At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

İzmir yarışlarında komiserler kurulu, bir skandala daha imza attı

13 Haziran 2016 / 18:23   |   1918 Okundu   YAZDIR

12 Haziran Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda yapılan 8. koşuda yarış komiserleri, son 200’de iç kulvardan KORATEŞ, orta kulvarda gücü tükenmeye başlayan NURTOPU ve onun dışında son 200’den sonra bu iki atın dışından kazanacak gibi gelen TUMBUL EFE  yarışa devam ettiler. Son 200 geçildikten sonra iç kulvardaki KORATEŞ’in binicisi A.C.Dağdeviren, NURTOPU’nun sprint kulvarını daraltan TUMBUL EFE’nin binicisi A.Küründük bir bağrışma olduğunu hissedince safkanın başını dışarı çevirerek kendisini de daraltma payı olduğunu, kulvarı açmak istediği görüldü. NURTOPU bundan çok az bir süre etkilendi. Binicisi tekrar atın üstünde çalışmaya başlasa da gücü tükenen NURTOPU’nun teşviklerine safkan cevap veremedi ve yarışı 5. bitirdi. TUMBUL EFE ile arasında 89 salise fark oldu. NURTOPU’nun antrenörü yarışa protesto çekmesi sonucu NURTOPU’nun ilk sprint kulvarını daraltması, faulü gerçekleştiren KORATEŞ’i görmeyip direkt olarak koşuyu kazanan TUMBUL EFE’yi ve jokeyini suçlu görüp, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir yarış sıralaması değişmesi olmasa da oldu. KORATEŞ’in binicisi A.C.Dağdeviren’e ihtar ve 311 TL para cezası veriliyorsa TUMBUL EFE’nin o zaman sadece ihtar verilerek para cezası verilmemesi gerekirdi. Ciddi faulü ilk yapan KORATEŞ birinci sayarak koşuyu kazanan TUMBUL EFE’nin tabela dışına atılması, yarışı değiştirmek tamamiyle başlı başına bir skandal.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“İzmir yarışlarında komiserler kurulu, bir skandala daha imza attı” için 2 Yorum
 1.   İsim Soyisim : master 13-06-2016

  BU TİP SAÇMALIKLAR SANIRIM HİÇ BİTMEYECEK..EN AZINDAN BENİM UMUDUM KALMADI..BU KARARLARIN VERİLMESİ İÇİN AŞAĞIDAKİLERDEN BİRİNİN VEYA AYNI ANDA BİRKAÇININ DOĞRU OLMASI GEREKİYOR..

  1) KOMİSERLERİN KÖR OLMASI VEYA ZAYIF GÖRME YETENEĞİNE SAHİP OLMASI

  2) KOMİSERLERİN GÖRDÜKLERİNİ YORUMLAYAMAYACAK KADAR KIT ZEKALI VEYA DÜŞÜK VİZYONLU OLMALARI

  3) KOMİSERLERİN MÜŞTEREK BAHİS OYANAYIP CEPLERİNDEKİ BAHİSLERE GÖRE DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPMALARI..DİĞER BİR DEYİŞLE GÖREVLERİNİ KÖTÜYE KULLANMALARI

  4)KOMİSERLERİN BAZI AT SAHİBİ, ANTRENÖR, VS İLE YAKIN İLİŞKİLER İÇİNE OLUP ONLARI KOLLAYACAK ŞEKİLDE HAREKET ETMELERİ

  5) KOMİSERLERİN KARARLARINI VERİRKEN ANLIK MENFAAT GÖZETMELERİ..BU MENFAATE GÖRE KARAR VERMELERİ..YANİ RÜŞVET ALMALARI VEYA BEKLENTİLERİ KARŞILANMAYINCA ONLARA BU TİP KARARLAR İLE CEZA KESMELERİ..

  6) KOMİSERLERİN ÖZGÜRCE İŞLERİNİ YAPMALARINI ENGELLEYEN DIŞ ETKEN VE BASKILARIN OLMASI..KENDİLERİNİ KORUMASIZ HİSSEDİP BUNLARA BOYUN EĞMELERİ..

  7) KOMİSERLERİN AT YARIŞININ A SINDAN ANLAMAYIP ZAMAN ZAMAN EĞRİSİ DOĞRUSUNA GELEN KARARLAR ALARAK DURUMU İDARE ETMELERİ…ONLARI DENETLEYECEK BİR KARAR MAKAMI OLMADIĞININ BİLİNCİNDE OLARAK İSTEDİKLERİ GİBİ HAREKET ETMELERİ..YANİ İŞLERİNİ KAYBETME KORKULARININ OLMAYIŞI..

  YAZIKLAR OLSUN DİYORUM…BU KADAR AÇIK BİR UYGUNSUZLUĞUN KARŞISINDA YILLARDIR ÇARESİZ OLMAK BENİ ÇOK SİNİRLENDİRİYOR..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : kadir beyaz 13-06-2016

  karataş degılde küründük yapsaydı bu gün yarıs degisirdi

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın