At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

İzmir’de değişen yarışta jokeyi kaç gün at binmeme cezası aldı

05 Ocak 2018 / 08:39   |   432 Okundu   YAZDIR

04 Ocak 2018 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromun’da yapılan günün 1.Koşusun’da; 2 numarada kayıtlı HAZARDAĞI isimli atın antrenörü , 5 numarada kayıtlı MADAM ELLİ isimli atın jokeyinin kendi atını engellendiği gerekçesi ile protesto çekmiştir.

Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda, protesto oybirliği ile kabul edilmiştir At Yarışları Yönetmeliğinin 122. maddesi 7. fıkrası gereğince, (gayri resmi sıralama 5,1,2,3,4 iken) aşağıdaki şekilde derece değişikliği yapılmasına karar verilmiş ve sıralama; 1 inci 1 haşa no’lu BÜTÜNAY, 2 inci 2 haşa no’lu HAZARDAĞI, 3 inci 5 haşa no’lu MADAM ELLİ, 4 üncü 3 haşa no’lu OĞLUMMELİH, 5 inci 4 haşa no’lu UÇAN UÇAN şeklinde kesinleşmiştir.

5 numarada kayıtlı MADAM ELLI isimli atın jokeyi Alaattin KÜRÜNDÜK, son düzlükte hatalı kulvar değiştirmek ve protestoya neden olduğundan (derece değişikliği) 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (d) bendi gereği, 10 (on) gün süreyle tribün ve eklentileri dışında yarışlarla ilgili yer ve tesislere girmekten ve sanat icrasından geçici men ayrıca 370 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

1 numarada kayıtlı BÜTÜNAY isimli atın jokeyi Halis KARATAŞ, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden, 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi c bendi gereği 740 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşunun Protesto videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler

Yorum yapın