At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Ekinci, iş ortakları, ganyan bayiler ve atçılar için TAY TV’deki programda açıklamada bulunacak mı?

14 Aralık 2016 / 11:19   |   702 Okundu   YAZDIR

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci 17 Aralık Cumartesi günü saat 10.30’da Son Düzlük Gündem özel programında Hakan Cantınaz’ın konuğu olacak. Reşat Köstem’in de katılacağı program, TJK TV ve TAY TV’den ortak yayın yapacak. Ekinci’nin program akışı içerisinde 2017 yılına ilişkin atçılık ile ilgili gelişmeleri paylaşacağı www.tjk.org’dan duyuru edildi.

1 Temmuz’dan itibaren atçılık şaha kalktı ve % 74 kamu payı ödemesi sona erdi. 1 Temmuz ile 31 Aralık tarihlerinde atçının yarış ikramiyesine ve bayi prim artışına katkı sağlanmadı. Yasa gereği TJK’nın elinde bu para kalsa da 31 Aralık’ta Maliye Bakanlığı’na kaptıracağını zannetmiyorum. Atçılığa faydalı yatırım yapılmıştır. Ancak 100 Milyon TL üstündeki para %74 kamu payı ödenmesi olmadığı da göz önüne alınırsa 2017 yılı bütçesindeki yarış ikramiyelerinde artış görünmediği gibi bayi primlerinde de artış olmadı. Paranın nerelere yatırım yapılarak dağılım yapılacağı 25 Aralık’ta yapılacak olan 2017 yılı bütçe kongresinde dağıtılacak bütçe kitabında görülecek. Bir atın aylık masrafı 3.200 TL iken hastaneye gidip serum vs. taktırıldığında 4.000 TL olduğu, ganyan bayi giderlerinin gün be gün arttığı, özellikle münhasır ganyan bayilerin iyice tıkandıkları, İddaa ile birlikte at yarışı oynatan ganyan bayilerin yaşadıkları zorlukların TJK cephesinden görülmemesi ve iyileştirme yapılmayıp sessiz kalınması elbette kabul edilebilir –anlaşılabilir- gibi değil. Son 2 ay içerisinde 150 civarında safkan 3.000 TL veya 3.500 TL’ye ciritçilere satıldı. 40 civarında safkan, jandarmaya veya çevre köylere binek atı olarak hediye edildi. (Hediye, devam ediyor) TYAYSD’nin tay satışlarında 2,5 yaşında erkek ZENGİNOĞLU tayına satıştan sonra hastane raporu garantisi olmasına rağmen 20.000 TL bile verilmedi. Ülkemizde bu denli ekonomik kriz her kesim tarafından hissedilirken üstelik dolar 3,5 TL’yi gördüğü zamanda ölüye değil diriye yatırım yapmak kaçınılmaz.

Kemal Akyer

Benzer Haberler
“Ekinci, iş ortakları, ganyan bayiler ve atçılar için TAY TV’deki programda açıklamada bulunacak mı?” için 10 Yorum
 1.   İsim Soyisim : Mustafa 14-12-2016

  Artık ganyan bayılerının prımlerı artırılmalı öldük bittik tjk atcıyı dusunuyor sureklı tamam dusunmelı ama artık oncelıgın ganyan bayılerın olması lazım tjk bındıgı dalı kesıyor artık masraflar gelırı karsılamıyor bu kadar vıcdansızlık olmaz yıldık tıksındık

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : Alı 14-12-2016

  Tjk hiç bir zaman bayilerine sahip cıkmadı devletımız naparsa yapsın kamu paylarında prim artıslarını yapmazlar yine yapmadılar bayılerin cogu icralık para kazamıyoruz bayiler bıterse ve moralsızlıgı oyunculara yansıyor kımse bayısını guzellestıremıyor eskı ragbet de kalmadı herkes aynı gemıde batarsa kı batacak tjk da batacak bu kadar anlayıssızlık olmaz yönetimler neden cözum uretmez

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : metin kaçmaz 14-12-2016

  başkan ekinci ne zaman tv ye çıksa ne yaparsa onu yapacak cumartesi “andersenden masallar” anlatacak yani…….

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : ahmet 14-12-2016

  başkan çalıştayı boşuna mı yaptın bu yara dikiş tutmuyor başkan tükettin bizi kiralar ateş pahası olmuş her şeyin fiyatı artarken primler neden sabit

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : cemal 14-12-2016

  Ganyan bayilerinde yıllardan beri prim artışı yapılmadı kiraya zam sigortaya zam yakıt zam muhasebe zam çalışana zam yani herseye zam fakat gandan bayilerinde yok. (PEŞİN VERGİ KESİNTİSİNDEN SONRA BAYİ YE KALAN %4)durum bu kadar vahim.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : cemal 14-12-2016

  İddaa bayileri nin içine ganyan vermek için çabalayan yönetim kendi bayilerini biraz destekle sin idda ya verilen primler le t.j.k nin verdiği primler zaten ortada bu Saçmalığı daha fazla olmamasını istiyoruz (idda ve ganyan birleştiği zaman tek gider yapılıyor,personel,kira gibi)tek ganyan bayisi olan kişiler tek gelirle hareket ediyor. Artık bayiliklerin bu kadar yerlere düşmesini istemiyoruz,her adım başı bayilik mahalle arasına bayilik gibi.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : Mesut yaılmazgil 14-12-2016

  Haber başlığınıza takıldım. Okuyunca sanki başkanın iş ortaklarını sorguluyorsunuz gibi. Eğer sorguluyorsanız sorun yok. Ancak anlatmak istediğiniz benim anladığım ise, iş ortaklarından sonra virgül değil, iki nokta olmalı. Habercilik sitelerinde bu hatalar yapılmamalı.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
  •   İsim Soyisim : Murat Demirbilek 14-12-2016

   Bu eleştiriyi yapan kişi keşke adını doğru yazsaydı :) siz de soyadınızdan harf atlamışsınız :)

   Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : gökhan 14-12-2016

  TJK pazarlama bilmiyor. Ganyan bayiler berbat durumda. Bu vizyonsuzlukla pazar payını büyütemezsiniz. Bayilere iddaa ile aynı primi vermeden, sektörü genişletmek imkansız. Beceriksiz yöneticilerin kol gezdiği ülkemizde Tjk da beceriksiz dolu. Umarım yakında özelleştirme gelir ve sektör basiretsizlerden kurtulur.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 9.   İsim Soyisim : İbrahim 14-12-2016

  Müjde beyler Ganyan bayilerin prim artışı belli oldu. Koskoca 0 neymiş Tjk hasılatı %30 artiracakmis artınca bayilerinde primi otomatikman artiyormus. Düşünceye bakarmisin ozaman bayilik vermiceksin verdiğiniz ekstradan her bayi ortalama Tjk nin cirosu nekadar artarsa artsın bayiye etki etmiyor bunu hamalada sorsan sokakdaki simitciyede sorsan boyle bir artissan bayilere birşey kazandırmaz. Bence Ganyan bayilerinden haksız aylık alan İstanbul daki Ganyan bayileri odasının radikal kararlar alıp bayilerde aldığı parayı haketmei lazım.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın