At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Özelleştirmede TJK ve Katarlar

05 Ocak 2017 / 10:35   |   1144 Okundu   YAZDIR

30 Aralık Cuma günü www.liderform.com.tr’deki “TJK özelleştirmesinde ilk ciddi talep yurt dışından geldi” yazımın içerisinde TJK özelleştirmesinde ilk ciddi talebin Katarlardan geldiğini belirtmiştim. Digiturk’u satın alan Katarların, özelleştirmede hipodromlara hara arazileri ile birlikte müşterek bahisler kısmına talep olacaklarını, özelleştirmenin Nisan ve Mayıs aylarına yetiştirilerek Katarların alma şanslarının % 99 olduğuna değinmiştim.

TJK’nın özelleştirileceğini yarış camiasına ilk duyuran yıllar önce haftalık Yarış Dünyası Dergisiydi. Cüneyt Çalıcıoğlu, TJK’nın bir olağanüstü kongresinde “basında TJK özelleştirmesiyle ilgili iddialar var. Ben rahatsız oluyorum. Sizler rahatsız olmuyor musunuz?” demiş ve hiçbir TJK asli üyesinden ses çıkmamıştı.

TJK’nın özelleştirilmesi halinde ya kendi ya da güçlü atçılar alır görüşümü bir çok kez ifade ettim. TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin “TJK Olağan Genel Kurul toplantısında “top mu haram at mı haram mücadelesini başlatacağım” açıklamasına rağmen henüz somut adımlar atılmadı.

2016 yılı Mayıs ayında yapılan TJK olağanüstü kongresinde TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci kürsüden yaptığı konuşmada “Maliye Bakanı, TJK’yı özelleştirmekten vazgeçtik. Devlete gelir getiren bir kurum” demişti. Ancak 6 ay sonra Bakanlar Kurulu toplantısında TJK’nın özelleştirilmesi gündeme getirildi. 2017 yılının Nisan ayında hatta en geç yıl sonunda TJK’nın özelleştirileceği, “Devlet kumar oynatmaz, haram” söylemleri peki nasıl ortaya çıktı?

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin top mu haram at mı haram mücadelesini neden başlatacağını ayrıntılarıyla TJK TV ve TAY TV’de anlatması gerektiği kanısındayım. Aksi halde Katarlar, özelleştirmede rakipsiz kalarak işleri kolaylaşacaktır.

(Kemal Akyer)

Benzer Haberler
“Özelleştirmede TJK ve Katarlar” için 2 Yorum
  1.   İsim Soyisim : Alı 05-01-2017

    Ganyan bayıler rezıl durumda yıldık artık

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  2.   İsim Soyisim : Hamdi 05-01-2017

    Ganyan bayisi acilmasin mevcut ganyan bayilerinin primleride yuzde 8 9 olsun ozaman cok guzell olur suan ganyan bayileri cok kotu durumda

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın