At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Elbette ki Avrupa’da yılın atı GOLDEN HORN “Kadir Kıygır”

11 Kasım 2015 / 17:37   |   531 Okundu   YAZDIR
Elbette ki Avrupa’da yılın atı GOLDEN HORN “Kadir Kıygır”
Epsom Derbi ve Prix de L’Arc de Triomphe Stakes koşusu galibi muhteşem koşucu GOLDEN HORN 2015 yılı için Cartier Horse of the Year diğer ismiyle 2015 yılı Avrupa’nın en iyi atı seçildi.
Son yarışını denizi aşarak Amerika’da Breeders’ Cup Turf koşusunda start alıp yarım boy farkla ikinci kalarak kariyerini noktalayan GOLDEN HORN 10 Kasım 2015 günü yapılan oylamada kazanan isim olarak açıklandı. GOLDEN HORN aynı zamanda en iyi 3 yaşlı erkek tay olarakta seçildi.
Eğer dayanıklılığını önümüzdeki yıl koşacağı koşularında ortaya koyacak olursa 2016 yılında adından çok ama çok fazla konuşacağımız ve yazacağımız Avrupa’nın yeni FRANKEL’ı olmaya aday bu yılki beş koşularında tesadüfen bir koşusunda geçilmiş diğer dört koşusunu kazanmış dünya yarışçılığının imparatoru Coolmore’ın sahibi olduğu AIR FORCE BLUE en iyi 2 yaşlı erkek tay olarak 2015 yılı Cartier Ödülüne layık görüldü. Yine Coolmore’ın sahibi olduğu koşmuş olduğu beş yarışında iki kez ikincilikten kötü sonuç almamış şampiyon Galileo’nın kızı MINDING 2015 yılının şampiyon 2 yaşlı dişi tayı seçildi.Muhteşem sprinter sonuna kadar kazandığı ödülü hak ettiğine inandığım son dört grup 1 yarışını üst üstüne kazanmış MUHAARAR yılın en iyi sprinter saf kanı seçildi. Dayanıklık konusunda ise bu yılki koşmuş olduğu beş yarışında dört birincilik elde etmiş üst üstüne grup koşular kazanmayı başarmış SIMPLE VERSE 2015 yılının en iyi (STAYER) dayanıklı saf kan seçildi. Muhteşem koşular koşan SOLOW üst üstüne kazandığı grup 1 koşu birincilikleri ve geçilmeyişiyle 2015 yılının en iyi 4 ve yukarı yaşlı (OLDERHORSE) kategorisinde seçilen şampiyon isim oldu. (Kadir Kıygır)
2015 Cartier Ödülü kazananlar;
2 yaşlı erkek tay
Air Force Blue
2 yaşlı dişi tay
Minding
3 yaşlı erkek tay
Golden Horn
3 yaşlı dişi tay
Legatissimo
Sprinter Muhaarar
Dayanıklı Simple Verse
4 yukarı yaşlı Solow
Yılın ATI Golden Horn
Benzer Haberler

Yorum yapın