At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Apranti Velat Demir: “2014 benim yılım olacak”

11 Kasım 2013 / 10:28   |   1083 Okundu   YAZDIR
Apranti Velat Demir: “2014 benim yılım olacak”

Sahalarımızın başarılı aprantisi Velat Demir 2007 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne girip 2009 yılında başarıyla mezun oldu. Lisansını aldıktan ve çeşitli ekürilerin taylarını, atlarını çalıştırarak tecrübe kazandıktan sonra atlara binmeye başladı. 

Geçtiğimiz hafta KUZEY ve YÖRÜK AĞA isimli safkanlarla aynı günde 2 yarış kazanarak bugüne denk 42 kez kazanma başarısı gösteren Velat Demir : “-Bugün 2 yarış kazandığım için kariyerim açısından sevinçliyim. Allahım’ın izniyle 2014 benim yılım olacak. Çok kısa zamanda 100 yarışımı tamamlayıp jokey olacağım. Çok düzenli bir yaşantım var. Şartlarım ne şekilde olursa olsun sabahları saat: 05.00’de idman pistinde olurum. At sahiplerinden Hasan Altunbaş, Mehmet Çelik, Sıraç Demir, Şevket Şar; antrenörlerden Fehmi Demir, Mahmut Yardımcı, Seit Kan ; At Sahibi – Antrenör Mahir Demir ; At Sahibi – Yetiştirici Hacı İpek’in emeklerini asla unutamam. Kendilerine her zaman minnettarım. Arzu ettiğim hedeflerime ulaşma yolunda her birinin desteğine ihtiyacım var. En büyük hayalim ustalarımın yanında grup koşularda yarışlar kazanmaktır” diye konuştu.
Antrenör Hasan Altunbaş : “-Apranti Velat Demir ileride başarılarıyla kendinden bahsettirecek yetenekli bir kardeşimizdir. Atlarıma binmesi için şans tanıyacağım. İnşallah bu temposunu bozmaz. Ona her zaman yardımcı olmaya çalışacağım. Başarılar diliyorum” dedi.
Eski jokey – Antrenör Ali Güneş : “-38 yıl bu sahalarda atlara bindim. Jokeyliğin çok zor bir meslek olduğunu iyi bilirim. Hata kabul etmeyen bir iştir. At sahibi, antrenör taylarını ve atlarını yarışlara hazırlar. İyi bir jokey ve apranti ile yarışlara katılmak ayrıca yarış içerisinde verdikleri taktiklerin harfiyen uygulanmasını isterler. Jokey ve aprantilerin yarış esnasında en küçük hataları tüm emekleri boşa çıkarttığı için at sahipleri, antrenörler yeni isimlerle atlarına yönelirler. Apranti Velat Demir bugün son yıllarda kendini yetiştiren, başarılı olan aprantilerimizdendir. İleride bir çok başarılı yarış içerisinde olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Ahmet Tuğ

Benzer Haberler

Yorum yapın