At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Hayali galoplarla yarışseverleri kandıran ikili şimdi de birbirlerini tebrik etmeye başladılar

15 Eylül 2018 / 21:25   |   2463 Okundu   YAZDIR

Ankara 75.Yıl Hipodromunda İdman Pisti Programını 15 Eylül Cumartesi günü itibariyle Osman Ekinci’nin sunuculuğunda ekranlara geleceğini TJK duyurdu.

TJK asli üyelerinin, TJK yönetim kurulunun ve o dönemin TJK başkanına hakaretler yağdıran, sosyal medya üzerinden yarış camiasına uygun olmayan beyanlar sarf eden, TJK ile hukuksal sorunlar yaşayan, ganyan bayisi TJK tarafından kapatılan, Fanatik ve Fotomaç gazeteleriyle birlikte ulusal gazetelerin at yarışı sayfalarına at yarışı internet sitelerinden veya iki gün önce çıkan at yarışı yayınlarından galopları alarak kullanmalarına yıllarca ses çıkartılmayan Osman Ekinci açtığı davalar sonrası ulusal basın korkutulurken ulusal basında galopları kullanmakta çekimser davrandı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir Gazi Koşusu günü TJK TV’nin merkezi İstanbul’a gönderdiği Ankara’da Gazi galoplarını yapan safkanların videolarını TJK TV kullanmadığı için TJK TV müdürü, TJK profesyonel kadroya, Yasin Bey Yönetimine sosyal medyadan ağır hakaretlerde bulunan yine Osman Ekinci idi. Altılı ganyan tahminleri tutunca % 15 komisyon istediği videoları sosyal medyada mevcuttur.  Hürkont Medyanın İzmir, Kocaeli, Bursa, İstanbul, Adana, Şanlıurfa, Elazığ, Diyarbakır galoplarını Ediz Sağlam Rehber Bülteni üzerinden HipodromX  alıp idmanmerkezi.com’dan ücret karşılığı o yıllarda satmıştır.

Osman Ekinci ve Behçet Ekinci tüm ulusal at yarışı basınını galoplarını kullandıkları iddialarıyla mahkemeye vermişlerdi. Nitekim mahkeme süreci devam etmektedir. Daha önce liderform.com.tr’deki ‘Ediz Sağlam ve Behçet Ekinci ikilisi ne yaptıklarının farkındalar mı?’ yazımda şöyle yazmıştım:

Bilinçli olarak Hipodromx sitesi aranarak bir çalışma 31/07/2016 olarak gösterilmek istenilmiştir. Bu tarihli galobu alarak derece ve isim değiştirip yayımlanmıştır. Oysa bu tarihte böyle bir çalışma yapılmamıştır. İddiada Hipodromx’in kiminle görüştüğü yazılmazken sitenin sahibi Ediz Sağlam görünmekte olduğu için Behçet Ekinci’nin bu anlaşmayı Ediz Sağlam’la yaptığı kanısındayım.Kurdukları kumpasla BYRA, EREN EFENDİ, TURAP isimli atlar için bilinçli olarak Hipodromx’e bilerek gerçek olmayan çok iyi dereceli galoplar yazılarak gönderilmişti. Buradan da anlaşılıyor ki Ediz Sağlam tüm hipodromların galoplarını Rehber bültenden elektronik bir takım yöntemlerle ile ilgililerinden izinsiz olarak benden aldığını Behçet Ekinci’ye söylememiş.İddiada galopları benim alıp Fotomaç gazetesine sattığım yer alıyor. Ediz Sağlam’ın sitesini takip edenlere üç galobu süper galopmuş gibi çarpıtarak takipçilerini adeta kandırması ve bu galopların tamamını Kemal Akyer’den alıyorum deme cesareti gösteremeden bir bakıma birbirlerini kandırarak her ikisinin de beni suçlu gösterme çabaları gerçekten komik! Sağlam’ın e-devlet’ten açılan bir dava olup olmamasını kontrol etmesine gerek yok. Bir dilekçeyle kendisi de mahkemeye başvurabilir. Neyi bekliyor ki Hipodromx ile ilgili olarak dava dosyasında 8 yerde iddia var. Eğer ki Ediz Sağlam, Hipodromx takipçilerini aldatmadığını düşünüyorsa Ankara’daki davaya bir dilekçe ile katılmayı ajandasına almasını öneririm. Beni tuzağa düşürmek için onca yarışsevere hatalı bilgilerin aktarılmasına yol açabilecek gayri ciddi ve etik olmayan davranışlarının nedenlerini mahkemede izah etmek pek kolay olmayacaktır.

Bu yazımın ardından iki mahkeme geçmesine rağmen Ediz Sağlam mahkemeye gelip kendisini temize çıkartmadı.

Osman Ekinci, Ankara 75.Yıl Hipodromunda idmanları takip ediyor ancak TJK’nin iki asli üyesi ve yurt dışında at koşup ülkemizde at koşmaya başlayan büyük bir ekürü  ile anlaşması gereği safkanların kenterlerini, sprintlerini, galoplarını video sistemi ile çekip göndermektedir. Böylesi yoğunlukta çalışan bir kişinin video çekimlerinden zaman bulup idman pisti  programına ayrı bir kameranın çekim yaptığı galoplara zaman ayırması güç olurken o idman pisti programında Ankara galopları ne kadar sağlıklı olabilir? 15 Eylül Cumartesi günü TJK TV’deki Ankara İdman Pisti programı görüntü kalitesinin ne kadar kötü olduğu aşikardı. Osman Ekinci 27 Kasım’da İzmir’e iki kamera gönderip demo çekimler yapacaktır. Bir haftadır İzmir Şirinyer Hipodromunda birkaç kişilik ekibi saatçilik yapma mücadelesi verirken 2 Aralık Pazar günü İzmir yarışlarıyla İzmir’de idman pisti programı başlayacaktır.

Eğerki amaç yarışsevere gerçek hizmet ise TJK’nın idman pisti programlarında sabah saat 3.00′de hipodromlara gelip, mesleği saatçilik olan, at yarışı gazetelerine hizmet verip özel şahıslara video sistemiyle çalışmayan, işin emekçilerinin kendilerine yer bulması gerekir.

İzmir Şirinyer Hipodramında her sabah idmanları takip eden Soner Hazinedar, dört kişilik ekibiyle saatçilik yaparak yıllardır yarış camiasına hizmet vermektedir. Yasin Bey Yönetimi döneminde İzmir idman pisti bir ay içerisinde kaç yarış günü varsa her sabah dışarıdan getirilen özel kamera sistemiyle sprintler, galoplar tutulup demolar hazırlandı. İstanbul’daki TJK TV’ye gönderilen demolar, yetkililerden Adem Bey tarafından incelendi. Adem Bey cevaben İstanbul’da hazırlanan ve yapılan idman pisti programında İzmir’den gönderilen demoların İstanbul’dan 5 kat daha iyi olduğunu belirtti. Aylık maliyetin 21 bin TL olmasından dolayı Ekinci Yönetimi bu ücreti yönetim kurulu toplantısında değerlendirerek yüksek buldu ve öneriyi kabul etmedi. Nitekim sırtını TJK asli üyelerine dayayarak adam kayırmacılık devri artık bitsin.

Kemal Akyer

123

Benzer Haberler
“Hayali galoplarla yarışseverleri kandıran ikili şimdi de birbirlerini tebrik etmeye başladılar” için 1 Yorum
  1.   İsim Soyisim : ERKAN 15-09-2018

    TVF varlık fonu bunları denetlemiyormu ? sayın cumhurbaşkanı bu işe bir el atsa altından neler çıkar devletin parası nerelere harcanıyor

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın