At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

At yarışı camiası bunu da gördü

24 Şubat 2018 / 08:52   |   4737 Okundu   YAZDIR

2015 yılında Ankara galoplarıyla ilgili haksız yere başlayan davamızın ilk duruşması 26 Nisan’da yapılacak. 26 Nisan’daki davadan önce bu davayı yakından ilgilendiren bir başka dava 2018 yılı Ocak ayında Ankara’da yapılırken tüm belgelerimiz mahkeme başkanına sunularak dava, lehimize sonuçlandı.

Profesyonel kadromuza desteğimizi daha da artırarak güçlendirilen alt yapı ve yarıştan iki gün önce çıkan tüm at yarışı gazeteleriyle birlikte yarışseverlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Önder İşgüzar, 1 Mart’tan itibaren Ankara 75.Yıl Hipodromu’nda her sabah yerini alacak ve idmanları takip edecek. Diğer saatçi arkadaşlar ise Nisan ayının ilk haftası itibarıyle İşgüzar ile çalışmaya devam edecekler.

19 Şubat 2018 Pazartesi günü edindiğim bilgi; adeta at yarışı camiası bunu da gördü, dedirtti.

Rehber Koşu Bülteni, 4 yıl önce Ediz Sağlam isimli bilgisayar programcısına bir program yaptırıyor. Rehber Koşu Bülteni’nin sahibi Can Bey, Ediz Sağlam’a yaptırdığı bu programın ücretini taksitle ödüyor. Ediz Sağlam bu programı yaparken kendi programına bir link tanımlayarak Rehber Koşu Bülteni’nin sahibinden izin almadan Rehber Koşu Bülteni sistemine giren tüm galop bilgileri eş zamanlı olarak kendi sistemine günlük yüklüyor. Rehber Koşu Bülteni adına İstanbul galoplarını Ediz Sağlam bilgisayar sistemine girerken diğer şehirlerin galoplarını ise Rehber Koşu Bülteni çalışanları giriyor. Ediz Sağlam galopları kendi sistemine Rehber Koşu Bülteni’nin sisteminden tanımladığı link ile yüklerken bu galopları kendi sitesi Hipodromx başta olmak üzere başka sitelere, günlük at yarışı gazetelerine servis ettiği 19 Şubat 2018 Pazartesi günü tarafımızca tespit edildi.

Hürkont Medya Grubu olarak edindiğimiz bu tespiti Rehber Koşu Bülteni’nin imtiyaz sahibi Can Bey’i merkez büromuza davet ederek toplantı odasında Murat Akyer ve Kenan Akyer ille birlikte Can Bey’e ifade ettik. Can Bey, böyle bir durumun kendisinden izinsiz kesinlikle olamayacağını söyledi. Can Bey, Rehber Koşu Bülteni’nde çalışan Kemal Sağlam’ı telefon ile arayıp Hürkont Medya Grubu’nun genel merkezine gelmesini belirtti. Kemal Sağlam ile de yüz yüze yaptığımız ortak görüşmede gelişen olay anlatılırken Sağlam, bu olayın gerçekliğini doğruladı. Rehber Koşu Bülteni’nin sahibi Can Bey, adeta şok yaşarken bu olayın nasıl söz konusu olduğunu Kemal Sağlam’a sordu. Kemal Sağlam’da bizim ifade ettiğimiz gibi Can Bey’e bilgi verdi.

Hipodromx’ın da sahibi olan Ediz Sağlam, Hürkont Medya Grubu’nun Ekinci Grubu ile galoplar üzerine dava yolu hak arayışında kararlığı üzerine paniklemiş olacak ki 5 aydır Şanlıurfa-Diyarbakır-Elazığ Hipodromlarındaki havuz sisteminden sorumlu Sahdun Kaya’nın hesabına 250 TL yatırmış. Sahdun Kaya, Rehber Koşu Bülteni ile çalıştığı için parayı Rehber Koşu Bülteni’nin adına yatırdığını düşünerek parayı çekmiş. Eğerki Ediz Sağlam, Sahdun Kaya’ya 250 TL karşılığında spor gazetelerine Kaya’nın galoplarını verdiğini ifade etseydi Sahdun Kaya ile yaptığımız telefon görüşmesinde Kaya, galopları Ediz Sağlam’a Hürkont Medya Grubu’na sormadan kesinlikle vermeyeceğini belirtti. Sahdun Kaya, 21 Şubat 2018 Çarşamba günü itibarıyle Ediz Sağlam’a galop bilgi paylaşımını sona erdirmesine rağmen Ediz Sağlam, Rehber Koşu Bülteni’nden galopları almaya devam edip kurduğu sistem ile galopları isimleri bizde yazılı gazetelere servis etmeye devam ediyor. (Ediz Sağlam tarafından tek olduğumuz İzmir’de Soner Hazinedar’a ayrıca Bursa ve Kocaeli’de havuz sisteminden para verilmemiştir.)

İstanbul’da Ercan Özkan ise sadece bültencilere galop vermesine rağmen bültencilere ve Hürkont Medya Grubu’nda kadrolu çalışan İrfan Umut, Faruk Demir’in tuttuğu galoplarla karşılaştırma yapılarak yapılan hizmetten Hürkont Medya Grubu’nun haberi olmadan 4 yıl boyunca Ediz Sağlam’a galop verdiğini, makbuz karşılığında son 3,4 aydır 200 TL ile 250 TL arasında ücret aldığını belirtti. Hürkont Medya Grubu olarak  Ercan Özkan ile bir tercih yapması gerektiğini belirtmemiz üzerine Yarış Gazetesi ve Atakımı ile görüşerek kararını vereceğini ifade etti.

Ediz Sağlam, hipodromlarda makbuz karşılığında galop aldığını İzmir’de Melih Sümer’den aldığını belirtirken 6 aydır hipodromlarda sabah idmanlarına katılmamaktadır. Melih Sümer’in çalıştığı at yarışı gazetelerine de Soner Hazinedar galoplarını, tahminlerini vermektedir. Kocaeli’nde şu anda Adem Bektaş ve ekibi birlikte galop tutarken tribünde ikinci bir galop tutan ekip olmamasına rağmen Ediz Sağlam benim bir adamım var, deyip makbuz keserken kullandığı galoplar Adem Bektaş’a ait galoplardır.

Hürkont Medya Grubu; İstanbul’da Faruk Demir, İrfan Umut, Ankara’da Önder İşgüzar ve ekibi, İzmir’de Soner Hazinedar ve ekibi, Adana’da Hakan Öztürk ve ekibi, Bursa’da Cengiz Aydeniz, Abdullah Temizer, Şanlıurfa-Elazığ-Diyarbakır’da Sahdun Kaya ile yarışseverin yanında destekçisi olmaya devam edecek.

30 yıldır at yarışı sayfalarını hazırlayan ulusal gazeteler, yarıştan iki gün önce çıkan bültencilerin galoplarını bedava olarak kullanırken bundan sonra ulusal gazetesinde galop basmak isteyen her sabah saat 4.00’de hipodromlara gelip idmanları takip eden saatçilere sadaka değil hakettiği parayı vereceklerdir.Atahan Zilcioğlu ile yaptığım görüşmede Zilcioğlu, Fotomaç ve Fanatik gazeteleri bu paraları vermez, galopları kaldırır derken ben de galopları kaldırırlarsa saatçilere % 50 zam yapacağımı belirttim. Bakalım zaman neyi nasıl gösterecek.

26 Nisan 2018’de Ankara’daki galop davalarında yer alan gazeteler olmak üzere karşı dava açılarak Hürkont Medya Grubu’na ait galopları Ediz Sağlam dahil izinsiz kullananlara yasal haklarımızı arayacağız.

Kemal Akyer

Benzer Haberler
“At yarışı camiası bunu da gördü” için 9 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Erol Tekin 24-02-2018

  Bu işler hep Ankara Adana tayfasında oluyor. Yüzde 15 komisyonla altılı yazanlar 100 liraya site üyeliği yapanlar parayı verene galobu veriyor ben şahsen Hürkont dışında kimseye inanmıyorum. Bu galop işinden yeni bir rant kapısı oluşup olan yine # yarışsevere oluyor . Eğer sahte galop yazarlarsa Tjk büyük suç işlemiş olur

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : Edip Çakır 24-02-2018

  bu işin altında hep aynı isimler var tjk yı ele geçirmek peşindeler birisi face’te yazmış yeni başkana sistem önereceğim demiş adama gülerler hadi ordan senin çevirdiğin işleri bilen biliyor at aldırdığınız adamlar ayakkabıları bile olmadan kaçtılar

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : Selim Tayin 24-02-2018

  Ediz Sağlam’ın galopları sahte mi yani ? kime inanacağız biz ya. Ama bu Osman Ekincinin yazıları falan hep sinkaflı hiç güvenilir biri değil

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : murat 12 24-02-2018

   Osman abin biraz sert dillidir ama o da aynı sıkıntıları yaşıyor ortada iş anlaşmazlığı var bu nedenle haklı taraf veya haksız taraflar var gibi görünse de aslında her 5 tarafta bu durumdan muzdarip. Tjk ÜST YÖNETİMİ bu kişileri bir araya toplayıp ara bulucu konumuna geçip tarafları belli şartlarda uzlaşmaya ve birlikte hareket etmeye ikna edecek sorun çözülecek.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Gürbüz Gün 24-02-2018

  Galop sahteciliği konusunda hep aynı isimler var. Ankara Adana dışında bu çakkallıklar hiç olmuyo adam galopları parayla satıyor sanki babasının malı videoya çekip sitesinde galop satacak buna kim dur diyicek ?

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Sami Çermikli 24-02-2018

   Galopları saklayıp Komisyonla altılı satıyorlar TJK da bunlara alet oluyor. Galopların hepsi sahte hep bunlar Ankarayla Adanada oluyor. İstanbulda İzmirde Bursada olmuyor.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Hüseyin Özdemir 24-02-2018

  Bizim paralarımızi yiyenler
  Kandıranlar için söylüyorum
  Allah öyle acı versinki bi daha
  Dürüst davranısinlar yarış oynayanlara adı.??????r

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Eray Gündüz 24-02-2018

   Biraderim zaten Allah hepsinin belasını vermiş onu anladıkta, bu Atahan abi bunların kuyruğuna takılmış gidiyor onu anlamıyorum. Bu işte bir yamukluk var ama anlamadım ama bildiğim birşey var sahtekarlık yapan çok fazla galopçu var

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : irfan yurtseven 24-02-2018

  Bultenci.com uyesiyim.hurkontu kutlar basarilarinin devamini dilerim..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın