At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Ankara’da sezon kapandı, Bursa ve Şanlıurfa Hipodromlarında sezon bugün açılıyor

14 Kasım 2016 / 10:07   |   160 Okundu   YAZDIR
Ankara’da sezon kapandı, Bursa ve Şanlıurfa Hipodromlarında sezon bugün açılıyor

Ankara yarış sezonunun 12 Kasım Cumartesi günü sona ermesiyle, gözler Bursa ve Şanlıurfa’ya çevrildi. 14 Kasım Pazartesi günü her iki hipodromda başlayacak olan yarışlar için çalışmalar tamamlandı ve geriye sayım başladı. İki hipodromda da 14′er yarış gününden oluşan sezonlarda 85′er koşu düzenlenecek.

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda hasret sona erecek
4 Nisan’da kış yarış sezonunun kapanmasıyla birlikte bakıma alınan ve tüm pistleri yenilenen Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 2016 sezonu 14 Kasım Pazartesi günü açılıyor. Bursa Osmangazi Hipodromu’nda; Sonbahar yarış sezonunda 14 yarış gününde 85 koşunun yapılması planlandı. Bunların 47’sinde safkan İngiliz atları, 38 koşuda ise safkan Arap atları start alacak.Bursa Sonbahar Yarış Sezonu’nda yarışlar haftada 2 gün Pazartesi ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Bursa’da 2016 yılının son koşusu 30 Aralık Cuma günü yapılacak.

Bursa Osmangazi Hipodromu yenilendi;
Yenileme çalışmaları kapsamında pistler, tribünler, pansiyonlar, at gezinti yolları ve ahır bloklarının yanı sıra hipodromun altyapısında da önemli değişiklikler yapıldı. Hipodromların yaşayan ve herkesin vakit geçirebileceği yerler olduğu bilinciyle hareket eden Kulübümüz, Bursa Osmangazi Hipodromu’nun yenilenme çalışmaları boyunca 7’den 70’e herkesin keyifle zaman geçirebileceği alanlar da oluşturdu. Yenilenen hipodromun arazisinde bulunan parka, herkesin kullanımına açık spor, fitness ve piknik alanları, koşu parkurları, oyun parkı ve atölye binası yapıldı.Birçok bölümü genişletilen Bursa Osmangazi Hipodromu’na 864 m2’lik yeni jokey binası inşa edildi. Alt yapı çalışmaları kapsamında toplam 97.100 m2’lik alana drenaj sistemi ile alt yapı borulama ve su sistemlerine ait çalışmalar gerçekleştirildi. Ayrıca pansiyonlar bölgesi ile padok arasındaki at yürüme yollarına kum dolgu serimi oluşturuldu. Alt yapısı tamamen yenilenen ve kısmi bölümleri genişletilen çim piste, vejetasyon tabası serimi ve kot düzenlemeleri yapıldı. TJK tarafından ilki Veliefendi, ikincisi Diyarbakır Hipodromu’nda kurulan ve engelli çocukların tedavisi için bir alternatif olan At’la Terapi Merkezi’nin üçüncüsü de Bursa Osmangazi Hipodromu içerisinde inşa edildi. At’la Terapi Merkezi’nde özel olarak yetiştirilen atlar ve profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen terapatik binişlerle engelli çocukların tedavilerinde ilerleme kaydedilmesi amaçlanıyor. Yenilenen Bursa Osmangazi Hipodromu, 14 Kasım Pazartesi günü itibariyle Bursalı yarış severleri ve doğa içinde keyifli vakit geçirmek isteyenleri bekliyor.

Şanlıurfa Hipodromu

Şanlıurfa ilimizde 2016 yılı Sonbahar – Kış yarış sezonu, 14 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilecek yarışlarla başlayacak. Sezonun açılış gününde, 3+ yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarının katılacağı Şanlıurfa Belediye Başkanlığı Kupası da sahibini bulacak.14 yarış gününün yapılması planlanan Sonbahar yarış sezonunda, 42’si İngiliz atlarına ve 43’ü de Arap atlarına olmak üzere 85 koşu gerçekleştirilecek. Yarışların Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirileceği Şanlıurfa’da 2016 yılının son koşusu 29 Aralık Perşembe günü yapılacak.Şanlıurfa Hipodromu; 788.500 dönüm arazi üzerine kuruludur. Şehir merkezine 18 km. uzaklıkta Mardin yolu üzerinde olup Harran Üniversitesi’ne komşudur. Şanlıurfa Hipodromu’nda 1700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde kum yarış pisti mevcuttur.  Şanlıurfa Hipodromu 24 bloktan 568 ahır box kapasitesiyle hizmet vermektedir. Şanlıurfa Hipodromu’ndaki tribün 1500 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir. İstanbul, İzmir ve Adana’dan sonra gece yarışlarının yapılabildiği Şanlıurfa Hipodromu’nda 61 metrekarelik Led Ekran da yarış severlerin yarışları daha iyi takip edebilmesi için hizmete sunulmaktadır.

Sezon öncesi yapılan önemli yenilikler şöyle;
Tüm pistler yenilendi ve bazı alanlarda onarımlar yapıldı.
Tribündeki koltukların bakım ve onarımı yapıldı.
Mevcut 614 boks ahırların bakım, onarım ve tadilatı da gerçekleştirildi.
Ahır bloklarının aralarının drenajları ise yenilenerek kum serildi.
Bir süre önce yapımına başlanan 384 boks ahır için inşaat çalışmaları sürüyor.
Yeni yapılacak ahırlarla birlikte Şanlıurfa Hipodromu’ndaki ahır sayısı 998’e yükselecek.
Yarış pisti içerisinde yer alan idman pistinin uzunluğu 1570 metre genişliği ise 17 metredir. Hipodromda takribi 57.000 metrekare peyzaj amaçlı çim alan, 30.000 adet değişik türlerde ağaç bulunmaktadır.

Şanlıurfa Hipodromu 14 Kasım’da başlayacağı yarış sezonuna hazırlanıyor TIKLAYINIZ

Benzer Haberler

Yorum yapın