At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

İsa Yıldırım : Yolun başındayım

26 Aralık 2013 / 13:06   |   1071 Okundu   YAZDIR
İsa Yıldırım : Yolun başındayım

Aprantiler uygun kilo avantajıyla tayların idmanlarını itina ile yaptırırlarken yarışlara iştirak edebilmeleri için at sahipleri ve antrenörlerin kendilerine şans vermelerini de bekliyorlar.

Gelecek vaad eden genç Apranti İsa Yıldırım’ı birlikte tanıyalım.

1995’de Mersin’e bağlı Tarsus İlçesi’nde doğdu. İlköğretimi Tarsus’ta tamamladı. İkamet ettiği mahallede at sahipleri, antrenör, seyisler olunca yarışların koşulduğu günlerde kendini hipodromda buldu. Ailesinin iznini alarak 2011 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne girdi ve 2013 yılında mezun oldu. İki yıllık okul hayatında TJK Asli Üyesi Necati Demirkol Ekürisinde kendini yetiştirdi. Demirkol Ekürisinde eski jokey, antrenör Rasim Tetik ve Antrenör Zülfükar Güneli gibi çok değerli hocaların bilgilerinden faydalandı. Bugünlerde de Adana Yeşiloba Hipodromu’nda eski jokey, Antrenör İsmet Akkılıç’ın yanında çalışmalarını sürdürüyor.

İdman arasında görüştüğüm Apranti İsa Yıldırım : “-Antrenör İsmet Akkılıç’ın antrene ettiği FERİZECAN ile yarış kazanarak ilk kez birincilikle tanıştım. Henüz yolun başındayım. Allah’ın izniyle bana tanınacak olan şansları iyi kullanarak Adana, Ankara yarış sezonlarında kendimi kabul ettirmeye azimliyim. Şartlarım ne olursa olsun her sabah saat: 05.00’de sahada oluyorum. Ankara sezonunda olduğu gibi bana her konuda yardımcı olan At Sahibi ve Antrenör Yasin Polat ağabeyimin destekleri güç vermiştir. Asla unutamam. 2014 yılının benim açımdan güzel geçmesi için kendime örnek aldığım değerli hocalarımın bilgilerinden faydalanıyorum. Bunların başında eski jokey İsmet Akkılıç, Antrenör Cuma Karataş, Menajer Cuma Tazegül, eski jokey – antrenör Hüseyin Öztoprak, jokeylerden Harun Kılıçarslan, Halis Karataş, Fuat Çakar gelir. Boş zamanımda atçılığımızın geçmişini inceliyorum. Yaşayan efsane eski jokey Süleyman Akdı hocamın hayatını, uzun yıllar boyuncu Türk atçılığındaki başarısının sırrını öğrenmeye çalışıyorum. 2014 yılı benim yılım olacak. Bunun için var gücümle çalışacağım. Bana bu konuda yardımcı olan, yol gösteren hocalarıma emekleri için teşekkür ederim. Desteklerini bekliyorum. Yeter ki atlarına binmem için bana şans tanısınlar. Allah’ın izniyle güvenlerini boşa çıkartmayacağım” dedi.

Ahmet TUĞ

 

Benzer Haberler

Yorum yapın