At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

İstanbul yarış komiserleri, jokey Özcan Yıldırım’ı koruma altına aldı

24 Ağustos 2017 / 10:04   |   2238 Okundu   YAZDIR

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda görev yapan yarış komiserleri, koruma altına altına aldıkları Özcan Yıldırım’a sessiz kalınca Yıldırım, yapmış olduğu fauller, kulvar daraltma, içindeki veya dışındaki safkanın üstüne yatma, kırbacı açıktan sallayıp içindeki veya dışındaki safkanın başına vurmasa da korkutması ile kazandığı veya faul yaptığı safkanı geçerek tabelada yer edindi.

Özcan Yıldırım, yapmış olduğu faullerden dolayı İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki yarışlardan bir günde 3 defa ciddi fauller yapmasına rağmen ihtar aldığı yarışlar da bulunmaktadır.

23 Ağustos Çarşamba günü İstanbul’daki 3. koşuda SUHARRY isimli safkana binen G.Kocakaya, yarışın son 100 metresinde dışına gelen ZU HAT’ın jokeyi Ö.Yıldırım’ın üstüne yatmasına rağmen jokey odasındaki görevliye Ö.Yıldırım’ın üstüne yattığını, 3 defa komiserler kurulundan çağrılmasını istemesine rağmen jokey odasındaki sorumlu komiser çağırmayınca “Ver telefonu,ben konuşayım” demesi üzerine İstanbul yarış komiserleri G.Kocakaya’yı çağırdı ve Kocakaya’nın kaba konuştuğu gerekçesi öne sürülerek Kocakaya’ya 7 gün at binmeme cezası verildi. Faulu gerçekleştiren Ö.Yıldırım daha sonra komiserler kurulundan çağrıldı ve her zaman olduğu gibi bu koşuda ihtar cezası aldı.

 İstanbul Komiserler Kurulu Raporu 3.Koşu

“4 numaraya kayıtlı olarak koşan ZU HAT isimli atın binicisi Özcan YILDIRIM, son düzlükte usulsüz kulvar değiştirmesinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 323 TL para cezası ile cezalandırılmıştır. 6 numaralı SUHARRY isimli ata binen Gökhan KOCAKAYA, savunma tebliği esnasında Yarış Komiserler Kuruluna karşı kaba davranışlarda bulunduğundan dolayı savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 126. maddesinin 2. fıkrası uyarınca 7 gün süreyle tribün ve eklentileri dışında, yarışlarla ilgili yer ve tesislere girmekten ve sanat icrasından geçici olarak men edilmiş ve ayrıca 323 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.”

Ahmet Yavuz Karaca / İstanbul Veliefendi Hipodromu Komiserler Kurulu Başkanı

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“İstanbul yarış komiserleri, jokey Özcan Yıldırım’ı koruma altına aldı” için 2 Yorum
  1.   İsim Soyisim : ahmet 24-08-2017

    obrada yarışında ki kamçi sayısına bakın……….. birde

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  2.   İsim Soyisim : METİN KAÇMAZ 24-08-2017

    Hayır hayır nolamaz istanbul yarış komiserleri halis karataştan başkasını koruma altına alamaz…AT YARIŞI İCAT OLDU AYRICALIK SADECE HALİS KARATAŞA TANINDI

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın