At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Sözün bittiği yerdeyiz

04 Mart 2018 / 08:53   |   2416 Okundu   YAZDIR

“At yarışı camiası bunu da gördü” başlıklı yazımdan sonra  ikinci yazımı “Ediz Sağlam bakın neler yapmaya başladı” başlığı ile yayınladım.

Ediz Sağlam’ın da çalıştığı günlük bir spor gazetesi ve ulusal bir gazete Kocaeli, İzmir, Şanlıurfa galoplarını zaman zaman izin alınmadan kullanmakta.Yayınlar çıktıktan sonra parayla alınan bir gazeteden dizerek hazırlanan biri spor, biri günlük gazetede sprint ve galoplar yayınlandı.

Ediz Sağlam iki gün önce çıkan at yarışı gazetesinin galoplarını kullanırken o galopların havuz sistemindeki sorumluluları; Şanlıurfa’da Sahdun Kaya, İzmir’de Soner Hazinedar, Kocaeli’de Adem Bektaş, Adana’da Hakan Öztürk, Ankara’da Önder İşgüzar, Bursa’da Cengiz Aydeniz, İstanbul’da Faruk Demir’dir. İki gün önce çıkan sadece at yarışı gazeteleri ülke ekonomisinin de gittikçe küçülmesiyle birlikte artık sözün bittiği yerde olup at yarışı gazetelerinin hipodromlardaki havuz sistemiyle bültencilere hizmet veren saatçi kadrolarına iki senedir zam yapılamamaktadır.Yarış sabahı sprint ve galop yayınlayan, at yarışı sayfası yapan ulusal gazetelerin 30 yıldır para vermeden aldığı sprint ve galopları tutan emektarlarına hak ettikleri ücretleri ödemeleri artık gerekir. Havuz sistemiyle saatçilerin de hizmet ettiği kendilerinin galoplarını kullanan kurum, kuruluş ya da şahıslar onların hak ettiği paraları  vermemeleri halinde yasal yollarla haklarını arayacaklardır. Birkaç gazeteciyle görüştük. Olaya sıcak bakıyorlar. Onların şu an kullandıkları sprint ve galoplara itiraz edilmeyip Nisan ayından itibaren kendilerinin güçlerine göre hipodromdaki havuz sistemiyle çalışan saatçilere katkı yapmaya başlayacak olup o hipodromlardaki havuz sistemiyle hizmet eden saatçilere eşit şartlarda paralar bölünerek gönderilmeye başlanacak.

2 gün önce at yarışı gazetesi çıkaran firmalar içerisinde uzun yıllardır A Takımı, Hürkont, Yarış gazetesi ağırlıklı olarak yükü çekmekte. Diğerleri de kendi güçlerine göre havuz sistemine katkı yaparken bu sistemde krallık, imparatorluk olmadığını, iki gün önce çıkan bültencilerin havuz sistemiyle hizmet eden saatçilere hizmetlerin karşılığı paralarını vermesine rağmen artık zam yapamaz duruma gelmelerinden dolayı tıkanıklıklar baş göstermiştir. İstanbul’daki gazetecilerle bizlerin görüşmesi tamamiyle havuz sistemiyle İstanbul dışında hizmet eden saatçilerin zamanları olmayıp bu toplantılara katılamadıkları için biz onların adına sadece sözcü olarak haklarını aramaktayız. Konuştuğumuz gazetelerle ilgili kendilerine zaman zaman bilgiler aktarılmaya başlanacak olup bir şahsın 4 yıl boyunca galopları bir bültenciden temin edip son 4 aydır havuz sisteminde çalışan birkaç şehirde havuz sistemiyle hizmet eden kişilere aylık 200 TL –250 TL vererek bu sistemi alıp gazetelere bunun 50 katına satma sistemi devrinin sona erdiği bu galopları alan kişilerin sadece o yayınlar üzerine bundan sonra alacak olup bir defa para verip onu 50 yere satma hakları bulunmayacaktır. Yarış camiasının sosyal medya kullanıcıları da bilinmeye detayları umarım ki algılayabilmişlerdir.

Kemal Akyer

Benzer Haberler
“Sözün bittiği yerdeyiz” için 8 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Recep Bali 04-03-2018

  Sayın Kemal Akyer, sizin gibi değerli dürüst insanlar sayesinde sahtekarların maskeleri düşmeye başladı. Ankara’da galopları çalıp paralı sitelerle whatsap oyunlarıyla üyelerine satan şebeke mafyayla ilgili devletinde harekete geçmesi gerekir. Biz haklarımızı bu sahtekar galop mafyasına helal etmiyoruz.İlahi adalet yerini bulucaktır. Sonuna kadar galop mafyasıyla ve onların işbirlikçileriyle olan mücadelenizin arkasındayız.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : jumano 04-03-2018

  Sonuna kadar haklısın ağabey,sabahın köründe emek verenlerin haklarını ödesinler bi zahmet.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : naci demir 04-03-2018

  Ediz Sağlam belli ki rizkleri göze almış gözü birşey görmemeye başlamış. Kafayı çalıştırsa havuzda toplanan galopların dizgisini yapan grafikeri kafaya alıp sistemden tereyağ gibi çeker galopları. mail yada watsap yoluyla bir tıkla anında alır dosyayı hatta o bilgisayara uzaktan erişim sağlamayı başarırsa doğrudan da çekebilir ama bunun için içerden destek alması şart. Aman dikkatli olun özellikle grafiker başta olmak üzere matbaa çalışanlarını sıkı markaja alın.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : irfan yurtseven 04-03-2018

  emek hırsızlığı büyük cezalara tabi olmalı.umarım adli merciler gerekli cezaları verir..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Günay Demir 04-03-2018

  Soyguncuların rantçıların peşini bırakmayın. Ankara ve Adana’da idman pisti galoplarını çalıp beddua alanların suratlarına bakılmaz bunlara destek veren iştakipçileri ve tefeciler sonunuz yakın olsun can çekişerek döşek parçalıyıp gidin.Çoluğunuzdan çoçuğunuzdan ailenizden çıksın. Saygılar.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : Sefer Ünlübay 04-03-2018

  tvitterda TJK bu rantçılarla anlaşmış diye yazıyor Tjk Tv gibi kadrolu olacakmış biz size güveniyoruz Tjk nın bu galopları saklamayacağının garantisi olabilirmi ? niçin galop mafyası ile beraber hareket ediyor

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : Tayfun Sarı 04-03-2018

  kemal akyer ve grubu bu işi en iyi yapan sizlersiniz başka güvensiz ellere teslim etmeyin. Tjk bu galop hırsızlarıyla işbirliği yaparsa oda suçlu olur ben BİMERe şikayette bulunacağım şaibeli kişilere ihale verilmemeli

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : Harun yıldırım 04-03-2018

  Yeni tjk yönetimine bakın,kimlerden oluştuğuna,ondan sonra konuşun işsiz kalanlar yönetimi devralmış yalancılarla pastayı bölüşmeye çalışıyorlar olan gariban yarışsevere oluyor kemal bey siz dürüstlüğün sembolüsünüz davanızdan vazgeçmeyin

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın