At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

İngiltere’de Chepstow Hipodromu’nda son yarış Kocaeli’de koşsaydı, jokeyine leke sürülüp meslek hayatı bitmişti

17 Mayıs 2017 / 08:55   |   1361 Okundu   YAZDIR

Atçılığın beşiği İngiltere’de Chepstow Hipodromu’nda 16 Mayıs’ta koşulan 3200 metre çim pist yarışında bekleme yarışı yapan Sır Passıam isimli safkan, jokeyi Oisin Murphy son 200 de liderliği aldı ve son 50′de 30 boy fark yaptı. Jokeyi arka gurubu kontrol ederken atına güvenip enseye bastı. Safkanın temposunu düşürüp çok yakın aralarla kazandı. Jokey hatalı mı? Hatalı. Bir hafta ceza alabilir. Bu yarış İngiltere’de koşmayıp Kocaeli Kartepe Hipodromun’da koşsaydı Orhan Yenihayat yarış komiseri bilgi noksanlığı becerisi ile yanındaki yarış komiserleri ikna eder ve ağır sözlerle kazanma gayreti göstermedi, diye aylarca at binmeme cezası almasını sağlardı. En son ağır ithamlarla suçladığı apranti birinci koşuda 4 atlık yarışta son 100 sprint kulvarını daraltarak kazanan jokeye ihtar yok. Kazanacağı yarıştan ikinci ayrılan aprantiye ağır ithamlarla YKK’yı ikna ederek aprantiye leke sürülürken aylarca at binmeme cezası almasını sağladı. Bir aylık eğitim alarak YKK’nın yarış komiseri yaptığı Orhan Yenihayat’ın bize göre bir suçu olmayıp onu bir aylık göstermelik eğitimle yarış komiseri yapanlar utansın.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“İngiltere’de Chepstow Hipodromu’nda son yarış Kocaeli’de koşsaydı, jokeyine leke sürülüp meslek hayatı bitmişti” için 2 Yorum
  1.   İsim Soyisim : bldplt 17-05-2017

    Yanlız kusura bakmayında bu hareket yapılacak bir hareket değil resmen atı durdurmuş.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  2.   İsim Soyisim : naci demir 17-05-2017

    Bu yarışta jokey hatası sonuca etki etmediğinden 2 olayı aynı kefeye koymamak lazım. Eğer çok rahat kazanacağı koşuda fotoda geçilecek olsaydı emin olun bu jokey de en kallavisinden ceza alır veya oradaki yarışseverlerden bu yönde yoğun talepler gelirdi. Herkes işini ciddiyetle yapmak zorunda ve kim olursa olsun kayırılmadan hatasının cezasını çekmeli.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın