At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Geliştirdiği form durumu ile TURBOCU’ya güveniyorum “Seyisbaşı / Pazartesi DİYARBAKIR”

19 Aralık 2016 / 17:38   |   2212 Okundu   YAZDIR
Geliştirdiği form durumu ile TURBOCU’ya güveniyorum “Seyisbaşı / Pazartesi DİYARBAKIR”

1.Ayak: Bu pist ve mesafedeki son yarışlarında istikrarlı ve başarılı koşarak adından söz ettiren (2) DİGOR, yakın aralıklar ile start alacak olmasına rağmen sabah idmanlarında yakalamış olduğu güzel formunu koruduğu tespit edilirken, ilk şanslı atım. İki yarış önce bu pist ve mesafede 1.24.75 ile kazanan, geçen hafta Şanlıurfa’daki koşusunda aynı başarıyı gösteremeyerek tabelaya giremeyen (4) İNANLI OĞLU, sabah idman pistindeki canlı görünümü ile bu kez daha farklı koşacak güçte olduğunu belli ederken, Digor‘un öncelikli rakibi. Bu tip rakiplerinin yanındaki son yarışlarında tabelaya yakın bitiren (1) DİDİMOĞLU, sabah idman pistinde genel görünümü ile ekibimizin ilgisini çekerken, bence ihmal edilmemeli. Geçen sezon bu pist ve mesafede 1.22.58 ile kazanırken, grubun en iyi performansını sergileyen, geçen haftaki yarışında başarılı olamasa da ahırdan güvenilen (5) GUTİ, koşuları üst üste gelmesine rağmen bu tip mesafeli kum pist yarışlarına olan uyumu ile bu kez daha farklı koşabilir, benden söylemesi. Geçen haftaki koşusunda bu pist ve mesafede koşu içerisinde çok çamur yemesine rağmen tabelaya girmeyi başarıp dikkat çeken (6) DEMİRİZ, idmanlarında her geçen gün artan formu olduğu belirlenirken, ihmal edilmemeli. Bir müddet ara verdikten sonra koştuğu Şanlıurfa’daki yarışında nefes yönünden zorlanıp beşincilik yapan (7) MAHMUT BERAT, 17 Aralık Cumartesi sabahı Urfa normal pistte 400/30,0 R yarış galobunda genel görünümü ile son katıldığı koşu galobuna göre ekibimizce beğenilirken, bir diğer şanslı atım. Geçen sezon bu pist ve mesafede birincilik yapan, son koşusunda sert gruptan etkilenen (3) DORUK EFE ve geçen yıl bu pist ve mesafede 1.23.97 ile birinciliği bulunan, son koşusunda 1700’de tabelayı tamamlayan (8) KİBARYA KIZI, sağlam kuponlarda bulundurulmalılardır.

2.Ayak: Üç yarış önce bu pist ve mesafede 1.26.57 ile üçüncülük yapan, ardından Şanlıurfa’da bu mesafede 1.25.43 ile ikincilik yapan tay, Şanlıurfa’daki koşusunda etkisiz olsa da idman pistinde bu kez farklı sonuç alabilecek güçte olduğu görülen (1) EYLÜLDE GEL, ilk şanslı atım. Bu sezon bu pist ve mesafede 1.26.63 ile birincilik yapan, iki koşu önce Şanlıurfa’da 1300’de ikinci olup Şanlıurfa’daki son koşusunda kalabalık grupta tabelaya yakın bitirip dürbünüme takılan (7) FRENKBAĞI, 17 Aralık Cumartesi sabahı Urfa normal pistte 800/57,4 28,6 Ç yarış galobunda jokeyinin teşviki ile adeta fotoyu mermi gibi geçişi ile Diyarbakır’a hazır ve bir o kadar da formda geleceğinin izlenimlerini bırakırken, ikinci şanslı atımdır. Kum pistte start aldığı 7 yarışta 4 kez tabela dışı kalan, 1 kez 1.lik, 1 kez 3.lük, 1 kez 4.lük elde eden, bu yarışı için sürdürdüğü çalışmalarında istenilen form düzeyine ulaşma yolunda olduğu ekibimizce görülen (6) FELEKKIZI, mesafesinde ihmal edilmemelidir. Bu sezon Adana’da 1300 kum pistte üçüncülük elde eden, son iki koşusunda Şanlıurfa pistinde tabelaya giremese de hazırlıklarında kondisyoner ekibimin ilgisini çeken (10) ZEYNO ABLA, bir diğer şanslı atım. Bu sezon bu pist ve mesafede 1.30.19 ile ikincilik yapan, ardından Diyarbakır’da  1700’de kazanan, son koşularında bekleneni veremese de 800/55,4 28,0 Ç yarış galobunda göz dolduran (3) GİZEMLİTAY, dinçlikle iddialılardandır. Son koşusunda tabelaya giremese de iki yarış önce Şanlıurfa’da 1400’de birincilik yapan ahırdan sinyalli (9) TEKKRALİÇE ve bu pist ve mesafedeki son koşusunu starttan çıktığı gibi 1.27.06 ile kazanan (8) SABAH YAĞMURU, kuponlara yazılmalılardır.

3.Ayak: Son haftalarda güzel bir form yakalayıp son katıldığı 2000 metrelik kum pist yarışını 2.28.14 ile kolay bir şekilde kazanma başarısını gösteren (5) DÜŞEŞ, devam eden formu ile yine birinciliğe uzanabilir, favorim. Üç yarış önce Diyarbakır’da 1800 kumda 2.13.37 ile birincilik yapan, son iki koşusunda bu tip kilolar ile tabelaya girme başarısını gösteremese de bu yarışı için yapmış olduğu çalışmalarında bu kez daha farklı sonuç alabilecek güçte olduğunu belli eden (3) AĞA OSMAN, sevdiği mesafede koşacağı bu yarışta Düşeş‘in en yakın rakibidir. Geçen haftaki koşusunda makineden 4 boy geç çıkış yapıp tabela dışında kalan (4) BABA SÖNMEZ, bu kez starttan düzgün çıkması halinde rakiplerini avlayabilecek güçte. Geçen haftaki yarışında sert gruptan etkilenerek tabelaya giremese de bir koşu önce Şanlıurfa’da 1900’de birincilik elde eden (1) KAZAN OĞLU, yakın aralıklar ile koşacak olmasına rağmen sabah idman pistinde ekibimiz tarafından beğenilirken, ağır kilosuna rağmen ekürisi ile ihmal edilmemelidir. Bu pist ve mesafedeki son koşusunu 2.04.76 ile fotoda kazanma başarısını gösteren (6) AĞIT HAN, sabah idman pistinde formunu koruduğunu ekibimiz notları arasına alırken, aldığım haberlere göre bir diğer şans verdiğim isimdir.

4.Ayak: Güzel bir form yakalayarak son iki koşusunu 1700-1800’de kazanma başarısını gösteren ve ahırın seyisbaşısının yine birincilik beklediği (5) WHITE IRON, sabah idman pistinde başarılı koşularına devam edecek güçte olduğu ekibimiz tarafından tespit edilirken, bu tip mesafeli kum pist yarışlarına uyumu ve eküri avantajı ile yine birinciliğe en yakın isim. Son haftalarda güzel bir form yakalayıp bu pist ve mesafede etkili yarışlar sergileyen, özellikle geçen haftaki koşusunu 1.14.86 ile kazanan (2) SIMENTAL, yakın aralıklar ile koşmasına rağmen kenterlerinde formundan etkilenmediği görülürken, M.P.Demir ile  White Iron‘un en ciddi rakibi olup ayırt edilmemelidirler. Geçen hafta içinde koştuğu bu pist ve mesafedeki yarışında 1.16.99 ile dikkat çeken bir performans sergileyerek ikincilik elde eden (8) STAR OF ROCK ise diğer bahis oyunları ve geniş kuponlar için tavsiyemdir.

5.Ayak: İki yarış önce bu pist ve mesafede 2.12.29 ile birincilik yapan, geçen hafta 1200’de 1.16.03 ile üçüncülüğü dikkat çekici olan (5) MAGNETO, yakın ara ile koşmasına rağmen H.Parıldar ile fotoyu önde geçebilir, favorim. Son haftalarda güzel bir form yakalayıp özellikle son startını 1800’de 1.57.40 ile kazanırken, fazla zorlanmayan (6) PARLAN, yakın ara ile koşmasına rağmen sabah idman pistinde kenterlerinde formundan etkilenmediği gözlemlenip uygun kilosu ve Kemal Kurt ile Magneto‘nun en yakın rakibi. Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayıp son koşularında adından başarı ile bahsettiren (4) ÖZTÜRKMEN, yakın aralıklar ile koşmasına rağmen kenterlerinde göz doldururken, uygun kilosu ile bence kesinlikle ihmal edilmeye gelmez.

6.Ayak: Geçen sezon Ankara’da çim pistte üç kez kazanan, bu sezon İstanbul’da bu mesafede sentetikte ikincilik yapan, uzun aradan sonra Şanlıurfa’da bir yarış koşup daha iyi duruma gelen ve akşam üstü ahır gezintilerinde pırıl pırıl bir görünüm sergileyen (1) TURBOCU, bu rakiplerinin yanında kuponlara tek yazılabilir. Son yarışında tabela dışında kalmasına rağmen bir önceki koşularında etkili bir performans sergileyen (8) SERİMCAN ve geçen haftaki koşusunda tabelaya yakın bitiren mesafesinde (7) KÜÇÜK CANİK‘i bugün için Turbocu‘ya rakip olarak gördüğüm bu koşudaki sürpriz atım ise (4) EDİZHAN‘dır.

Altılım: (2.4.1.5.6.7.3.8) (1.7.6.10.3.9.8) (5.3.4.1.6) (5.2) (5.6.4) (1)

Ekonomik Altılım: (2.4.1.5.6) (1.7.6.10) (5.3.4.1) (5.2) (5) (1)

Benzer Haberler

Yorum yapın