At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

H.Karataş, A.Çelik, S.Kaya arasındaki fark nedir?

04 Şubat 2014 / 11:38   |   25290 Okundu   YAZDIR
H.Karataş, A.Çelik, S.Kaya arasındaki fark nedir?

2 Şubat Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapılan 7. koşuda son 150’den itibaren A.Çelik ile iç kulvardan KEMPES, orta kulvardan H.Karataş ile BIG PRICE, dış kulvardan S.Kaya ile DON DESTELLO üzerindeki jokeylerin son 50’den sonra teşviklerini fotoya geçinceye kadar nefes kesen mücadeleleri akıllara H.Karataş, A.Çelik ve S.Kaya arasındaki fark nedir sorusunu getirdi. www.liderform.com.tr

Benzer Haberler
“H.Karataş, A.Çelik, S.Kaya arasındaki fark nedir?” için 47 Yorum
 1.   İsim Soyisim : koray 04-02-2014

  Halis atın ne istediğini biliyor kaybetsede bindiği atı hırpalamıyor ve bir sonraki yarışa birşeyler bırakıyor.Ahmet aklını ve hırsını kullanıyor bindiği safkan şanslıysa sonuna kadar yarışı bırakmıyor bu yönüyle banko yazmaktan keyif aldığım bir jokey olup kendisine çok güveniyorum.Selim kaya kendisini bulunmaz hint kumaşı sanıp lakayıt biniş tarzıyla ve enseye basıp at gezdirmesiyle bana başarılı bir jokey izlenimi vermiyor.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : ahmet 04-02-2014

   Selım kaya efsanedır halıs kadar hazır ve ıyı atlara bınmesede en cok yarıs kazanan 2.jokeydır duygusaldır halısın bındıgı atları selım elde kazandırır selım hıslerı cok ıyı olan bır jokeydır stılıne bayıldıgım jokeylerden bırıdır beklemelı kosuyu en ıyı yapan kısıdır halıs kazanır 20 lıra alırsınız selım kazanır 1 mılyar ahmet celık selım kayanın ogrencısıdır o klasmanda degıldır

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : serkan yarışsever 04-02-2014

  Selim Kaya Süleyman Akdı’dan da yetenekli bir jokey.At profesörü..Müşterek bahis yönünden güvenemem.Şans verilmeyen bir safkanı getirmede şans verilen bir safkanı getirmemede üzerine yoktur.Halis Karataş istikrar abidesi bir jokey.Bundan 19 sene önce favori çıkıyordu bugün bile favori çıkıyor.Bence sözün bittiği yerdir bu istatistik.Bana göre baş jokeydir.Ahmet Çelik Hayatım isimli safkanla yıldızı parlamış bir jokeydir.Yeni jenerasyon jokeylerindendir.Şahsen tutmam.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : ibrahimist 04-02-2014

  halis 10 bin liralık yarısı da kazanır, 100 bin tl yi de kazanmak için çıkar. atı starta bırakmaz, üzmez, dövmez, atım olsa binerse ona vermek isterim. selim adana’da at çalıştırıyor, bir sürü at almış, türkiye’nin en fazla kazanan jokeyi, o kadar atı varken neden at binsin ki. binse de getirmek için çabalamıyor. ahmet çelik ise adana artık şov yapamıyor çünkü, akın, özcan, gökhan, menajerleri hep iyi atları onlara seçiyor. ama halis büyük jokey, tabi bunda diğerlerinin yeteneksizleri de etken. çok kötü at biniyorlar.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Ulaş 04-02-2014

  Bence İngiliz atlarında şu an en iyi binici Ahmet Çelik’tir. Araplara çok iyi bindiğini düşünmüyorum çünkü Arap atları fiziken ufak oldukları için stilini tam olarak yansıtamıyor. Halis Karataş efsane jokey kuşkusuz ancak hep iyi atlara biniyor. Selim Kaya ise büyük yarışlara çok iyi motive oluyor ve iyi yarışlar genellikle yaz aylarında olduğundan kış sezonu çok az at biniyor ve dolayısı ile bu zamanlarda pek formda olmuyor. Sözün özü şu ki; bir simülasyon olsa aynı şartlarda aynı ata bu üç jokey ayrı ayrı deklare olsa bence Ahmet Çelik daha başarılı olur. Yani o gün Big Price’a Ahmet Çelik binseydi şahsi fikrim fark 3 boydan az olmazdı. Bence Gökhan Kocakaya da yeni jenerasyonun Ahmet Çelik ile birlikte en iyilerinden. Önceden Ekrem Kurt – Mümin Çılgın daha sonra Süleyman-Akın-Tınay sonra Halis-Selim şimdi ise Ahmet-Gökhan daha sonra da Cem Şen – Mustafa Çiçek ve gelecekte çok daha başarılı jokeylerimizin gelerek bu tahtı hiç boş bırakmamaları dileği ile..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Silver Charm 04-02-2014

  Daha yeni yetme at izleyicisi çoluk cocuk SELİM Kaya hakkın da yorum yaıyor ….Alllam yaa…. Selim Halis Bunlar bu ülkede çoğu insanaa at yarışını aşılayan şahıslardır…..Ben eski devrin yarışçısıyım…şunun çok net söleyebilirim….2005 ten sonra gelen yarışlar hiç mi hiç cezbedici yanı olmayan yarışlardır.. çok şükür çok şampiyonları canlı izledik bi mirhatı bi haberbaturu yavuzhanı aşoğı olduğum CAŞ’ı Magrip i Beyefendiyi Nurtay ı Nico Media yı mesela sorsan bu selim hakkında yorum yapanlara açar arşiv arar Nico media hakkında Bull Market Gencin Thunder Bolt Bold Pilotu zaten herkez izlemiş!!! onu uyuz eden rakibi desem bu yetmelere gık çıkmaz hakihazırda onuda çok seviordum DAMİSTA Ortak Kalamalka İmparatorla özdeşleşen TRAPPER Sunday suprise Sampano Grup Vakti Adanadan mesela Tabip yine Adanadan SERTAY.. alt gruptan BADRASLI,BAY BALCI…. Bursadan Yalazım Burano JİM Kasmirian…..Adanadan yine Mandrake Mephisto Top Secret Jim Hatter daha çok var bnm çocukluğumun şampiyaonları Erbaba fanatikliğim de vardı Bartıngülüde Sıh tahada… onun için bu yeni yetmeler anlamaz lar SELİMDEN,HALİSTEN SÜLEYMANDN FUAT TAN SADODAN AKIN ÖZDENİZ DEN ENGİN YALÇINDAN A.RI. YILDIZDAN TINAYDAN KAZIM MELİKEDEN ERTÜLDEN DEDE DEN MÜMİNDEN AHMET HOCADAN neler neler özlemle anıyoruz işte saygılarımla….

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : taylan 04-02-2014

   lütfen biraz saygılı olalım….yaşla ne ilgisi var ?….burada tabiki gençler yorum yapacak ve yapmalı…..biz töm leri…tacım ları….fugace ları….kapkara ları….üni leri….devir leri…golden prince leri….beyazmartı yı…balık ı….altınkız ı….aristokrat ı….seyreden bir nesiliz diye,gençleri aşağılayamayız….yaşları genç nasıl seyretsinler ?…bu işler yaşla değil…sevgiyle olur !…yaşlıyız diye gençler yorum yapamaz diye bir kuralmı var ?….atseverlerin hepsi değerlidir.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : cartagena 04-02-2014

   saygıdeğer atçı üstadımız saymış, saymış ezmiş, geçmiş te hayatında kaç tabela bulmuş onu da söylesin ki biz gençler utanıp bir daha konuşmayalım..

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Hüsamettin 04-02-2014

   Ne yazık ki öyle.Ganyan bayilerinde aynı tartışmalara giriyoruz.Kzanma hırsı ile doldurulmuş insanlar.Çal çırp kazanda nasıl kazanırsan kazan.Ahmet kazanma hırsıyla vicdan azabı çekmiyor mu?
   Erhan Halisi kantarmasında birinciliğe götürmedi mi? Selim veya Halis tartışmasız ustalardır.
   Ahmet daha çok ekmek yemsi lazım.Hemde fırın,fırın
   Eski atlarda bir başkaydı hani.
   Tek yazarsan gelirdi. orjinler vardı.Abbas,barbar,baranoviç,wolf kumcu. Şimdi üç kağıtçılar bile ithal tay getirip satıyor.

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : önder 04-02-2014

  f.çakar üstüne jokey tanımam.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : Rahmi saylik 04-02-2014

  Halis Karatas fazla soze gerek yok tek kelimeyle harika bir jokey basarilarin devamini diliyorum. Selim kaya hic bir zaman guvenmen Iyi bir jokeydir ama kendisine asla guvenim yoktur bence bir an once kendisini toparlayip daha ciddi bir sekilde at binmesi Lazim .ahmet celik gecen sene iyidi lakin bu sene kendisini unutturdu banko yazmaktan guven vermedigi bir jokey . 2014 de ugur Polat favorimdir

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : taylan 04-02-2014

  selim kaya nın kilo problemi olmasa,tartışmasız dünya çapında bir yetenek…..selim kaya bence kesinlikle bir numara…halis karataş ile arasında olan farkı görmek isteyenler,ankara da koşulan kafkaslı-turbo yarışını seyretsinler….kafkaslı nın turbo gibi bir yarımkanı nasıl geçtiğini izlesinler…halis tabiki her zaman kendine bakıyor ve formda atlara ve favorilere binebiliyor…a.çelik e gelince,kesinlikle geleceğin karataş ı olacaktır…..bir aksilik sakatlık olmazsa oda ikinci bir karataş olacak…ama bir numara selim dir….onun atı tuta tuta fotoda burun farkı ile getirişine ve fotoyu geçerken hareketine hastayım !

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 9.   İsim Soyisim : mesut yalcın 04-02-2014

  tabıkı HALIS KARATAS HEP BI ADIM ONDE PROFlugu bı yana jokeylıgın ORDINIRYASU KUCUK AGA VE TAYGA ILE BASLAYAN BI SERUVENIN HALA DEVAM ETMESINI BUYUK BI ZEVKLE IZLIYORUZ. MILIMETRIK YARIS LARINA BAYILIYORUM HALIS HALIS HALIS

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 10.   İsim Soyisim : babacan5 04-02-2014

  Turkiyede su anda at yarisi dendiginde ilk akla gelen isimdir halis at yarisini bilmeyen insanlar bile tanir kendisini ahlakli isini seven ve herseyden önemlisi sempatik biri.. selim kaya icin de soylenecek pek fazla bi sey yok o da turkiyenin degerlerinden biri vazgecilmezi.. ahmet celik bu iki jokeyin arasina konulmasini hic hazmetmiyorum.yalcin akağac yarisindan beri ahmet celik benim icin bitmistir…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 11.   İsim Soyisim : Silver Charm 04-02-2014

  ya arkadaşlar bnm görüşüm bu evet halende konuşuyorum yani… ben yeni yarışçı ile işim olmaz sizin olursa geçin ortak kupon bile yapın…bu hem futbol takımımı yada siyasetçimi işte yeni nesili aşşağalıyamyızmış….. senin yeni nesil dediğn kaç senelik jokeyleri aşşağılıyor o nasıl olacak?_?_?_?_?_?_?_konuşuyorsun bide…. kaldıki ben eski özlemlerimizden bahsettim..
  biz veliefndidnin açılmasnı iple çekerdik…. 5 ay ara verildiğinde rüylarımıza giriyordu…..burdaki övdüğünüz arkadaşlar bilmezler hem ben bişey demiyorum siz devam edin yeni nesillerle bişey diğen yok…Aristocratı izlemedim izlmek isterdim..nede olsa İMPARATORun atlarından biri idi…biz lisede HALİS’çiler vede SÜLO’cular trübün yapıyordukAhmet Çelik miş ben o başlığa uyuz oldum bi kere Yalçın Akağaç ın şu an ki durumuında olmasına sebep jokeydir kendisi…Heleki şu an için Halis,Selim,Sadettin,Fuat,Bide Uğur Polat Kadir Mehmet Kaya Ömerde keza öle gerisi apaçi bnm gözümde ..bu bnm görüşüm…. Ahmet Çelikle Halisi Selimi bir ttumkta sitenin görüşü Vede ek olarak bnce çok saçma

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 12.   İsim Soyisim : Silver Charm 04-02-2014

  bu arada bana kaç defa tabela bulmuş diyen arkadaşa söylüyorum yanlış anlama ama tabela bahisi bizim ganyandaki deli merzide buluyor tabela bulmakla ne alakas varki kaldıki ben tabela müptelası değilim oynamam öyle yani….

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 13.   İsim Soyisim : tekin 04-02-2014

  halisle selimin farkını görmek için bugünkü istanbul yarışlarına bakmanız yeterli bence altılının 3 . ayagında yaramaz çocuk (selim le) 5. ayağında bilgekurt (karataş la) bakarsanız fark açık ortada saygılar…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 14.   İsim Soyisim : ERKANS 04-02-2014

  Anılan üç binici hakkında yazılabilecek birer cümle ile ö özetlemek gerekirse;
  1-H.KARATAŞ:İstikrar,tevazu,at ile bütünleşebilen güvenilir
  binici,
  2-S.KAYA:Süper zeki,iyi binici ancak lakayt,bahislerde güvenilmesi zor,isterse at getiren,
  3-A.ÇELİK:Başarılı,iyi binici,egosu yüksek,meslektaşlarına karşı acımasız,hırsı nedeniyle başarıyı yakalarken antipatik görünen,
  tabiidir ki bu kişisel görüşümdür amacım kimseyi kırmak veya yüceltmek değil…..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 15.   İsim Soyisim : murat sekman 04-02-2014

  Bu yarışta Selim Kaya nın atı dış kulvarda kaldı yarış başlaması ile beraber ve ite ite mecbur biraz dışarıları dolana dolana geldi. Hatta bir iki ata da temas etmek zorunda kaldı. Sonlarda da gücü bitti diğer iki at daha iyi yerlerdeydi ve sonlarda daha diri kaldılar. Buradan çıkarılacak fark yok aslında. Eğer ki varsa bir çıkarımı soruyu soranın bunu yazmalı ve ona göre bir yorum yapmalı.
  Ben Selim Kaya da Süleyman Akdı tarzını görüyorum farklı bir kişilik. At seçimi ilişkileri vs seromonilerdeki güzel sevinci ile değişik bir renk. Halis Karataş kazanmaya odaklı , hikayesi fazla yok yıllardır aynı . Ahmet Çelik hırslı bir jokey ama hala taklit aşamasında.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 16.   İsim Soyisim : SekLavi_ 04-02-2014

  YakLaşık 20 yıldır at binen Karataş’a her iki yarıştan en az birine kırmızı lamba yanıyorsa fazla yoruma gerek yok. Kişisel olarak A.Çelik’i sevmesemde gelecekte Karataşların,Selimlerin bittiği yerde sahne alabilir yalnız bu aralar zor. Selim Kaya ise Kaya FamiLy’nin en beyefendi en özel kişisi. Yıllar Önce Başbakanlık koşusunda Remazan Kaya’nın atını yani kendi atlarını geçerek kupaya başka bir ahıra kazandırmıştı.Hiç kimse S.Kaya’nın dürüstlüğüne laf söyleyemez. Formsuz diyebilirsiniz,Yalnış bindi diyebilirsiniz ama dürüstlüğüne laf söyleyemezsiniz..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 17.   İsim Soyisim : mfkarsli 04-02-2014

  nasıl ki at sahipleri arasında bir sıra var ve o sıra ile yıllık programa gore gerekli ihtimamlı calışma ile atları yarış kazanıyorsa bu ciddiyetle dogru orantılı olarak jokey sıralaması da kendiliğinden oluşur. ayrıca özellik gerekmez. at koşar baht kazanır.

  sevgiyle

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 18.   İsim Soyisim : Okay Sağlam 04-02-2014

  Selim ve Halis ‘in yanında Ahmet Çelik bence hiç bir şeydir. Çünkü kendisi yeni yeni iyi oluyor ayrıca Y.Akağac kazasında baş sorumludur. Burada yarış üzerinden konuşuyorsak belki ama Ahmet ten başka iyi jokeylerde var örnek verirsek Fuat – Sado – Nuro ve dahası.
  1) Halis Karataş üzerine denecek bence fazla bir şey yok kendisi her zaman hazır kilosu yerinde, tam bir profesyonel, senelerdir aynı düzeyde ve bu yüzden bir çok at sahibi atını ona veriyor. Sihirbaza söylenecek sözler buraya sığmaz..
  2) Selim Kaya’ ya gelecek olursak; eskiler daha iyi bilir nasıl iyi jokey olduğunu tek problemi kilosunu ayarlayamayışıdır. S.Taşbek in bir sözü vardır 5 cm eksik olsa Dünya çapında jokeydir diye. Kendisi şu anda yarışı en iyi okuyan, atı üzmeyen, çok akıllı bir jokeydir ve bu yüzden Gülerce ve Kurtel ekürleri S.Kaya ile çalışmaktadır. Son 50 ye kadar kenter gidip yarış almakta üstüne yoktur.
  3) Ahmet Çelik ise bence asla ve asla bu iki jokey ile karşılaştırılamaz. Hırsının kurbanı olan bu jokey çok yetenekli olup kendini gösteriyor ama kazanacam diye her türlü olayın içine giriyor. Eğer etrafına ve yarışseverlere zarar vermekten kaçınırsa daha iyi yerlere gelebilir.
  3 jokeyimizede başarılar..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 19.   İsim Soyisim : Mr. Black 04-02-2014

  Eger bir yarista Halis at biniyorsa o at büyük oranda favoridir. Su an tartismasiz Türkiye nin en iyi jokeyi odur. Ben bülteni alinca önce onun at binip binmedigine bakarim. Bindigi atin bir önceki yarislari iyiyse bununla birlikte son galobu da güzelse diger jokey veya atlara bakmadan tek atarim. Kendimce bu sisteme göre gelme yüzdesi %80 dir. Ayrica yarista denk gücte görünen birden fazla at varsa Halis i yine düsünmeden tek atarim.

  Selim de iyi jokeydir. Ama sakatlandiktan sonra bence özelliklerinin cogunu gösteremiyor. Sadece büyük kosulara asildigini görüyorum. zaten cok az da at biniyor.

  Ahmet Celik i Halis e benzetiyorum. Bindigi her yarisa asiliyor. Ama Halis ten klas olarak bir alt seviyede oldugunu düsünüyorum. Her yarisa hirsla saldiriyor hatta bazen gereksizce atlari kirbacladigi da oluyor. Halis ise gercekten atla bütünlesen, onun adeta kosu icerisinde ne kadar gidebilecegini hisseden ve ona göre ayar veren bir jokey. Ahmet i de yavas yavas bu yolda görmek isterim keza güvenebilecegimiz ender jokeylerden.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 20.   İsim Soyisim : İBRAHİM 04-02-2014

  Soru aralarındaki fark.
  Bana göre;
  Halis Karataş,hipodromların Cüneyt Arkın’ı,
  Selim Kaya; hipodromların Yılmaz Güney’i
  Ahmet Çelik;hipodromların Kadir İnanır’ı
  Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Olay, sanatın icrası ise, sanattan kimin ne anladığı da değişir.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 21.   İsim Soyisim : haci ibrahim coşkun 04-02-2014

  HERKESE MERABA
  BEN AHMET ÇELİKTEN BAŞLAMAK İSTİYORUM
  GENÇ VE DAHA YOLUN BAŞINDA SAYILIR
  BENCE ONU ELEŞTİRİRKEN BİRAZ DAHA
  YAPICI OLMAMIZ LAZIM AYRICA BİNDİKLERİ
  ATLAR SONUÇTA CANLI BU İŞ BÜTÜNLEŞMEKLE
  BİRLEŞMEKLE ALAKALI BİNDİĞİ AT FORMDA DEĞİLSE AHMET ÇELİK NE YAPSIN
  SELİM KAYA AT BİNMESİNE BİŞEY DİYEMEM
  ÇÜNKÜ USTA VE BU İŞİ BİLİYOR
  KİŞİLİĞİ TABİKİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ AMA
  BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ ONU İLGİLENDİRMELİ
  KUSURA BAKMASIN KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLEYEREK
  UKÂLA OLDUNU VE SAMİMİYETTEN YAPTI İŞİN
  CİDDİYETİNDEN ÇOK UZAK OLDUNU VE O YAŞI ARTI
  TECRÜBESİNE RAĞMEN KENDİSİNİN GERİSİNDE OLDUNU
  DÜŞÜNÜYORUM VE HALİS KARATAŞ SİHİRBAZ
  ÜSTAT ŞAİR BEYEFENDİ ÇOCUK SAMİMİ
  NE ARARSANIZ O VAR HALİS KARATAŞ BU MESLEĞİ BIRAKSA BİLE O HEP BİR NUMARA OLACAKTIR
  VE HALİS KARATAŞ İNEĞE BİNSE ONU BİLE GETİRİR

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 22.   İsim Soyisim : zafer oltulu 04-02-2014

  Süleyman akd.ı Halis karatas .selim kaya . Fuat cakar.a.celik .erhan yavuz .yalcin akagac bnlarin heosi birbirinden farklı jokeylerdir .ama tek fairplay ödülu alan jokeyimiz ERHAN YAVUZDUR ve benimensevdigim jokeydir .herkese saygı duyuyorum .

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 23.   İsim Soyisim : tolga 04-02-2014

  h.karataş…hani sihirbaz diyolar ya…bu kelimeye uyan bir jokey…ne yaptığını bilmiyorum ama bence hangi ata binerse binsin getiremiyeceği at yok bence…son 400 de atın kulağına fısıldayıp bişeyler diyor sanırım ve at kanat takıyo..a. çelik ve selim kaya iyi jokeyler ama karataşın klasıyla ve tecrübesiyle asla kıyaslanamaz…biz at yarışını halis abiyle sewdik…onunla büyüdük..başarılarının dewamını dilerim…saygılarımla

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 24.   İsim Soyisim : taylan 04-02-2014

  ARKADAŞLAR; ZATEN FORMUYLA GANYAN OLACAK ATI,BU SEVİYEYE GELMİŞ HER JOKEY GETİRİR…..UNUTMAYIN ATYARIŞINDA ,ÖNCE AT SONRA JOKEY DİR !…..HALİS KARATAŞ I BU KADAR ÖVEN ARKADAŞLARA SORUYORUM =HANGİ SİHİRBAZLIĞINI GÖRDÜNÜZ ?…..SAYIN ATMAN LARIN DAMADI OLDUĞU İÇİN, KAÇ TANE FAVORİ OLMAYAN ATINA BİNDİĞİNİ DÜŞÜNÜN ?…..HANGİSİNİ GANYAN YAPTI?….HATTA ADI BİLE GEÇMEDİ ?….HATIR İÇİN ATA BİNMEZ HALİS KARATAŞ ?….HATTA ANLAŞMASI OLDUĞU İÇİN BİLE ATA BİNMEZ ?……HALİS KARATAŞ ,GANYAN OLMASI YÜZDE 90 OLAN ATLARA BİNER ?……EĞER BU CAMİADA,TURBO GİBİ GANYANI 1.05 OLAN ATA BİLE,İLK BİNİCİSİNİ ATIP,YERİNE KARATAŞ I BİNDİRİYORLARSA…..BURADA JOKEYLERİ DEĞİL,SİSTEMİ TARTIŞMAK LAZIM !……ENTERNASYONEL YARIŞLARDAKİ GİBİ KURA SİSTEMİNİ GETİRİN…BAKALIM KİM ŞAMPİYON JOKEYMİŞ ?….GÖRELİM !

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 25.   İsim Soyisim : Özer Han 04-02-2014

  Benim favori jokeyim Halis ama eski yarış zevkleri yok ne bileyim bi ÖZGÜNHAN -TAMERİNOĞLU yarışlarını izlemek çok zevkliydi.GRAND EKİNOKS uda izlemek çok iyiydi.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 26.   İsim Soyisim : Silver Charm 04-02-2014

  son sölicem bişey var HALİS vede SELİM’in arasına Ahmet Çelik’i koyup tartışıyorsa burdaki vatandaşlar arkadaşlar ben daha yorum yazmıcam zaten…. Ahmet Çelik’e Bella Otero yu Johney Guitar ı sorun one ya ”YENİYOMU BUNLAR”der…. 2 usta da ”HEY AHMET BUNLAR AT idi BİZ bunlara Biniyorduk der…. selamethle

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 27.   İsim Soyisim : Fortune 04-02-2014

  S.Boyraz,M.kaya,A.Sözen,Ö.yıldırım,F.çakar,F.vurucu ve hatta yeni fenomen M.çiçek varken neden A.Çelik?

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 28.   İsim Soyisim : Fortune 04-02-2014

  Tek bildiğim birşey var eskiden nasıldı bilmiyorum ama Halis ile S.kaya nın arasındaki fark: Halis abi geldiği şehirde at bindiği koşuların en az 1 inde birince olmadan dönmez yani eli boş dönmez o yüzden insanlara tek atma şansını çok fazla veriyor ama S.kaya (şimdiki zaman için söylüyorum) eli boş dönebiliyor, A.çelik’e gelince hırs yaparsa atı da iyi ise kazanıyor.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 29.   İsim Soyisim : abbas kara 04-02-2014

  şuan 1 numralı jokey selimdir iki kocakayadır,üç ahmet çeliktir,halis karataş sadece jokey değildir o müşterek bahislerin,altılı oynayanların,bültenlerin yüzde 75 i dir,onu jokeylikle kısıtlamak ona haksızlık olur,onun gittiği hipodrom şenlenir,onun koştuğu bülten daha çok satar,onun var olduğu yarışlaarın tevzisi en yüksek olandır

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 30.   İsim Soyisim : tezcan bayraktar 04-02-2014

  Bir atı döverek yarışa dahil eden jokey’in çok yol alması gerekmektedir.Büyük ekürilerle anlaşmalı çalışan jokeye yarışseverler dikkatli uzun vadeli yaklaşmalıdırlar.Halis Karataş ‘ın biraz dinlenmesi taraftarıyım yazık günah gerçekten pazartesi hariç her gün at binmek ve kazasız belasız binmek allah onu bize ve ailesine bağışlasın iyi günler.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 31.   İsim Soyisim : Barış Karabıyık 04-02-2014

  Benim konum jokeyler değil maalesef…Bütün yazılanları okudum.Herkes kısmen haklı.Benim okurken sinirlendiğim konu Turbo kafkaslı yarışının (ankaradaki) kafkaslının galip geldiği koşudan yola çıkıp turbo nun yarım kan hattına sahip olduğunun iddia edilmesidir.Biraz haber okursa bu kişiler turbonun yapılan araştırmaya göre de safkan arap atı olduğunu göreceklerdir…Saygılar…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 32.   İsim Soyisim : Hakkı ÖZYURTERİ 04-02-2014

  Atım KEMPES ‘e binen AHMET ÇELİK jokeyimize gayret ve mücadelesinden dolayı teşekkür ederim’!
  Ayrıca üç üstün jokeyimizede seyri güzel heyecan dolu bir yarış çıkardıkları için müteşşekkirim !
  Atımız KEMPESİ geçen BİGPRACE yetkililerini ve HALİS KARATAŞI’da ayrıca kutlarım ‘
  Nadide jokeylerimizin 3 ünüde atlarıma bindirmekten onur duyarım
  Selamlar
  HAKKI ÖZYURTERİ

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : tarık 04-02-2014

   bütün yorumları okuyorum fakat bu arkadaşa cevap vermeden geçemiyeceğim,fuatın üstüne jokey tanımıyorsan 10 yıldır at yarışı da oynamıyorsun o zaman.çünkü tanınmayacak durumda

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 33.   İsim Soyisim : Serkan 04-02-2014

  Bu neyin kıyası anlamak mümkün değil adanadaki handikap-16 bi yarışta genel jokey kıyasmı olur? Selim kaya haftada 5 ata ya biniyor ya binmiyor adamın stili belli at çalştırr gözü gibi bakar attan anlar ayrıca çok yeteneklidir ve türkiyede halis karataşla kıyası bitmeyen tek jokeydir. Halis zaten türkiyeye gelmiş en iyi jokeydir ahmet çelik daha çok ekmek yemeli evet iyi ama daha çok yolu var. Ayrıca jokey kışın belli olmaz her kş formda olan jokeyler olur ama yaz geldiğinde istanbul yarışlarında kim ne durumda tamamen anlaşılır. yazın istanbul bültenini eline aldığında nerdeyse her açık ve kısa vadeli koşuda karataş selim kapışması görüyorsan gerisini konuşmak boşunadır.
  Tamam Selime atı bıraktı diye kızmış olabilirsiniz ama türkiyenin en büyük ekürileri bu adama ahırları tamamen teslim ediyorlar, sizin ima etttiğiniz gibi kötü jokey olsa gülerce ve eminler neden iş versinler bu adama?

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 34.   İsim Soyisim : Cengiz özoğuz 04-02-2014

  Bu saha arap sülo dan daha büyük jokey göremez adam her zamanın en formda jokey lerine hep ders verdi Ekrem dizdarın oymapınar yarışını unutamam Ekrem dizdarın anlatmıştı. …..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 35.   İsim Soyisim : ekin tekin 04-02-2014

  Burada eski yarış severlere büyüklerime bende bir kaç konu belirtmek isterim yaklaşık 10 yıllık bir yarış severim sizin saydiginiz atlarin sadece isimlerini duydum yarışlarini izlemek yaşım itibari kısmet olmadı. Şimdi eski dönemler kapandı artık yeni dönemdeyiz ben halis ve selim olmayinca bir hipodromda kupin bile yapmıyorum diğer saydiginiz isimler faso fiso istikrarsiz at biniyorlar ne yapacaklari belli olmuyor halis ve selim olduğunda Koşular rahatliyor temiz iki tek herzaman ortaya çıkıyor.2014 gazi Koşusu halis suzi gold a binse kulogluna binse yada enyalios a binse yine gelirdi başarı burdan meydana geliyor sait akson koşusunda arası olan bir blaze to wini rahatlıkla getiren usta binici belki gormedim eski zamani ama çok izledim arşivlerden şuan bunu Türkiye’de avrupada çok çok iyi biliyorki halis bir efsanedir rekoru egale edilemez artık allah ona uzun süre daha at binmeyi nasip etsin bindiği her atın ayağı düz bassin saygilarimla..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 36.   İsim Soyisim : doğanbey 04-02-2014

  turbo kafkaslı yarışında kafkaslıda doping maddesi çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam …jokey kıyaslamasında bu yarış örneği olmamış bence…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 37.   İsim Soyisim : thesakal 04-02-2014

  Halisi beğenmem ,ama gelip te hazır ata biniyor kollaniyor gibi yorum yapmam.SONUCA istatistige bakarım son 20 yılın en iyi Jokeyi halistir.ister begenin ister beğenmeyin.bir
  arkadasimizda eski yıllardan Atlardan bahsetmiş, okadar Safkan saydin John guitar i nasıl unutursun

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 38.   İsim Soyisim : vatandaş 04-02-2014

  s.kaya atı resmen tutmuş karataş nasıl çalışıyor son 50m s.kaya çalışsa o at gelicek 1.ci

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 39.   İsim Soyisim : Abdulkadir zeki atay 04-02-2014

  Söze çok değişik bir üslub ile başlıyacağım.ben 1995 yılından beri elazığ ş.urfa diyarbakır yarışları hariç tüm yarışları izlerim ve oyun oynarım .6 lı 5.li vs.şunu iyi bilinki bizler jokeyler 1 er piyonuz.idda ediyorum.bilen bilir.1 at yarışta yıllık kazanç ve handikabına göre koşar.eskiden banko yarış gazeyesi vardı.şöyle yazardı.şu at bu yarışı kazanırsa şu şu şu yarışa giremez.bu yarışyan önümüzdeki günlerde şu şehirde yine yapılacak.o koşuda en büyük favori at yıllık kazancını doldurmak için 2.3.4.olurdu.yani burada daha fazla para kazanıp sonraki ilk 3 yrş.ında hp .sine puan eklemeden para kazanıp bu sonraki yrş.ta 1.gelecek.bağzı yarış sever dostlar kızmasın jokeylerimize bizler oyuncu ve jokey olarak piyonuz.at sahibi ne derse jokey onu yapacak.eli mahkum.yoksa at binemez.işte enseye basmak budur.ayrıca 1 ayrı enseye basmak var.atın gücü yetmedi.rahatsızlandı.tabiki her at binen kazanmak için biner.olmadığı an yine enseye basar.atı bitirmemek sonraki yrş.daha iyi hazırlansın.sağlıklı kalsın diye.hoşça kalın.sevgi ile kalın.sürtcü lisan etti isek affola

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 40.   İsim Soyisim : Yusuf Çakır 04-02-2014

  Bence her üçüde iyi jokey.ancak hiçbirisi halis karataş olamayacak.
  Neden derseniz
  Halis karataş bu güne kadar 22bine yakın yarışa katılmış ve yaklaşık 6bin yarış birinciliği var
  Sizce böyle bir istatistiği başka bir jokey bir daha yakalayabilirdi.tabi birde bundan sonra kaç yarış yapacağı da bilinmiyor
  Ha birde damat deyip suclayanlara bir sorum var.6000 yarış kazanan biri bu yarışlardan kaç para kazanmıştır
  Ortalama 10 bin kazansa eski parayla 60 trilyon fazlası var eksiği yok
  Gazı koşusunu kaybettiği gün bir sonraki yarış anafartalar koşusuna katılıp kazanmayı bildi
  Bu kadar büyük bir kayıptan sonra tekrar ayağa kalkmak bence karataş tan başkası için zor olurdu

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 41.   İsim Soyisim : celal 04-02-2014

  halis karataş bu işi tam anlamıyla profesyonel olarak yapıyor.. gazi koşusunu fotoda kaybetse bile bir sonraki koşu olan maiden yarışta bile herşeyini verecek kadar konsantre olur..zekiliği yer tutuşu zamanında yaptırdığı ataklar onu en iyi yapıyor..
  selim kaya, usta bir jokey olduğu şüphesiz. ama lakait, kazanamayacağını anladığı an enseye basar.. ikili ve bahis oynayan yarış severler onun umrunda olmaz.
  ahmet çelik, 3 değil 10 yıl üst üste gazi kazansa bile sıradan bir jokeydir.. bir akın sözen gökhan kocakaya ve özcan yıldırım olamaz ki halisle asla kıyaslanamaz..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın