At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Şanlıurfa’da günün bankosu olan SABIRLIM, neden 200 metre yarışı geride bitirdi

24 Kasım 2017 / 17:06   |   2414 Okundu   YAZDIR

22 Kasım 2017 Çarşamba günü Şanlıurfa’da yapılan günün 5.Koşusu’nda 2 numaralı SABIRLIM isimli safkan, büyük favori girdiği koşuda son 600′den sonra gerilemeye başlayarak yürüyerek fotoyu gruptan 200 metre sonra geçmesi yaptığımız araştırmada atın ilgilileri safkanı yarıştan sonra at hastanesine götürmüşler, yapılan tetkiklerinde safkanın % 50 kornejle koştuğu, bunun üstüne ilave olarak boğazının iltihap yapmasından dolayı safkan, beklenenin üstünde çok kötü koşmuştur. SABIRLIM‘ın seyisi kısa bir süre önce bir trafik kazası sonrası ölmesinden dolayı ata yeni seyis tutulması eski seyisinin safkanın kornej olmasından dolayı boğazının iltihap kapmaması için tedavi ettiğini ata yeni gelen seyisin eski seyisinin ölmesinden dolayı olaydan haberi olmadığını atın boğazının iltihaplanması artarak bu yarışı tercih etmesi safkan, % 50 ile kornejle değil, iltihaplanmasından dolayı % 100 kornejle koşmuş olup yarış içerisinde bu olay meydana çıkmıştır. Atın ilgilileri safkanın tedavisine başladıklarını belirttiler.

 Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“Şanlıurfa’da günün bankosu olan SABIRLIM, neden 200 metre yarışı geride bitirdi” için 6 Yorum
 1.   İsim Soyisim : yağız ergin 24-11-2017

  Milletin kuponu yattıktan sonramı sorun aciklaniyor.El bebek gül bebek bakması lazim at sahibi böyle kiymetli bir ata.Çift misli altili ve yedili ganyan oyunum bu attan dolayi yatti.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : ekrem 24-11-2017

   aynen kardeş işin iicinde cakallık var gelen tepkılerden kurtulmak kendılerını aklamak ıcın boyle yalan buldular yalan degılsede bizde inandık sankı..

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
   •   İsim Soyisim : Atçılık camiasi 24-11-2017

    Kardaş yalan olduğunu nerden biliyorsun ki atın sahibi ile hiçbir şekilde bir bağlantım yoktur lakin bir ay öncesinde atın hem seyisi aynı zamanda sahibi de oluyordu kendisi ve geçirdiği trafik kazaskazasında vefat etmişti zaten sabirlim gelseydi altılı ne verecekti siz simitçi altilisi yüzünden neler düşünüyorsunuz

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : şermin yılmaz 24-11-2017

  inan müslümansan PETER aga. Bu illere oyun oynamayacaksın.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : ibrahim tuncay 24-11-2017

  at sahibi bogaz yollarındaki iltihaplanmayı bildiği halde niçin atı koşturuyor.Onların derdi para.yarışsever yatmış umurlarında değil.Hele Urfa,Elazıg ve Diyarbakırda bu olaylar çok yaşanmakta.Sonrada atı alan Üsküdarı geçtikten sonra özür beyan ediyorlar.Yarışsevere yazık oluyor.Onlar velinimetin kim olduğunu bilmiyorlar

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Fatih 24-11-2017

  Bırakın bir işleri millet yatmış neden yarışa gıtmemıs! Urfa dbakır kalksın bence

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın