At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Orhan Meker ve Cevdet Karataş Serbest Handikap kiloları ilan edildi

10 Ocak 2018 / 14:28   |   413 Okundu   YAZDIR

2018 yılında yapılacak olan, Orhan Meker Serbest Handikapı ile Cevdet Karataş Serbest Handikapı koşularına ait kilolar açıklandı.

Handikaperler Birimi’nin, geçtiğimiz yılın iki yaşlı safkan İngiliz tayları ile üç yaşlı safkan Arap taylarının göstermiş oldukları performanslara göre yaptığı değerlendirme neticesinde, Orhan Meker Serbest Handikapı (KV 18)listesinde 65 kg ile ilk sırada, sezonun en başarılı 2 yaşlı safkan İngiliz tayının belirlendiği 80. Çaldıran Koşusu’nu kazanarak adını zaferle yazdıran Murat Çağımnı’nın sahibi olduğu, Oğuz Yalçın tarafından yetiştirilen, RHYTHM DIVINE isimli tay aldı.

Bu safkanı 64,5 kg ile, Çaldıran Koşusu ikincisi, G2 Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth ile G1 Karayel Koşularını kazanan ,Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu MISS PLANET (Native Khan – White Lily / Shining Wolf) ikinci sırada yer alırken,  64 kg ile, G2 15 Temmuz Şehitleri ve G3 Uluslararası Trakya Koşularından ikincilikle ayrılan ve G2 Tay Deneme Koşusu’nu kazanan Ahmet Cavcav tarafından yetiştirilen, Ahmet Bakır’ın sahibi olduğu, ARMONDO (Mehmet Bora – Judiana / Dolphin Street) ile G2 Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu’ndan galip ayrılan  Barış Durdağ’ın sahibi olduğu, Oğuz Tekcan tarafından yetiştirilen  LAST SHADOW (Kaneko – Good Memory / Bosporus) isimli safkan izledi.

Orhan Meker Serbest Handikapı Listesi için TIKLAYINIZ

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start alacağı bu önemli koşu 11 Nisan Çarşamba günü çim pistte 1400 metre olarak İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek.

Arap taylarının yer aldığı Cevdet Karataş Serbest Handikapı (KV – 18 / DHÖW) listesinin başında ise, 66 kg ile 3 yaşlı Arap taylarının sezon içerisinde önemli G1 sınavlarından biri olan Hatay Koşusu galibi, Talip Öztürk’ün sahibi olduğu, Ahmet Kavran tarafından yetiştirilen TALİPHAN (Caş – Kutbike / Odinhan) yer aldı.

Cevdet Karataş Serbest Handikapı Listesi için TIKLAYINIZ

4 yaşlı Arap safkanların katılacağı bu önemli koşu ise 10 Nisan Salı günü çim pistte 1400 metre olarak Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleştirilecek.

65,5 kg ile listenin ikincinin sırasında, KV – 8 Datça, Nevzat Zaimoğlu İnkaya Çınarı Koşuları başta olmak üzere 9 birinciliği bulunan,  M. Sabri Tuncer ve Kerem Erensoy tarafından yetiştirilen, Ahmet Korkmaz’ın sahibi olduğu BAY EMİR (Kaizbert – Yelhanım /YELHAN) isimli tay yer alırken, 65 kg ile, G2 Cahide ile G3 eski Başkanlarımızdan Hazım Rıza Gözlükçü Koşularını kazanma başarısı gösteren,  Nancy Kibar’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu GÜLE GÜLE (Caş – İntisar / Odinhan) ile G2 Akbatur ve G3 Mehmet Ali Kiper Koşularını kazanan Selma Gülerce’nin yetiştiricisi ve sahibi olduğu DİLİRAN (Turbo – Dürdane / Özgün) isimli taylar yer aldı.

Benzer Haberler

Yorum yapın