At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda iki at idmanda çarpıştı ve öldü

02 Aralık 2016 / 08:47   |   3662 Okundu   YAZDIR

2 Aralık Cuma günü zifiri karanlıkta 1600 startında ASİL BAKIŞ ve FIRST EMPIRE çarpışmaları sonucu öldüler. Ambulans ile hastaneye kaldırılan idman jokeylerine hastanede yapılan tetkiklerde sağlık durumlarının iyi olması üzerine jokeyler, hipodroma geri döndüler. Uzun bir tadilat dönemi geçiren Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 1600 startı ile 400 startı arası zifiri karanlık olmasından dolayı atların takibi yapılamazken at sahibi ve antrenörler de atlarını görmekte güçlük yaşıyorlar. Hipodrom tadilatından sonra yetkililer uyarılmasına rağmen atları görecek şekilde küçük ışıklandırmaların tamir yapılmaması sonucu böylesi üzücü bir kaza da meydana gelmiş oldu.

Tadilatı yapılan Bursa Osmangazi Hipodromu’nun beton asfaltı yeni yapılmasına rağmen yanlış yapılması ile sökülerek tekrar yapılacak. Yeni yapılan otoparkta yağan yağmurlar için su meyli yapılması unutulmasından dolayı otoparkı su basması üzerine otopark kırılarak su meyli ayrıca tribün önünde yapılan inşaatın su meylinin unutulmasıyla tribünün ön tarafını su basmasından dolayı burası da tekrar kırılarak su meyli ve ikinci katta yeni yapılan tuvalet musluklarının bozulup çalışmaması ile musluklar da tekrar yapılacak.

ASİL BAKIŞ’ın 25 Ağustos’da İzmir’de en son kazandığı yarış videosu için TIKLAYINIZ

FIRST EMPIRE’nin 25 Ağustos’ta Ankara’da ikinci olduğu yarışın videosu için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“Bursa Osmangazi Hipodromu’nda iki at idmanda çarpıştı ve öldü” için 4 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Faruk ÇELİK 02-12-2016

  Vatandaş Mars ta mı sanmış Hipodromu. Hiç Mühendisi Kontrolörü Yok mu imiş Hipodromun. İşler Yapılırken Bunlara Dikkat edilmemiş mi? Yahu neredeyse Hipodromu yıkıp Yeniden Yapacaklar. Eeee Eğitim Seviyesini Bu kadar düşürür, Müteahhitlik Firması için İlk okul mezunlarına bile onay verirsen olacağı budur.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Mawibodrum 02-12-2016

   Türkiye yolsuzluk ve hırsızlık cenneti olduğu için bunlar oluyor. Proje falan olmadan kaba düzen yaptırmışlar galiba:))) Bu hipodrumun tadilatında kim görev aldı ise tümüne dava açılmalı.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : yurdabak 02-12-2016

  anlamadğım konu yeni tadilattan çıkan sfırdan yapılmış otoparkın su kanalı ya da drenajı nasıl unutulur ayrıca hipodrom müdürü hergün orada değilmi denetlemeden odasında oturup günlük siyasi ve aktüel haberlerlerle meşgulmü olmuş bu sorumsuzluğun faturası yüklenici firma ya da denetmenlere kesilecek mi? yoksa herzaman ki gibi koşu ikramiyelerine iyileştirme yapmadan oradan karşılanacak mı??

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : Ahmet Seçkin 02-12-2016

  Olan yine Atlara ve orada çalışan insanlara oluyor. Kaza nedeni yetkililere göre dikkatsizlik sonucu olmuştur yönünde rapor edilir. Ancak ortada olan bir gerçek var ki ihmal! Tüm sorumlu kişiler ve kurumların sorumsuzluğu neticesinde iki canlı varlık hayatını kaybetti ya peki jokeylere aynı durum olsaydı yine böyle suskun ve olur böyle şeyler modunda mı kalacaktı TJK üst yönetimleri.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın