At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Şampiyon Graystorm aygır oluyor

15 Şubat 2018 / 09:18   |   771 Okundu   YAZDIR

2016 Gazi Koşusu birincisi Graystorm’un sahibi Ahmet Güzelocak, sürpriz bir kararla şampiyonu aygır yapmaya karar verdiklerini açıkladı.

Dubai’de yaşadığı talihsizliğin ardından sakatlanan Graystorm, ameliyat olmuş ve tedavisi tamamlanınca ülkemize dönmüştü. Türkiye’ye dönüşü sonrasında İzmir’de çalışmaları sürdüren şampiyonu nisan ayında koşmaya hazırladıklarını anlatan Güzelocak; aygır yapma kararı alırken ekibiyle birlikte çok zorlandıklarını anlattı. Başarılı atçı, safkan için en doğru kararın bu olduğuna inandıklarını sözlerine ekledi.

Ekibiyle kararı alırken duygusal anlar yaşadıklarını söyleyen Güzelocak şöyle devam etti: Graystorm’u ilk önce rüyamda kır bir at olarak gördüm. Bana bu başarıları bu sevinçleri yaşatacağını o günlerde nereden bilebilirdim. Günün birinde sahaları bırakacağını da biliyordum. O gün biraz erken geldi ama kısmet buraya kadarmış. Bana ve ailemize yaşattığı tüm güzellikler için şükrediyor ve Gri Fırtına’ma teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan herkese ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Allah bana şampiyondan olma yeni şampiyonlar izlemeyi nasip  etsin. 

Benzer Haberler

Yorum yapın