At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

HASANBABA, neden koşmadı

25 Ağustos 2017 / 15:46   |   648 Okundu   YAZDIR

Hasanbaba isimli safkan İzmir’de hazırlanıp koşuyu kazanmak için 24 Ağustos Perşembe günü Kocaeli Kartepe Hipodromu’na safkan getirildi. Starta gireceği anda saha veterineri atın ayağında kan var dedi atın jokeyi kan değil Mertsol sürüldü demesine rağmen veteriner ısrarla kan var demesi Hasanbaba’yı yarıştan çıkardı. Atın ilgililerinin emeklerine yazık oldu bu safkanın başına gelen başka atın başına gelmemesi için uyarmışta olduk.

Benzer Haberler
“HASANBABA, neden koşmadı” için 2 Yorum
  1.   İsim Soyisim : METİN KAÇMAZ 25-08-2017

    vay benim üniversitelerim vay…….Yıllarca eğitim gördükten sonra atın üzerindekinin kan mı ilaç olduğunu ayıramayan bir veterinerin bu duruma düşmesi trajikomik tabii olay haberde anlatıldığı gibiyse…

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  2.   İsim Soyisim : naci demir 25-08-2017

    Bir veteriner mersol ile kan arasındaki farkı anlayamıyorsa o sahada işi ne? Haberin doğrusu bence şudur: At ya seyahat sırasında veya eyerleme mahali gibi bir yerde ayağını vurdu atın ilgilileri de çok akıllı olduğu için mersol sürüp işi geçiştireceğini sandı ama sayın veterinerimiz bunu yemedi ve o kadar masraf ettik kazanamasak da tabela yapar masrafları çıkarırız zihniyetindeki gaddar at sahiplerini değil yarışseveri düşündü doğru bir hareketle de atı yarıştan çıkardı.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın