At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Herkesi potansiyel sahtekar olarak görmeyin

20 Ağustos 2017 / 16:55   |   1035 Okundu   YAZDIR

73 yaşında, 52 senedir at sahipliği ve pansiyon harada yetiştiricilik yapan hem de hipodromlarda her sene at koşan birisiyim. Her başkan olduğunuzda değişiklikler yapmak isteyen birisiniz. Onu bütün at sahipleri ve antrenörler de biliyor. Ama bu sefer aldığınız bir karar var ki insanın tüylerini diken diken yapıyor. Haraya 3 ay borcu olan icraya verilecek.Bunları bir de Jokey Kulüp avukatlarına değil özel hukuk bürolarına vermişsiniz. Onlar da bir an önce yollarını bulmak için 2günde bir insanı rahatsız edecek şekilde arayıp korkutmak istiyorlar. Haraların kuruluş amacı at neslini ıslah ve yetiştiriciyi korumaktır. Siz bu aldığınız kararla harada atı olanları temizleyip at miktarını azaltmak istiyorsunuz herhalde. Jokey Kulübün hukuk bürosuyla ilişki içinde olması kadar komik bir şey olamaz. Haraya borcu olanlar ahır müracaatı yapamıyor, aşım yapamıyor, tayı haradan çıkartamıyor, satış yapamıyor. Zaten 5-6 ayda bir ahır müracaatı yapılıyor. Ayrıca faizde uygulanıyor normal olarak. Jokey Kulüp harada atı olanların üstünde demokrasi kılıcıyla bekliyor. Şu anda harada 3 adet gebe kısrak ve 4 aylık erkek tayım var. 16 Ağustos’ta haraya borcum olan 6.000 TL’yi yatırdım. 8200 TL’de aşım ücreti var, dediler. Ben de o parayı 2 gün sonra yatıracağım dedim. 18 Ağustos’ta bankadan para çekerken hukuk bürosundan bir bayan aradı tekrar, icraya verileceksiniz dedi. Borç ne kadar dedim. 9600 TL, dedi. 8200 TL olması lazım dedim. Avukat ücreti var dedi. Kardeşim işleme koymayın 15 dakika sonra yatıracağım dedim. Dosya bize geldikten sonra biz avukatlık ücretini ekleriz dedi. 2-3 kişiyi öldürdüm de beni idamdan mı kurtardı? Amaç üzüm yemek olmalı, bağcıyı dövmek değil. Bu uygulama sadece hukuk bürolarını zengin etmeye yarar. Belki diyeceksiniz ki borcunu ödemeyenler var. O kadar personeliniz, bilgisayarınız var. Sapla saman ayrılır, kişiye göre muamele yapılır. Herkes aynı potaya atar. Ben Jokey Kulübün düşündüğü gibi birisi olsaydım şimdiye kadar 52 sene içinde kaç defa belimden su alırlardı. Geçen sene sattığım atlardan, kazandığım ikramiyelerden, yetiştiricilik primlerinden 130 Bin TL borç ödedim. At sahipleri derneklerinde, antrenör derneklerinde, yönetim kurullarında görevler aldım. Ayrıcı İngiliz At Sahipleri Derneği’nin de 20 no’lu kurucu üyesiyim. Geçen sene 15 Bin TL hara borcu yüzünden ŞEKER REMZİYE, RIGHT OR WRONG, STEP SISTER gibi tayların annesi tercihli kısrağıma aşım yaptıramadım. Herkesi potansiyel sahtekar olarak görmeyin. 52 senelik at sahipliğim boyunca en az 20-25 başkan tanıdım. Hepsi ile konuştum. Muhabbet ettim. Sizinle tanışmak şerefine erişemedim. Fakat yönetim kurulunuzda şahsımı tanıyanlar vardır. At sahipleriyle sadece İstanbul değil diğer şehirlerde de toplantılar yaparak at sahipleri ve antrenörlere daha yakın olup dertlerini dinleyebilirsiniz, diye tahmin ediyorum.

Naci Yücel Köylü

Benzer Haberler
“Herkesi potansiyel sahtekar olarak görmeyin” için 2 Yorum
 1.   İsim Soyisim : yarisci 20-08-2017

  Yazılanlara aynen katılıyorum.14 yıllık atsahibiyim. Bir arkadaşımla 31.07.2017 tarihinde muhasebeye gittik 12.000 TL borç ödedi avukat parası var dediler. Hukuk işlerine gittik dışarıdan avukat tutmuşlar. Bayan avukatın telefon numarsını aradık dosya ellerine ulaşmış işleme koyulmamış ama yinede 1.750 TL ücret aldılar. Bu insanlara yazık günah para sokaktan toplanmıyor. Bu uygulamalar insanları uzaklaştırmaktan küstürmekten başka bir işe yaramıyor. ödemeyen adam zaten ödemeyecek borcunu. Ödeyenleri küstürüp kendi ayağınıza sıkmayın.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Ahmet UĞURLU 20-08-2017

   TJK’nın hukuk bürosu varken ve bu işleri yapabilecekken,aynı işi dışardan hukuk bürolarına vererek haksız kazanç sağlatıyorlar ve kulübü zarara uğratıyorlar diye bir yerlere sesinizi duyursanız,belki yararı olur…

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın