At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Diyarbakır yarışlarında Komiserler Kurulu faciası yaşandı, 2.bitiren safkan 5.liğe alındı

28 Aralık 2016 / 09:41   |   783 Okundu   YAZDIR

27 Aralık Salı günü Diyarbakır yarışlarında 2. koşuda son virajı boşlukta dördüncü durumda dönen HABER BEYİ, son 300′den sonra orta kulvardan dış kulvara doğru açılmak istedi ve önündeki safkanın dışına çıktı. HABER BEYİ, yarışı boşlukta ikinci bitirdi. Yarışı beşinci bitiren KAZANOĞLU’nun antrenörü yarışa protesto çekti. Koşuyu ikinci bitiren HABER BEYİ, KAZANOĞLU’na faul yapmazken dışa doğru açılırken bile safkanın yanına yaklaşmadı, sprint kulvarına girmedi. KAZANOĞLU’nun en dış kulvardan önü açık olmasına rağmen gücü yetmediği için son 200′den sonra temposunu arttıramayıp yarışı farklı bir şekilde beşinci bitirdi. Yarışı ikinci bitiren HABER BEYİ’nin binicisine bize göre ihtar bile verilmesine gerek yoktu. Diyarbakır Komiserler Kurulu, koşu sıralamasını değiştirip ikinci bitiren safkanın beşinciliğe alınmasına, farklı bir şekilde beşinci bitiren safkanın dördüncülüğe alınmasına, apranti Mazlum Pir Demir’e 15 gün at binmeme ve 311 TL cezası verilmesine karar verdi.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Diyarbakır Komiserler Kurulu Raporu

KOŞU NO: 2

Koşuyu 5. olarak bitiren 1 numaralı KAZANOĞLU isimli atın antrenörü Gökhan BALTA 2. gelen 5 Numaralı HABERBEYİ isimli atın kendi atına son düzlükte faul yaptığı gerekçesiyle koşuya protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme neticesinde protesto kabul edilerek koşuda sıralama 4-5-8-7-1 iken, 4-8-7-1-5 şeklinde değiştirilmiştir. 5 Numaralı HABERBEYİ isimli atın binicisi Mazlum Pir DEMİR, son düzlükte usulsüz kulvar değiştirip rakibinin aksiyonunu bozmak ve derece değişikliğine neden olduğu için, konuyla ilgili olarak savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması yeterli bulunmadığından, 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan Yönetmeliğinin 122/7 maddesi gereği, 15 (onbeş) gün süreyle sanat icrasından men ve 311 TL para cezası verilmiştir.

Benzer Haberler
“Diyarbakır yarışlarında Komiserler Kurulu faciası yaşandı, 2.bitiren safkan 5.liğe alındı” için 3 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Uzman 28-12-2016

  Yahu gerçekten bunu aklın alması zor bu koşu da ne var her gün bunun 10 misli daha kötü kulvar değiştirmeler oluyor onları görmeyen komiserler burda adamın önü kapanmış mecburiyetten dışarı alıyor içeri devam etse ikincilikten olacak hiç bir hamle yok dışındaki ata bunu değiştiriyorlar artık bunlara birinin dur demesi lazım..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : Haci Dayi 28-12-2016

  Izman kardesim orasi dogu illeri orda kinin borusu daha cok öterse komiserlerde o yönde karar veriyor bunlarin yaptiklari rezillikleri protesto etmek istiyorsak bunlara en gpzel cevao bu illerdeki müsterk bahislere kimse katilnicakki gör bakim tjk nasil önlemler aliyor o zaman tam bir rezillik kimi jokey ati kayiba kosar kimi kafasina göre yarisa itiraz edip yarisin sonucunu degistirir tam fiyasko yaziklar olsun haram olsun kazandiginiz haksiz paralara

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : tuncay 28-12-2016

  Ben 5 nolu atın ilgilisiyim… Komirserlere itiraz etdigimize halde bize verdikleri cvp senin jokeyin kayba kosuyor dediler burda kararı biz veririz dediler

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın