At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Apranti Halil İbrahim Akkaya göz kamaştırıyor

08 Nisan 2014 / 12:36   |   1251 Okundu   YAZDIR
Apranti Halil İbrahim Akkaya göz kamaştırıyor

Türk atçılığında son günlerde kazandığı yarışlardaki performansı ile at sahipleri, antrenörlerin olduğu kadar yarış severlerin de dikkatini çekmeyi başaran Apranti Halil İbrahim Akkaya Adana Yeşiloba Hipodromu’na sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ilk gelen olduğu gibi idman sonunda hipodromu terk eden en son isim oluyor.

Apranti Halil İbrahim Akkaya, At Sahibi Remazan Kaya’ya ait KIRHİSAR isimli safkana İstanbul’da binerek yarış yaşamı başladı. Ankara’da At Sahibi Metin Çoktav’a ait olan USAIN ile ilk birinciliği elde etti. Genç yetenek, bugüne dek 14 kez kazanma başarısı gösterdi. Çalışma temposunu daha da artıran Akkaya, Ankara ve İstanbul yarış sezonlarına hazır giriyor.
Birlikte çalıştığı Antrenör Yusuf Yıldız ile geçtiğimiz günlerde yaptığım görüşmede Yıldız : “-Halil İbrahim Akkaya ile kısmetse Ankara’da da bu çalışmalarımız devam edecek. Taylarımızın çalışmalarını eksiksiz yaptırdı. Uygun yarışlarda ekürimin atlarına bindireceğim” dedi.
Apranti Halil İbrahim Akkaya ise : “-Bu yıl Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda kalarak anlaşmalı olduğum ekürilerin safkanlarını çalıştıracağım. Uygun görülen yarışlarda bu safkanlara binerek Allah’ın izniyle 100. yarışımı tamamlayıp jokey olmayı hedefliyorum. Bugüne dek bana destek olan at sahiplerinden Remazan Kaya, Bahri Turan, Cemal Turan, Namık Turan, İrfan Turan, Mehmet Arslan, antrenörlerden Aziz Bozkurt, Metin Demir, Yusuf Demir hocalarıma teşekkür ederim. Onların desteklerine her zaman ihtiyacım olacak. Bana güvensinler” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Tuğ

(1 Nisan Salı günkü 1046 sayılı Yarış Dünyası Dergisi’nden alınmıştır)

Benzer Haberler

Yorum yapın