At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Son Düzlük “Gündem Özel” Programına konuk oldu

31 Aralık 2017 / 14:37   |   342 Okundu   YAZDIR

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, 31 Aralık 2017 Pazar günü TAY TV Son Düzlük “Günden Özel” programına konuk oldu. Hakan CANTINAZ ve Reşat KÖSTEM’in sorunlarına cevap verdi.

01 Ocak 2018 tarihinden itibaren TJK lisans hakkı Türkiye Varlık Fonuna geçti. Özelleşmesi için yeterli kanun değişiklikleri yetişmediği için 2017 yılında olduğu gibi bir yıllık yeni sözleşme yapıldı. Varlık Fonu, TJK lisans hakkını başka birine devretmek isterse 3 ay evvelden kendilerine haber verilmesinin faydalı olacağını belirtti.

Bu akşam çekilecek olan Milli piyangonun veraset vergisi olmayıp sadece at yarışlarından ve İddaa’dan alınmakta olup veraset vergisine Maliye Bakanlığı’na yapılacak ilk görüşmede itiraz edeceğiz dedi.

Kaynak sağlanması halinde Adana ve İzmir çim pistinin sentetik piste çevrilmesinin gerektiği bu iki hipodromun kış hipodromu olup kışın artık çim pist yarışları zaten yapılmadığını sentetik pistin kış hipodromlarına faydası olacağını belirtti.

“Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor” projesine 11 Ocak’ta Ankara Kadın seyislerinin mezuniyet törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Ahmet Eşref Fakıbaba’da katılacak dedi.

İddaa kazançtan % 33 alıyor TJK ise % 26 alıyor aradaki farkı İddaa oranında eşitlemeye çalışacağız.

TJK Kıdem Tazminatı 135 Milyon TL bunun yetiştiricilik bölümünün 20 Milyon TL, bizim paramız var öderiz. 115 Milyon TL kıdem tazminetı TJK özelleştirmede kim alırsa ona ait olacağını belirtti.

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’ye 2018 Şubat ayında Başkanlık için aday mısınız dediler. Daha süre var, Asli üye arkadaşlarım başkan adayları ortaya çıksın beni değerlendirmeye alırlarsa dedi. Başkanım 2 ay kalmış ortalıkta tık yok, ben konuşmama hakkımı kullanmak istiyorum ama senin hiçbir şekilde görevden kaçma şansın bana göre hiç yok. Bu benim görüşüm. Şubat seçiminden sonra TJK özelleştirmede neler beklendiğini ayrıntıları ile yazmaya fazla ara vermeden devam edecem sadece kısaca söyleyeyim TJK için özelleştirme alanında çok zor bir yıl olacak.

İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistin sulanan kuyularında tuzlanma olmasından dolayı 30 Aralık 2017 Cumartesi günü tuzlu suyu arıtma tesisi hayata geçti, ortak çim pistler tuzlu suyla sulanmayacaktır.

Programın 1. bölümünü izlemek için TIKLAYINIZ

Programın 2. bölümünü izlemek için TIKLAYINIZ

Kemal AKYER

Benzer Haberler

Yorum yapın