At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

At Sahibi Mehmet Ün, Jokey Gökhan Kocakaya ile Cumhurbaşkanlığı Kupası’na uzandı

28 Ekim 2013 / 12:10   |   888 Okundu   YAZDIR
At Sahibi Mehmet Ün, Jokey Gökhan Kocakaya ile Cumhurbaşkanlığı Kupası’na uzandı

27 Ekim Pazar günü 75. Yıl Hipodromu’nda Cumhurbaşkanlığı Koşusu 20 İngiliz safkanın iştirak etmesiyle yapıldı. At Sahibi Mehmet Ün’ün FLY BY ME isimli safkanı son yılların başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2400 metre çim pistte kazanma başarısı gösterdi.

Yarış sonrası görüştüğüm At Sahibi Mehmet Ün : “-FLY BY ME, Ankara Hipodromu’nda antrenörü Hasan Güney tarafından bir aydan fazla süredir itina ile bu yarışa hazırlanıyordu. Bilindiği gibi atımız geçtiğimiz ay Ankara Koşusu’nu kazandı. Ekipçe safkanın Ankara’da kalmasına karar verdik. Jokeyimiz Gökhan Kocakaya, hocamız Hasan Güney ile birlikte çalışmalarını Cumhurbaşkanlığı Koşusu için yaptılar. Allah’ıma şükürler olsun, bugün mutlu sona ulaştık. Antrenörüm Hasan Güney, jokeyim Gökhan Kocakaya ve seyis kadroma emekleri için teşekkür ederim” dedi.

Antrenör Hasan Güney: “-Başarı kolay elde edilmiyor. Bugün her atçının hayallerini süsleyen Cumhurbaşkanlığı Kupasını kazanmanın mutluluğunu ekibim ile birlikte kutluyoruz. At Sahibi Mehmet Ün, bizlere her zaman maddi manevi destek olup moral kaynağı olmuştur. Kupayı kendisine armağan ettiğimiz için ayrıca sevinçliyim” açıklamasında bulundu.

Jokey Gökhan Kocakaya : “-Çeşitli anlamlı kupalar kazanma başarısı gösterdim. Bugüne denk İstanbul’da Gazi Kupası’nı MİRAMİS ile kaldırma sevincini yaşadım. Bugün de FLY BY ME ile Cumhurbaşkanlığı Kupasını kazandım. Mutluluğumu dostlarım ile paylaştım. Bu kupayı almamızda emekleri geçen At Sahibi kardeşim Mehmet Ün, hocamız Hasan Güney ve ekibine emekleri  için özel olarak teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Tuğ

Benzer Haberler

Yorum yapın