kimin yalan söylediğini, kimin sahtekar olduğunu ortaya çıkarmak için 3 kuvvetli şahit var. Bunlar senin hayali galoplarını yazdığın jokeyler G. Gönültaş, N. Şen ve benim yazdığım İ.Akklılıç’tır. Kamuoyu önünde ya da Hukuki şartlarda bu arkadaşları dinleyip işin doğrusunu meydana çıkartalım. Hodri meydan kaçan namerttir.

Kemal Akyer yanıt: SAKARBAŞI olayında bizim istihbaratımız ve galoplarımız tamamiyle doğrudur. Çalıştığımız tüm kuruluşlarda bu safkan altılı ganyan kuponlarında vardı. Bahsedilen iki spor gazetesinde galopların aynı olduğunu, SAKARBAŞI’nın galoplarının olmadığını Behçet Ekinci söylüyor. Üstelik Ekinci, benim bu iki gazateyle çalıştığımı iddia ediyor. Behçet Ekinci’nin bu iddiaları öncelikle kamuoyuna açıklama yaptığı sitenin sahibi Atahan Zilcioğlu’na sorması gerekir. Çünkü spor gazetelerinin biriyle çalışan Atahan Zilcioğlu’dur. Diğer spor gazetesinde de yakın arkadaşları çalışmaktadır. İddia ettiği spor gazeteleriyle parasal bağımız kesinlikle yoktur, diğer ulusal gazeteler ve at yarışı internet siteleri gibi galoplarımızı, haberlerimizi, fotoğraflarımızı ücretsiz kullanmaktadırlar.

Şimdi konuşma sırası bende

28 Mayıs Perşembe günü Ankara 7.koşuda (2) AND ONE isimli ilk kez koşacak safkanı yarıştan bir gün önce özellikle Adana ve İstanbul illerinde yasa dışı bahis oynatan kişilerin çevresinde bu safkanın kazanacağı bilgileri aktararak yayılmasını, tüyo altında malum kişilere aktarılmasını sağlayan Behçet Ekinci’dir. Behçet Ekinci ile aramızdaki fark Ekinci yarış severleri, bültencileri nasıl kandırıp para kazanırım düşüncesinde olurken bense Ekinci gibi kişilik bozukluğu olan kişilerin maskelerini düşürmekle uğraşıyorum.

Ankara 75.Yıl Hipodrom Müdürü ile yaklaşık 20 gün önce bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim ve geçen yıl yaşanan bir olayı kendisine anlattım.  Bu olaya karışan 5-6 kişinin Ankara 75. Yıl Hipodromu’nun en üst katında basın ve kondüsyoner tribününe 10 metre mesafede sizin özel yaptırdığınız odalarda ikamet ettiklerini söyledim. Kendiside sadece Behçet Ekinci ve Harun Ekinci’nin konakladıklarını ifade etti. Ben ısrar edince ‘araştırıp geri döneceğim’ dedi. Ankara 75.Yıl Hipodrom Müdürü, bir hafta sonra beni aradı ve sadece Behçet Ekinci, Harun Ekinci’nin kaldıklarını yineledi. Yaptığımız araştırmada bu yatakhanede Behçet Ekinci için özel bir oda yapıldığını, galop mafyası arkadaşlarının ayrı ikinci odada beş kişi olarak kaldıklarını ve şu an bile kalmaya devam ettiiklerini ögrendim. TJK’ya 28 Mayıs Perşembe günü yaptığımız müracatta 1 Haziran Pazartesi günü 4 kişiden oluşan yeni kondüsyoner ekibimize Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda galop mafyası Behçet Ekinci ve arkadaşlarının ikamet ettikleri en üst kattaki yatakhanenin olduğu salonun çevresinde yer talebinde bulunduk. TJK’da imkan ölçüsünde oda verileceğini bildirdi.

Bundan sonra tribünlerde iki farklı ekip ve telsiz ekibi olacaktır. Ülkemizde hiçbir hipodromda olmayan ancak TJK’nın Ankara 75.Yıl Hipodromu’na yaptırdığı şifre kapılı basın tribünü galop mafyasının içeride telefon trafiğini rahatça organize etmesini sağlamaya devam etmektedir. Ankara’ya gidecek olan yeni 4 kişilik kondüsyoner ekibimiz bakalım bu şifreli kapıların ardında neler yaşayacaklar?

 Kemal Akyer

Benzer Haberler
“Ankara galop mafyasının iddialarına yanıt” için 22 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Sinan Arın 29-05-2015

  SAYIN KEMAL AKYER, DÜRÜSTLÜĞÜNÜZ VE BU KONUDA BİZ YARIŞSEVERLERİ AYDINLATAN YAZILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. BİZLER BUNLARI BİRŞEY SANIYORUZ AMA SİZİN YAZILARINIZLA ASLINDA ”HİÇ BİRŞEY” OLMADIKLARI ORTADA. BAYİMİZDE ARTIK BU KİŞİLERİN İSİMLERİNİN GEÇTİĞİ BÜLTEN VE GAZETELERE YER VERMEYECEĞİM. SİZİN DAĞITIM EKİBİNİZİN DAĞITTIĞI BÜLTENLERE AĞIRLIK VERECEĞİM. DÜRÜSTLÜK HERKESTE OLMAYAN BİR ERDEMDİR. BU ERDEMİN SİZDE OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. SİZDE ÇIKARLARINIZI DÜŞÜNSENİZ BUNLARLA İŞBİRLİĞİ EDEBİLİRDİNİZ , ÇOK DAHA BÜYÜK KAZANÇLAR YAKALARDINIZ. SİZ DOĞRU OLANI TERCİH ETTİNİZ MASKELERİ TEKER TEKER DÜŞÜRÜYORSUNUZ. SİZİ KUTLARIM. SAYGILAR.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : Fatih Kerim Kürkçü 29-05-2015

  geçen sene m.baydan ile kazanan salihinoğlu isimli tayı hatırlıyorlarmı bu beyler ? Avcılarda herkes biliyor. bunlar sanıyorki sakladıkları atları kimse bilmiyor

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : Erkan Barut 29-05-2015

  Bu adamların bir tanede seveni olmazmı? Maskeler aşağı yüzleri ortaya çıkıyor

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : VEDAT CİĞER 29-05-2015

  BENİM ANLAMADIĞIM BİR KONU VAR. ANKARA HİPODROMU BUNLARA YATACAK YERİ NİYE VERİYOR ? SURİYELİ LERDEN SONRA, BİRDE BUNLARAMI YATACAK YİYECEK YER VERİYORUZ? BENİM EV SAHİBİ EVDEN ÇIKARIRSA ELİME BİR TANE KRONOMETRE ALIP ANKARA HİPODROMUNA GELSEM BANADA YER VERECEKLERMİ?

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Gürol Akın 29-05-2015

   Suriyeli’lerden sonra bunlaradamı kucak açtık ;) ) güzel benzetme olmuş.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Ömer 29-05-2015

  Bu konu aslında gayet basit bir şekilde çözülür.TJK sabah idmanlarının belli bir saatte yapılmasını planlar.Saat:05:00-10:00 arası pistleri idmana açar.Bu saatler dışında idman yapan at,jokey,idman jokeyi,apranti kim olursa ata ve ilgililerine 1 ay koşulardan men cezası verir.Bakalım bundan sonra kim bu işlere kalkışabilir.TJK hipodrom müdürleri bu işlerden sorumludur.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : UĞUR 29-05-2015

  Soyadlarından dolayı merak ettim,acaba TJK Başkanının akrabalarımı?

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Tokcalar 29-05-2015

   Hayır kardeş hiçbir yakınlıkları yok soyisim benzerliği. Bu Ekinci’ler yıllardır Adana’da saat tutar. Arada sırada böyle tuhaf olaylarla gündeme gelirler.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : Koray (Adana) 29-05-2015

  Tebrikler başkan. Siz sakarbaşına 1000/ 1.11 yazmışsınız. Bu adamlar ise, 1000/ 1.13.3 , başka söze gerek yok. Bu dolandırıcılarla artık muhattap olmayın bence.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : Gürol Akın 29-05-2015

  Adam utanmadan tuzağa düşürmek için yalnış galop yazdık diyor. Zaten burada büyük hata var sen birini tuzağa düşürmek için yalan galop yazdığını kendin ifade etmişsin Behçet Ekinci ! Hipodrom Müdürü her şekilde suçludur. Bu ve benzeri adamların girişleri bu saatler dışında yasaklanmalı. Üstelik birde yatacak yer veriyorlar. Oh ne ala memleket. Yukarıda biri güzel yazmış belli saatler dışında galop yapılmasına izin verilmez. Bu gibi galop saklamalar engellenir. Ayrıca sizide kutlarım Kemal Akyer. Bu adamların neler yaptıklarını paylaştığınız ve bizleri aydınlattığınız için kutlarım.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 9.   İsim Soyisim : Erdinc Demir 29-05-2015

  Hem dürüstlük hem cesaret hem de güzel ahlak. Aslında olması gereken şeyler ancak; bu ülkede bu üçlü, bu sektörde imkansız iken, siz gerçekleştiriyorsunuz. Bir de şu jokeylere el atın ileriki dönemlerde inşallah. Tebrikler

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 10.   İsim Soyisim : savaş 29-05-2015

  kesinlikle haklısınız? bu sadece sakarbaşı olayı deil gecen senede ankarada ilk yarışlarında taylara galop göstermeyip kendileri ve yakın cevrelerine tek yazdıran bu şahışlardır bunu butun camia biliyor..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 11.   İsim Soyisim : Coşkun afftemez 29-05-2015

  Alın size ismimi yazdım açıkça yazıyorum jokeyi,aprantisi ,seyisi, at sahibi, galop tutunı v.s her kim olursa olsun adice alçakça sırf kendi menfatlerine düzenleri işlesin diye atlara doping yapanlar sırf kendi menfaetleri cepleri dolsun diye yarış içinde hileli yarış koşanlar at sahibi,jokeyi atlara ait galop ve bilgileri yanlış ve yanıltıcı yazarak bülten ve gazetelere servis edenler oraya buraya , başka akrabasına kendindine başka oynatanlar her ne şekilde olursa hileli yarış koşanlar jokeyi veya kim var ise hileye karışanların ALLAH C.C cezasını versin bu şerefsiz , alçakların tez zamanda ALLAH C.C cezanı versin ALLAH C.C cezanı versin İNŞALLAH iyi niyetli olupta bu camiada emek verenlerin ALLAH C.C işini rast getirsin temennim en kısa vakitt bu at yarışı kumarından tamamen kurtulmak dileyiğle yazıyorum umarım benim gibi kurtulmak isteyenlerde bir an önce bırakırlar tüm iyi niyetli olanlar selametle kalsınlar.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 12.   İsim Soyisim : murat kaan gökçek 29-05-2015

  açıklamalar için teşekkürler ama menfaatlaer ön plana çıkınca bir tarafın mutlaka suçlu olduğu meydana çıkacak olaylar düzgün gelişse idi biz bunlardan haberdar olurmuyduk acaba neyse neticede hep bizler yani yarışseverler madur oluyoruz inşallah bugibi olayların en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle saygılar

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 13.   İsim Soyisim : Kerim Öztürk 29-05-2015

  KEMAL AKYER’İ KUTLARIM BÖYLESİ ONUR YOKSUNU , YARIŞSEVERİN ÜZERİNDEN PİRİM YAPMAYA ÇALIŞAN İNSANLARIN SURATLARINDAKİ SAHTE MASKEYİ DÜŞÜRDÜĞÜ İÇİN FAZLASIYLA HAKEDİYORSUNUZ. ANLAŞILAN O Kİ ANKARA HİPODROMUNDAKİ BU ZAVALLILARIN HEPSİNİN ORADAN ATILMASI GEREK. TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ VE SAVCILIĞA BU ADAMLARLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK GEREK ! YARIŞSEVER OLARAK BİZ YOKSAK O ZAVALLILAR O GALOPLARI SAKLAYACAK KİŞİLERİ BULAMAZLAR. BEN ANKARA HİPODROM MÜDÜRÜNÜ VE TJK BAŞKANINI GÖREVE DAVET EDİP BU İNSANLARI KAPI DIŞARI ETMELERİNİ İSTİYORUM.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 14.   İsim Soyisim : ibrahim 29-05-2015

  Nedir bu ya, tjk nın buna hipodromda yer vermesi değil ceza veri mesken mahal e yaklaştırmaması gerekli, insanları soğuttular iyice, atyarışı benim zevkim para kazanmak için oynamıyorum, ama oynadığımı görenler yaw ne oynuyosun hile hurda var diyorlar, halkta böyle bir imaj var zaten bunlarda pekiştirmekte, ekinci her bi kaç yılda böyle bir sahtekarlıkla gündeme gelmekte zaten, ykk sizleri sizler kılınızı kıpırdatmıyorsanız tc savcılarını göreve davet ediyorum. adalet sağlanmalı yarışsever mağdur olmamalı.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 15.   İsim Soyisim : Onur 29-05-2015

  onu bunu bilmem de eğer dedikleri gibi o saatte kalkıp çalışanların hakkı yeniyorsa emekçinin hakkı fitil fitil çıkar.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 16.   İsim Soyisim : Seyit keser 29-05-2015

  Bir konuda anlaşmak gerekir..tjk tarımil müdürlüğüne bağlı bir resmi kurum..plakalar resmi..hipodrumu ve eklentileri resmi bir yer..saat tutan insanlar özel sektöre çalışan insanlar..peki bu kişilere yer tahsisi nasıl Yapılıyor…hipodrumu içinde basın Tribünü at sahibi Tribünü,seyis antrenör Tribünü yada yarış seyredebilmesi için balkon lu bir büro Tarzı yer var..yarış günleri buralarda yarışlara refakat ederler…bu büro Tarzı yerleri yatakhaneye nasıl çevirebiliyorlar.buna tjk hipodrumu müdürlüğü basil izin veriyor…tamam ahırlar civarında belki Eş dost sayesinde oda paylaşımı olabilir,,,hipodrumda kalan her atın odası ve seyisinin üst katta bir odası var…burada Paylaşım belki olabilir,ama yarış yerlerinin idari kısmında yatakhane kurulması enteresan…çünkü Yarışlar Bittiği zaman odalar yada görevlilere ait bürolar Kapıları kilitlenir anahtarlarıda hipodrum güvenlik amirliğinde olur taki bir dahaki yarış Gününe kadar,,sadece günlük olarak basın bürosunun ve tribününün kapısı açılır,,onun harici günlük ola tak açılan kapı yoktur,,,bunlar bu olayın tam tersi buraları yatakhaneye çevirmişler,,,hayırlı işler tjk…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 17.   İsim Soyisim : gökhan genç 29-05-2015

  bu galop saklayan adi şerefsiz köpeklerin yatacak yeri yok allah onları bildiği gibi yapsın seni seviyoruz kemal abi..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 18.   İsim Soyisim : ERTEKİN 29-05-2015

  utanmazlar, sonrada facebookta kendilerini iyilik elçisi gösterir bunlar,helal sana başkan iyiki bu yalancıların bu yüzünü çıkardın, bunların yürekleri kirlenmiş ama Rabbim bunlara 7 yorgan parçalatır gör bak.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 19.   İsim Soyisim : osman kıvrak hep garıbanı yatırın 29-05-2015

  garıban dusmanları
  sızler

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 20.   İsim Soyisim : Selahattin ÇAKIR 29-05-2015

  Sayın; Kemal AKER galop yolsuzluğunu ortaya çıkartarak, bizleri bu konuda aydınattığınız için öncelikle şahsınıza teşekkür ederim,biran önce bu tür yolsuzlukların üzerine gidilmesini, ihbarı değerlendirecek yürekli savcıları göreve davet ediyorum.Benim sizden şahsi olarak bir iştiramım olacak galoplar konusunda pek başarılı değilim galop okuma konusunda yardımlarınızı bekliyorum.Saygılar.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın