At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Tebrikler başkan

26 Şubat 2015 / 12:52   |   1088 Okundu   YAZDIR

21-22 Şubat günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşen Türkiye Jokey Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda, Başkanlık seçimi için kullanılan 108 oyun 62′sini alan Yasin Kadri Ekinci, Türkiye Jokey Kulübü’nün başkanı seçildi. Başkan adaylarından Cüneyt Çalıcıoğlu 46 oy aldı.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ekrem Beşerler, H. Turgut Alakuş̧, Sadettin Atığ, Necati Demirkol, Şükrü Erdem ve Can Polat Eyigün seçilirlerken Tüzüğün 23.7′inci maddesi gereğince yapılan görev bölümü seçiminde; Genel Sekreterliğe Necati Demirkol, Muhasip Üyeliğe H. Turgut Alakuş oy birliği ile getirildiler.

Ekinci Yönetimi’nde daha önceki Yönetim Kurullarında ve TBMM’de bakanlık yapmış asli üyeler yer alırken Yasin Kadri Ekinci, TJK asli üyelerin oy çokluğunu alarak  ikinci kez TJK başkanı oldu.

Seçim arifesinde seçime dair görüşlerimi beyan etmiştim. Nasıl ki rahmetli Özdemir Atman, Sadun Atığ, Cemal Kura başkanların hizmetleri takdire şayan ise yaşayan efsane başkanlardan Ömer Faruk Girgin, Yasin Kadri Ekinci, Serdal Adalı’da Türk atçılığına yaptıkları hizmetlerle her daim anılacaklardır. Behçet Homurlu, iyi bir TJK başkanıydı ancak 6 ay katlanılması zor olan bir insana 24 ay boyunca Cüneyt Çalıcıoğlu ile çalışmak durumunda kalması ne yazık ki Homurlu’nun talihsizliği oldu. YKK üyesi olan, EMHF Başkan Yardımcısı Behçet Homurlu 16 Şubat’ta İsviçre’de gerçekleştirilen EMHF Genel Kurul Toplantısı’nda ülkemizi temsil ederken umarım Çalıcıoğlu’suz şeffaf bir yönetim ile Homurlu, ilerleyen yıllarda bir kez daha TJK başkanı olur.  Behçet Homurlu da diğer başkanlar gibi farklılığını ortaya koyar.

Seçim öncesi gerçekleştirdiğim anket çalışması sandıktan Ekinci’nin çıkacağını göstermişti. Başkan adaylarından Çalıcıoğlu’nun anket çalışması ile ilgili rahatsızlık duyduğu bilgileri edinsem de kaybeden tarafın Çalıcıoğlu olması beni şaşırtmadı. Öyle ki TJK başkan adaylarından Cüneyt Çalıcıoğlu’nu destekleyen ve “benim için özel” diyen yandaş basın, bir taraftan Ekinci Yönetimi’ni tebrik ederken diğer taraftan kolları sıvayarak yönetimin henüz ilk haftasında aba altından sopa göstermeye başladı. Öyle ya yenilen pehlivan güreşe doymazmış.

- İstanbul Veliefendi Hipodromu’na sentetik pist kazandıran,

- Sağanak yağmurdan dolayı Veliefendi Hipodromu ahırlar bölgesinde adeta yüzen atları bu sıkıntıdan kurtaran,

- Veliefendi Hipodromu’na 4 ay gibi kısa sürede ışıklandırma yapan Yasin Kadri Ekinci’dir.

“Maliye’ye daha az kesinti, Devlete daha çok gelir” prensibini yıllar sonra Yasin Bey’in TJK’ya başkan olduğu ilk hafta gündemine taşıyan yandaş basın mensubunda art niyet aramamak mümkün mü?

Cüneyt Çalıcıoğlu muhasip üye olduğu dönemde Gazi Koşusu günü altılı tevzi ne olursa olsun 5.000.000 TL dağıtılacak diye günlerce reklam yapılmıştı. Altılı tevzi 3.452.000 TL oldu. TJK üstüne 1.548.000 TL altılı tevzi eklemesi lazımdı ki tevzi, 5.000.000 TL olsun. Yandaş basına önerim; TJK’nın bir sonraki yıl faaliyet raporunu içeren Çalışma Raporu’na bu parayı ekleyip eklemediğine bakmasıdır. Yandaş basın mensubu, Çalışma Raporu’nu incelediği zaman bakalım neyle karşılaşacak?

GELİBOLU’nun aygırlıktan çekildiği haberi www.liderform.com.tr’de yayınlanmıştı. Yandaş basında ise GELİBOLU ile ilgili haber 1 saat sonra şöyle işlendi:

“TİGEM tarafından yaklaşık 2 senedir satın alınmak istenen GELİBOLU (Odinhan-Altıngül) da düğüm çözüldü ve safkanın sahibi Cüneyt Çalıcıoğlu ile kurum yetkilileri arasında yapılan prensip anlaşması neticesinde GELİBOLU’nun da son dönemlerdeki diğer pek çok aygır namzedi gibi Tigem kadrolarına dahil edilmesi neredeyse kesinleşti. 2013’de 800.000 TL fiyatla paylaşan pazarlıklarda Tigem bu fiyatı senenin başında 1.100.000 TL’ye kadar çıkmış ancak yine de uzun süre anlaşma sağlanamamıştır.”

Yandaş basın yukarıdaki ifadelerle sitesinde yayınladığı haberi yayınladıktan 24 saat sonra aynı haberi geri çekti. GELİBOLU, TİGEM’e aygır olarak alınmadı. Yeri ve zaman geldiğinde TİGEM’in GELİBOLU’yu almamak için verdiği mücadeleyi, birilerinin ve sosyal ağının kurduğu baskıyı, hayali rakamlarla fahiş fiyatlara GELİBOLU’yu TİGEM’e gagalama çalışmalarını sizlerle paylaşabilirim.

TJK başkanı ve yönetim kurulu üyeleri arasında ayrım yapmam mümkün değil. Çalışanı desteklediğim gibi yeri ve zamanı geldiğinde eleştirmesini de çok iyi bilirim. Türk atçılığının daha iyi yerlere gelmesi adına at yarışı basını olarak takibimi sürdürmeye devam edeceğim. Yasin Kadri Ekinci ve yönetimini tebrik ediyorum.

Kemal Akyer 

Benzer Haberler

Yorum yapın