At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, canlı yayında görüşlerini anlattı

20 Haziran 2017 / 10:18   |   426 Okundu   YAZDIR

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TAY TV ve TJK TV’de ortak canlı yayında Hakan Cantınaz, Reşat Köstem’in sorularını yanıtladı. Programı canlı izleyemedim ancak programın tekrarını izledim. TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’ye Reşat Köstem ve Hakan Cantınaz soru sorarken aralarındaki ciddi kopukluk gözlendi. Köstem’in Cantınaz’ın soracağı soruyu ağzından alarak sorması da dikkatlerden kaçmadı.

Başkanın görüşlerine saygı duyuyorum. Ancak anlattıklarının % 80’ini daha bir hafta önce yapılan TJK Tüzük Tadili toplantısındaki iyi niyetler bölümünde ifade etmedi. Bana göre ya başkan ile asli üyeler arasında bir sorun var ya da anlattıklarını asli üyelerle sohbet toplantısında kendilerine söyledi. TJK asli üyelerinin bir çoğunun fikri “biz doğru bilgilendirilmiyoruz.”

Başkanın düşünceleri, fikirleri tabii ki Türk yarışçılığının gelişmesi adına çok önemli. Ama bir gerçek var ki 2016 yılı Mart ayında Milli Piyango özelleşeceği anda durduruldu. At yarışları, Milli Piyango, Sayısal Oyunlar hepsi bir arada 49 yıllığına devredileceğini, devlet eliyle kumar oynanmasına siyasi iradenin kabul etmediğini beyan etti ve bu kararı aldı. At yarışları, 01/01/2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak Milli Piyango, Sayısal Oyunların Türkiye Varlık Fonu’na devredildiği 49 yıllığına 3 şans oyununun Türkiye Varlık Fonu’nun karşılıklı görüşülerek tek paket halinde verileceğini resmi internet sitesinde de ilan edildi.6132 sayılı kanun, meclisin yaz tatili sonrası açılmasıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının hazırladığı yeni düzenlemelerle son şeklini alacak. 6132 sayılı kanun değişikliği belli olmadan 3 şans oyunlarının tek paket için talepler var. TJK’da at yarışlarının kalması için siyasi iradenin ikna edilmesi gerekir. (Kemal Akyer)

Benzer Haberler
“TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, canlı yayında görüşlerini anlattı” için 1 Yorum
  1.   İsim Soyisim : Koray Kar 20-06-2017

    Elazığ yarışlarında atlar birbirlerini sırayla, çok uzak farklarla geçiyorlar. Bu konu hakkında da açıklama bekliyoruz. Bir hafta içinde atların performansı nasıl oluyor da 15 saniye iyileşiyor? Belli ki atlara havuç ve arpadan daha güçlü bir şeyler veriyorlar.

    Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın