At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Bursa ölüm çim pistinde safkanlar kayarak yıkılmaya devam ediyorlar

20 Ağustos 2017 / 10:13   |   2075 Okundu   YAZDIR

Sağlam çim pisti yenileyeceğiz diyerek YKK ve TJK’nın aldıkları karar doğrultusunda yeni yapılan Bursa Osmangazi Hipodromu’nda safkanlar kayarak jokeyleri ile birlikte yıkılmaya devam ediyorlar.

YKK, TJK ve bu pistte yarışlar yapılabilir raporu veren YKK üyelerinin isimlerini bilmiyoruz. (Tutanaklarda da mevcut.)

İlk defa yarış camiasında iki jokey hariç Bursa Osmangazi Hipodromu’nda yapılan yeni çim pistten her kesim şikayetçi olurken otoban gibi bir çim pistte safkanlar ne yazık ki kayarak ölüyorlar. Nitekim kaburgası, burnu kırılan jokeyler de oldu.

YKK, TJK ve bu pistte yarışlar yapılabilir raporu veren YKK üyeleri her gün dua etmeliler ki Bursa çim pistinde ölümlü kaza olmasın. Göz  göre göre gelecek bir felaketin akabinde jokey, kaza ve yardım sandığından toplu para vermek ve aylık maaşa bağlamakla olmaz.

18 Ağustos Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’ndaki birinci koşuda FIBONACCI, son 700 metre geçilirken jokeyi Y.E Yüksel safkanı çim pistte tutamadı ve kayarak jokeyi ile birlikte yıkıldı. FIBONACCI’nin arkasından gelen WIND OF STAR önünde yıkılan safkandan ürkerek ayağı kaydı ve FIBONACCI’nin üstüne yıkıldı. WIND OF STAR tekrar ayağa kalkarak jokeyi İ.H.Ketme’nin üstüne ikinci kez yıkıldı. Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

YKK başkanı ve YKK başkan yardımcısının dikkatini çekmek istiyoruz. Bursa ölüm çim pistini bir felaket olmadan düzeltin. Jokeyler, aprantiler, at sahipleri, antrenörler, yarış severler Bursa çim pistinde korku filmi izlemesinler.

(www.liderform.com.tr)

Benzer Haberler
“Bursa ölüm çim pistinde safkanlar kayarak yıkılmaya devam ediyorlar” için 7 Yorum
  1.   İsim Soyisim : casamento 20-08-2017

    yeni gelinde hem ağlar hem gidermiş koşmayın kardeşim düzeltilene kadar çimde koşmayacağız deyin bunudamı biz düşünelim …

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
    •   İsim Soyisim : handsome 20-08-2017

      bursa pisti iyi diyen yalakalar bu piste tek yarış yapmış nerden bu kanıya vardılar biz yarış sever olarak hergün yarış izliyoruz bizim kadarmı biliyolar bide tavsiyem olucak tjk nın folsillenmiş üyeleri bursa osman gazi camisinden birtane tanınmış imam bulup çim pist yarışları başlamadan dua okutmaları iyi olur .

      Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  2.   İsim Soyisim : serkan gedik 20-08-2017

    Halis Karataş efendi pist çok güzel dedi her gün atlar oluyor o pistte sen binsene çok guzelse halis efendi her gün bursada at.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  3.   İsim Soyisim : Cemil 20-08-2017

    Bizler isyan ederken bu pistin iğrençliğine TJK nün yalaka jokeyleri de video ile bu pistin ne kadar güzel bir pist olduğuna dair röportaj vermişlerdi. Onları da unutmadık unutmayacağız. Bir kulüp düşünün yılda 5 milyar ülkesine katkıda bulunuyor diye süper reklam yapan. Tez zamanda özelleşmesi ve fosilleşmiş kadrolardan ve onların yaptığı tüzüklerden, çalışmalardan yarış sever ve at sahiplerinin kurtulması dileğimle.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  4.   İsim Soyisim : osmaniyeli 20-08-2017

    yazıklar olsun bıktık artık bir yarışsever olarak bunları görmekten utanıyoruz bu atların jokeylerin günahı nedir yarın yine bir jokey ölünce hesabını kim tjk mı verecek yoksa yine resmi sayfadan yalandan siyah beyaz fotolu taziye mesajımı yayınlayacaklar bunların sorumluları derhal tjk bünyesnden uzaklaştırılmalı bakanlık uyuyor mu anlamıyorum ?

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  5.   İsim Soyisim : antrenör 20-08-2017

    bursa daki 1200 metrenın yerıın bır an önce eski yerıne alınması gerekir.aksi taktırde orda o mesafelı yarışlarda hem cokkk buyuk suprızler olabılır hemde cınayet işlenebılr yarısda…zemin cokk kaygan …..

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  6.   İsim Soyisim : serkan gedik 20-08-2017

    Halis Karataş oku bunları oku her gün atlar devriliyor jokeyler tehlike atlatıyor senin tuzun kuru tabi.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın