At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Görünmez Kazayı 3 safkanda jokeyleri ile birlikte sorunsuz atlattılar

08 Şubat 2017 / 09:31   |   847 Okundu   YAZDIR
Görünmez Kazayı 3 safkanda jokeyleri ile birlikte sorunsuz atlattılar

07 Şubat 2017 Salı günü Adana yarışlarında 2.Koşuda son 200′de ÇANAKÇI BEYİ‘nin aprantisi Burhan KILINÇ, lider geçtiği metrelerde safkanı dışından gelen ELİFCAN‘ın yanına açılmak istemesi son 150′de ELİFCAN‘a ciddi faul yapması ELİFCAN o faul ile dışındaki AĞA BAKIRTAŞ’a faul yapılması daha sonra ÇANAKÇI BEYİ, AĞA BAKIRTAŞ‘ın yanına açılarak ikinci kez faul yapması ile 3 safkanda jokeyleri ile birlikte tehlikeli olabilecek kazayı sorunsuz atlatarak koşuyu tamamladılar. Faullere neden olan Burhan KILINÇ‘a Komiserler Kurulu disiplin soruşturması açıp Burhan KILINÇ, 7 gün süreli hakkını kullanmak istediğini belirtmiştir.

Benzer Haberler
“Görünmez Kazayı 3 safkanda jokeyleri ile birlikte sorunsuz atlattılar” için 4 Yorum
 1.   İsim Soyisim : naci demir 08-02-2017

  Bu arkadaş tekrardan apranti merkezine gönderilmeli lisansı iptal edilip silbaştan eğitimden geçirilmelidir. Senelerdir at yarışı seyrederim böyle trafik canavarı gibi bir binici daha hayatımda görmedim. Kendisinin ve başkalarının canını yakmadan gereken yapılmalıdır. 1-2 haftalık at binmeme cezası yeterli olmaz.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Cemil 08-02-2017

   Sanırım siz Çanakçıbeyi adlı atın sürekli bu rokluğu yaptığının farkında değilsiniz. 500 kg ya yakın bir ata 50 kg adam hakim olmaya çalışıyor. Burhan Kılınç ı tanımam etmem babamın oğlu da değil ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Problem at da ve o ata eğitimini almadan koşmasına müsade eden yetkililerdedir. Boşuna bu çocuğun günahını almayın. Açın Çanakçıbeyi nin yarışlarını izleyin

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : naci demir 08-02-2017

  Cemil Bey haklı. Çanakçıbeyi 14 Ocak 2017 günü de aynı yerde aniden sapıp M. Keskin’i üzerinden atmış tabi o yarışta 1900 startının az ilerisinde olan kapıya benzer bölmeli yer bu kez fotoya yakın olduğu için startta değil yarışın sonlarında sapmış. At orayı galiba çıkış yeri sanıyor ve bu alışkanlığından kurtulana kadar da yarışlara girmemesi gerekir. Kabahat binicide değil bu atı ısrarla kaydedip yarışlara sokan sahibinde ve bunu kabul eden tjk büro elemanlarındadır. Burhan Kılınç savunmasında şayet Çanakçıbeyi’nin saptığı eski videonun görüntülerini kullanırsa sanıyorum ceza da almayacaktır. Ben olsam böyle bir durumda biniciye 1 gün bile ceza vermem.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın