At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Serdal Adalı dönemi, Ediz Sağlam olayı ve AYY Derneği’nin şekil değiştirmesi

10 Nisan 2018 / 14:29   |   749 Okundu   YAZDIR

Serdal Adalı, TJK’ya ikinci kez başkan seçilmesinden bir gün önce Ediz Sağlam olayı patlak verdi. Anında tedbirler alındı ve galopların, sprintlerin izinsiz kullanılması engellendi. Yaşanan olaylar, www.liderform.com.tr’de yarış camiası ile paylaşıldı.

Rehber Bülteni sahibi ve benim imzamın yer aldığı dilekçede Ediz Sağlam’ın görevini kötüye kullandığı ortaya çıktı. At Yarışı Yazarları Derneği tüzüğünde görevini kötüye kullananların dernekten kayıtlarının silinmeleri gerekir. Ediz Sağlam, Hürkont Medya Grubu’nun galoplarını izinsiz alarak Fotomaç ve Takvim gazelerine parayla sattı. Barış Düşmez’in tavsiyesi ile birlikte Ediz Sağlam, nesine.com’a gidip tüm hipodromlarda ekibi olduğunu beyan etti. Nitekim Ediz Sağlam’ın bu hikayesini Barış Düşmez’de doğrulayıp Sağlam’a destekçi oldu.

At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem ve Dernek Üyeleri acaba bu iki isim ile ilgili bir işlem yaptılar mı?

Pek tabii hayır.

Ediz Sağlam, “yaptıklarımdan mutluyum” derken At Yarışı Yazarları Derneğinin şekil değiştirerek geldiği son durumu bilmenizi istedim.

30 yıl önce TJK basın merkezi müdürü Yılmaz Tekin Onay döneminde basın, altın çağını yaşamaktaydı. O günlerde haftalık, aylık yarışmalar yapılırken ikili, ganyan, altılı ganyan gibi tahminler bu yarışmalara dahil edilirdi. Gerçek bir basın ve tahmin yarışması yapılırken çekişmeli geçen yarışmalara katılım oldukça yoğundu. Yılmaz Tekin Onay’ın yanı sıra Melih Gülmeden ve bir bayan personel,  protokol ciddiyetiyle basın tahmin yarışmaları hazırlarlardı. TJK’nın şimdiki döneminde basın, kurumsal iletişim ile birlikte personel sayısı 10’un üzerinde olup TJK’nın 7 yıldır düzenlediği basın tahmin yarışması günlük veri girişleri sadece bir personelin 30 dakikasını alacağını göz önüne alırsak TJK’nın At Yarışı Yazarları Derneği’ne günde 30 dakikalık bir iş için her ay 5000 TL ile 6000 TL arasında para neden ödediği anlaşılamamaktadır. At Yarışı Yazarları Derneği kurucu üyelerinden olmamdan dolayı bildiğim üzere tüzüğünde böyle bir madde yer almamaktadır. Dinçer Cebeci’den para alma olayından itibaren At Yarışı Yazarları Derneği, bana göre oldukça prestij kaybetmiştir. TJK, son 7 yıldır At Yarışı Yazarları Derneği’ne para vermesiyle dernek itibarı kaybolurken saatçilerine hiçbir dönemde sahip çıkmaması üzerine artık At Yarışı Yazarları, Bültencileri, Saatçileri Derneği kurulma zamanı geldi.

Kemal Akyer

Benzer Haberler
“Serdal Adalı dönemi, Ediz Sağlam olayı ve AYY Derneği’nin şekil değiştirmesi” için 1 Yorum
  1.   İsim Soyisim : MELİH GÜLMEDEN 10-04-2018

    SEVGİLİ KEMAL…

    YILMAZ BEY VE BENİM İÇİN KULLANDIĞINIZ KELİMELER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ VE BASIN MERKEZİ DİYE BİR KURULUŞ VE YER KALMADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR. O MERKEZİ VE DERNEĞİ 1-2 KİŞİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANMAKTADIR. BENİM FANATİKTE YAZI YAZMAMI ENGELLEYENLER İSE, O 1-2 KİŞİYLE BERABER HAREKET EDEN TJK’NIN ÜST PROFESYONEL KADROLARIDIR. ÜZÜCÜ OLAN; BUNLAR YÜZÜNDEN ATÇILIĞIMIZ… VARLIK FONUNA TESLİM EDİLMİŞTİR. SAYGILARIMLA. YAZILACAK ÇOK ŞEY VAR AMA YAZAMIYORUZ.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın