At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Özcan YILDIRIM ve Burhan KILINÇ kaç gün at binmeme cezası aldılar

12 Şubat 2018 / 10:18   |   791 Okundu   YAZDIR

11 Şubat 2018 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromun’da yapılan günün 1.Koşusu’nda; 4 numaralı ZONARO isimli atın binicisi B. KILINÇ, son 750 metrede usulsüz kulvar değiştirmesinden dolayı 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 117. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, savunması istenmiştir. Konu ile ilgili savunmasını 7 (yedi) günü beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunması yeterli görülmediğinden 7 gün süreyle sanat icrasından men ve 370 TL para cezası verilmiştir ( 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan Yönetmeliğinin 117/1-a-b-1).

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

11 Şubat 2018 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromun’da yapılan günün 5.Koşusu’nda; 2. olarak bitiren 5 numaralı HASAFET isimli atın antrenörü Z. FIRAT, koşuyu 1. olarak bitiren 4 numaralı BITCOIN isimli ata, son 150 metrede kendi atına faul yaptığı gerekçesiyle protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme neticesinde protesto kabul edilerek, koşuda sıralama 4-5-2-3 iken, 5-4-2-3 şeklinde değiştirilmiştir. 4 numaralı BITCOIN isimli atın binicisi Ö. YILDIRIM, son 150 metrede usulsüz kulvar değiştirerek derece değişikliğine neden olmasından dolayı 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 122. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, konu ile ilgili savunması istenmiştir. Konu ile ilgili savunmasını 7 (yedi) günü beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunması yeterli görülmediğinden 10 gün süreyle sanat icrasından men ve 370 TL para cezası verilmiştir ( 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan Yönetmeliğinin 122/7,b,d ).

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“Özcan YILDIRIM ve Burhan KILINÇ kaç gün at binmeme cezası aldılar” için 1 Yorum
  1.   İsim Soyisim : recep 12-02-2018

    Bitcoin yarışına yuhh artık dedim. Şunu gönül rahatlıgıyla söyleyebilirim ki ; Bitcoin hasafet yarışı değişiyorsa.. Türkiyede ki bütün yarışlar değişmelidir. Göz var nizam var akıl var fikir var yarışseverleri ve atsahipleri ileresmen dalga geçiyorlar. Hal böyle oluncada acaba kendilerinde ne oyunlar var diye düşünüyor insan. Ben Gülerce Ekürisinin yerinde olsam adana da atımı koşturmam. Kendilerinede yakışık olan atlarını yeşiloba hipodromundan çekmeleridir.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın