At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Fountain of Youth Stakes koşusunda uzun yıllar sonra çok sürpriz bir sonuç

04 Mart 2018 / 14:13   |   407 Okundu   YAZDIR

05 Mayıs 2018 günü koşulacak Kentucky Derby koşusuna önemli bir deneme ve hazırlık koşularından birisi olan toplam ikramiyesi $400.000 dolarlık grup 2 XpressBet Fountain of Youth koşusu 1 1/16 miles yaklaşık 1670 metrede koşuldu.

Amerikanın ünlü antrenörlerinden Dale Romans bu önemli koşuya üç tay kayıt ettirmişti. Sabahın erken saatlerinde bu koşuda koşmayı planladığı Free Drop Billy‘i önümüzdeki hafta New York eyaletindeki Aqueduct Hipodromunda koşulacak grup 3 Gotham Stakes koşusunda koşmayı hedeflediği için koşudan çıkartmıştı.

Dale Romans’in koşudaki iki tayından birisi olan 18-1 ganyan oranına sahip Irad Ortiz idaresinde koşuda start alan PROMISES FULFILLED en dış kulvar dez avantajına rağmen start çıkışıyla almış olduğu liderliğini açılış dört yüzünü 23.80, sekiz yüzünü 48.39 ve bin iki yüzünü 1:12.60 geçerek koşudaki rakiplerinin ciddi bir rakip olarak görmedikleri PROMISES FULFILLED başarılı jokeyi Irad Ortiz‘in akıl dolu binişi yarışı istediği tempolarda götürüp Gulfstream Park’ın kısa son düzlüğüne sakladığı gücüyle 2017 yılı Eclipse ödül sahibi şampiyon Good Magic ve Strike Power‘ın ataklarına karşılık vererek koşunun 1600 metresini 1:37.59 geçtiği koşusunu 1:44.17 bitiriş derecesiyle kariyeri için önemli bir birincilik kazanmayı başardı. Jokeyi Luis Saez idaresinde start alan Strike Power jokeyinin ısrarına rağmen öndeki taya yetişemeyince koşudan ikinci olarak ayrılırken, Eclipse ödül kazanmış 2017 yılının şampiyon 2 yaşlı tayı seçilmiş Good Magic’in üçüncü kaldığı koşunun tabela için son sırasını Machismo elde etti.

PROMISES FULFILLED bugün elde etmiş olduğu 50 puanıyla 05 Mayıs 2018 günü koşulacak Kentucky Derby koşusunda koşma hakkını elde etmiş olup, geçtiğimiz yıl sezon kapanışını yaptığı grup 2 Kentucky Jockey Club Stakes koşusunda üçüncülük elde etmişti. Sol ayağında yaşadığı yırtık neticesinde uzun bir süre tedavi görmesi nedeniyle bahislerde geride tutulan tay dördüncü koşusunda üçüncü birinciliğini elde ederek kariyer kazancını $327,280 dolara çıkararak bir sonraki hedef koşusu olan grup 1 Florida Derby koşusuna kadar çalışmalarına Gulfstream Park’ta devam edeceği tayın antrenörü Dale Romans tarafından koşu sonrası açıklandı.

2016 yılı Keeneland Eylül ayı yearling satışlarında 37.000 dolardan satın alınmış PROMISES FULFILLED‘ın annesi yirmi üç koşusunda beş kez foto finişi önde geçmeyi başarmış Marquee Delivery‘dir.  Marquee Delivery vermiş olduğu yedi yavrusunun dördünün koşu hayatı olmuş ve bunların tamamı koşu kazanmış içlerinden Marquee Miss ve Marquee Cal Gal listed(KV)koşular kazanmış veya tabela yapmış isimlerdir. Marquee Delivery 2016 doğumlu Gemologist’ten 2017 doğumlu şampiyon aygır Tiznow’dan erkek tayları bulunmaktadır. 2018 aşım sezonunda Marquee Delivery 2017 yılı second crop listenin lideri Dialed In’i ziyaret edecektir. PROMISES FULFILLED‘in babası 2011 yılında tıpkı bugün Fountain of Youth koşusunu kazanış PROMISES FULFILLED‘ın koşu stiliyle beyaz bayrak ayna yaparak grup 1 Preaknesss Stakes koşusu kazanmış SHACKLEFORD‘ın dördüncü grup/grade koşu galibi temsilcisi PROMISES FULFILLED olmuştur.

Benzer Haberler

Yorum yapın