At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Saatçi mafyasının SAKARBAŞI’nı saklama çabalarını boşa çıkarttık

26 Mayıs 2015 / 16:55   |   5127 Okundu   YAZDIR

26 Mayıs Salı günü Ankara’da 4. koşuya kayıtlı olan SAKARBAŞI isimli tayın hangi hipodromdan Ankara’ya geldiği, Ankara’daki form durumu araştırmaları yapılırken tayın hiçbir galobunun olmaması dikkatimizi çekti. Ahırlar bölgesindeki ekip arkadaşlarımızın yaptığı araştırmalarda safkanın erken saatlerde çalıştırıldığı, ahırlar bölgesindeki genel görünümünün çok iyi olduğu, ilerisi için ümit vaad eden bir tay olduğu bilgisi edinildi.

23 Mayıs Cumartesi ve 24 Mayıs Pazar günleri dahil geniş bir araştırmaya daha koyulduk. SAKARBAŞI’nın 1000’den açık gelip 800’lerde daha ciddi galopları olduğu, 3 kez 1000, 1 kez 400 metre galobuna ulaşıldı. 800’lerde yaptığı galoplar araştırıldığında 56,5 ile 57 arasında iki galobu daha olduğu tespit edilirken bu galopların kesin tarihine ulaşılamadı. Bunun üzerine SAKARBAŞI’nın elimizde var olan mevcut galoplarını at yarışı gazetelerimizde ayrıca Adana, İzmir, Ankara’da çalıştığımız at yarışı gazeteleri, bültencileriyle paylaştığımız gibi www.liderform.com.tr’de yer alan Seyisbaşı, Uzmanın Görüşü’nde özel not olarak yer aldı ve altılı ganyan kuponlarına mutlaka yazılması şeklinde dikkat çekildi.

25 Mayıs Pazartesi günü saat: 06.45’de telefon rehberime kayıtlı olmayan bir numara tarafından telefonum ısrarla birkaç kez arandı. Bilinmeyen numaraları yanıtlamama rağmen ısrarla telefonumun aranması üzerine yanıt verdiğimde arayan kişi kendisini Mehmet Yıldız olarak tanıttı. Mehmet Yıldız, SAKARBAŞI isimli tayın sahibi olduğunu, bu tay ile ilgili galopların Güncel Gazetesi’ne nasıl yazıldığını, Ankara’da bir ekibimizin olmadığını söylerken konuşmasında sık sık önceden birlikte çalıştığımız ancak geçen yıl itibariyle aramızda husumet olan kondüsyonerin adını zikretti. At Sahibi Mehmet Yıldız, telefon numaramı daha önce birlikte çalıştığım ancak yollarımı ayırdığım kondüsyonerden aldığını, SAKARBAŞI’nın tatlı tutulduğunu, galop yazdığımız için tepkisini sert bir şekilde defalarca dile getirdi. Bende kendisine o kondüsyoner ile konuşmasını, Ankara’da saatçi ve ahırlar bölgesinde özel ekibimin olduğunu, o kondüsyoner ile artık çalışmadığımı, kondüsyoner ile çalışmama sebebimin geçen yıl koşulan bir tay yarışında iyi derece yapan taylara kötü galop yazdığını, kötü galop yapan taylara iyi galop yazdığını, yarış severleri aldatmaya yönelik bu tutumundan dolayı gerçeği öğrendiğim an çalışmayı sonlandırdığımı söyledim.

Yaptığımız araştırmalarda SAKARBAŞI’nın 26 Mayıs Salı günkü yarışı kazanacak safkanlar arasında yer alabileceği bilgisi üzerine bu bilgiyi çalıştığımız kuruluşlarla paylaştık. Nitekim SAKARBAŞI’nın genel puanlamada puanı 79’a yükseldi, ganyanı 4 TL’ye kadar düştü. Ankara galop mafyası hüsrana uğrarken Hürkont Grubu olarak tüm Türkiye’de iş ahlakına uygun dürüst çalışmaya devam edeceğimizi sizlerle paylaşırım.

Kemal Akyer 

Benzer Haberler
“Saatçi mafyasının SAKARBAŞI’nı saklama çabalarını boşa çıkarttık” için 15 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Helâl olsun size Ve anlayışınızı tebrik ederim. 26-05-2015

  Helâl olsun size Ve anlayışınızı tebrik ederim

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : Koray (Adana) 26-05-2015

  atın galobunu saklamak suç sayılmalı. Çünkü bizim kuponlarımız sayesinde tjk ayaktadır.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : Salih Çelik 26-05-2015

  Bunların yatacak yerleri yok. Sizin dürüst bir insan olduğunuzu biliyoruz. Galop saklayan o şahısı herkes tanıyor. Facebookta önce kendine herkesi inandırıp sonrasında 100 TL ye site üyeliği satıp üye olmayanlarada işine gelirse diyen biri. Allah bunları süründürsün inşallah. sizede teşekkürler.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Erdinc Demir 26-05-2015

  Teşekkür ederiz hizmetinize. Lakin; garibanların tutunacak dal aradığı bu memlekette; atyarışının her yerinde olan bu pis ilişkilerin; galop saklamaya, yanlış yönlendirmeye, galop mafyalaşmasına kadar gitmiş olduğunu KAHROLARAK görüyorum. Ölmüşüz de ağlayanımız olmaması değil, ayağımızdaki çoraba bile göz dikilmiş durumdayız. Çok yazık.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Erkan Barut 26-05-2015

  KEMAL AKYER BEY SİZE BU ADAMLARIN YÜZÜNÜ ORTAYA ÇIKARDIĞINIZ İÇİN NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR. BAHSETTİĞİNİZ KİŞİ İNSANLARI KULLANAN BİRİ. GEÇEN SENE ANKARA HİPODROMUNDA ŞAHİT OLDUĞUM ÖYLE ŞEYLER OLDUKİ DAHA O ZAMAN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜM. SAF KİŞİLER BUNA İNANIYOR. BEN BU ADAMIN GERÇEK YÜZÜNÜ YAZINCA BENİ FACETEN ENGELLEDİ. SİZİN GİBİ DÜRÜST YARIŞ YAZARLARI OLDUĞU SÜRECE BU ZAVALLILARIN MASKELERİ DÜŞÜYOR.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : Önder çetin 26-05-2015

  Biz bu oyunu neden oynuyoruz o zaman herkes sahtekar olmuş işte bu yüzden at yarışı cazipligini kaybediyor.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : REFİK YILDIRIM 26-05-2015

  TJK bunları hipodromdan içeriye sokmasın. BİZ YOKSK ONLARDA YOK. TJK BUNLARA PİRİM VERMEYE DEVAM ETMESİN İÇERİYE GİRMESİNLER

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : tevfik onsun 26-05-2015

  Bu haber doğruysa ve bu şekilde davranan sahtekar insanlar varsa bu kimselerin atlarının ayakları düz basmasın

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 9.   İsim Soyisim : Kemal 26-05-2015

  onurlu davranışınız ve yüksek idealleriniz için sizlere teşekkür etmek bizim için bir borçtur .. teşekkürler , sevgi ve saygılar…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 10.   İsim Soyisim : mehmet fethi karsli 26-05-2015

  MEDENİ KANUNUN 2 VE NCÜ MD HİLAFINA HAREKET EDİP, YARISSEVERİN BİR BİRİMLİK DAHİ KAYBINA YOL AÇANLARDAN O KAYBEDİLEN BİRİMİ TAZMİNAT OLARAK ALIP, JOKEY YARDIM SANDIĞINA İRAT KAYDEDERSENİZ VEYA ETTİRİRSENİZ İŞLEM TAMAMLANIP CAYDIRICI OLUR..AT YARIŞINDA DA HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ GALİP GELİR..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 11.   İsim Soyisim : Levent 26-05-2015

  Yıllardır aynı taktikle biz yarışseverin cebindekini çaldılar.Çalmaya da devam edecekler. Ne yazık ki düzen hırsızların lehine, herkesin yaptığı yanına kar kalıyor.Hem hırsız,hem arsız, hemde pişkinliğin böylesine yazıklar olsun. Sektör baştan aşağıya yenilenmek zorunda. Sektörden kastım; tv.de program yapan, herşeyi bilen, kibirli, yapmacık, şark kurnazı insanlardan tutunda,sahada at binen en çok kazanıpta, aslında en çok kaybettiren ”sahte kahraman jokeylere” kadar her kademe.Güya bu yarışsever sevgilisi güzide kişiler,icraatları ile bizlere en çok zararı olan insanlar.Bu ahbap-çavuş ilişkileri bitmeden, bu tür hadiseler gizliden gizliye devam edecektir.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 12.   İsim Soyisim : mesut 26-05-2015

  milletten at saklayan veya yanlış bilgi verenlere yazıklar olsun , bunlar ekmeğine tüküren insanlardır …. işine saygısı olmayan insanlar nefretle kınıyorum bunları…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 13.   İsim Soyisim : İsmail 26-05-2015

  Öncelikle bu tür bilgileri bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Dün ben yazınızı okudum ve bir arkadaşıma 6-Şimşeğim tek(en iyi derece) 4-sakarbaşını tek, 7Comogülü tek(ekürisiyle en iyi galop) 3 tek verdim ve diğer ayakları kapat dedim, yapmadı, dedi ki 4 sakarbaşını tek atmam yazmam bile dedi. At gelince de ahlar vahlar etti…Kuponuna yazmamış bile…. Ben özellikle at yarışı çalışırken en önce galoplara bakar en iyi atı/atları 1.at olarak kuponuma yazarım %95 te tek atarım.(örnek en son süperpit 400 ü 23sn 600ü 35 tek attım 16,75ganyanla geldi) 35 yıldır takip ederim ve oynarım bu oyunu hatra sayılır paralarda kazandım.. Şunu gördüm galopları iyi olan atları yarışa hedef yaptırtmayıp 1 sonraki koşuda getiriyorlar, buda beni çıldırtıyor açıkçası. Dürüstlük kesinlikle yok at yarışlarında ve ben ciddi soğudum.. Saatçilerin at saklaması yıllardır da devam etmekte.. Bu yazımı okuyanlarla bir bilgi paylaşmak istiyorum; Genelde çoğu kişi bülten puanlarına bakarak altılı oynarlar ve ona göre altılı oynarlar. Ben ise kesinlikle medya puanlarına bakmam, baktığım anda kurgumu bozuyorum ve tuuturacağım altılıyı tutturamıyorum.. Paylaşmak istediğim bilgi; İngilizlerde 400ü 22-23sn 600 ü 34,5-35sn, araplarda 400ü 25sn yapan atları özellikle “0″ puan vermişse bültenler tek atın, ben öyle yapıyorum çünkü….

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 14.   İsim Soyisim : NURİ ÖZGEN 26-05-2015

  böyle kişilere en ağır cezaların verldiği haberlerini okumak istiyoruz.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 15.   İsim Soyisim : yurdabak 26-05-2015

  yarış sever olarak teşekkür ederim en azından sizlerin özverileri sayesinde geleceğe yönelik umutlarımız sıcak kalıyor …. saygılar…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın