At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Türkiye Varlık Fonu Milli Piyango, Sayısal Oyunlar ve at yarışlarının özelleştirmesini birlikte tek ihalede yapacak

09 Ocak 2017 / 10:56   |   1613 Okundu   YAZDIR

Türkiye Varlık Fonu Milli Piyango, Sayısal Oyunlar ve at yarışlarının özelleştirmesini birlikte tek ihalede yapacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal NTV‘nin canlı yayınına katıldı. Milli Piyango’nun Varlık Fonu’na devriyle ilgili konuşan Ağbal, “At yarışlarına ilişkin lisans da Varlık Fonu’na devredildi. Şans oyunları alanında kamunun elinde bulunan iki tane oyun var. Biri Milli Piyango, diğeri at yarışları. Amacımız bu lisansları devretmek suretiyle bir varlık oluşturmak. İki şans oyununun özelleştirmesini bir paket olarak gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. At yarışlarına ilişkin bir lisansın oluşturulmuş olması ve bunun da Varlık Fonu kapsamına alınmış olması. İki lisansın birlikte Varlık Fonu tarafından değerlendirilmesi, bu varlıklara talebi de artıracaktır. Daha kapsamlı bir özelleştirmeye imkan sağlayacaktır. Milli Piyango’nun ihale süreci hali hazırda var. Ancak hükümet olarak iki özelleştirmenin bir bütün olarak birlikte değerlendirilmesini öngördük. Bunların hangi süreçte, hangi yöntemle özelleştirmeye konu edileceği Türkiye Varlık Fonu’nun üzerinde çalışacağı konular olacak. Nihai karar hükümete ait. Şu anda mart ayında Milli Piyango için teklif alma süreci ortadan kalktı” dedi. Bu da gösteriyor ki at yarışları, Milli Piyango, sayısal oyunların ihalesi tek kalemde yapılmasıyla bu ihaleyi Katarlıların alma şansı daha da güçlendi

 

Benzer Haberler
“Türkiye Varlık Fonu Milli Piyango, Sayısal Oyunlar ve at yarışlarının özelleştirmesini birlikte tek ihalede yapacak” için 4 Yorum
 1.   İsim Soyisim : atcı abi 09-01-2017

  satın bakalım satın bunlarda bitince neyi satacaksınız bunlarda satılırsa her turlu pislik olur kanatini taşıtorum artık bi yarışımız vardı onuda oynamayacagız demektir.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : Johny Sins 09-01-2017

  Bi at sevgimiz var onuda katarlılara verin biz bu at yarışı oynatamadıkmı sevdiremedikmide senelerdir tjk nın elinde bulunan ve yönetmeliğinde olan bu oyunu varlık fonuna devir ediyorsunuz bu sektörde kaç kişi evine ekmek götürüyor bilen varmı işsizlik deyip deyip duruyorsunuz köprü yapılıp su kadar araç geçecek deyip teminat veriyosunuz ve geçmeyince cebinizden veriyorsunuz acaba at yarışlarında bu kadar tevzi olacak diye temennide bulunmazsınız altın yumurtlayan bu klubü çok ararsınız

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : gezgin 09-01-2017

  Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha BloombergHT’de açıklamalarda bulundu.

  TÜRKİYE’YE 100 MİLYAR DOLAR YATIRIM GELİYOR

  Aweidha, Türkiye ile körfez ülkelerinin politik ve ekonomik işbirliğinin hızla devam ettiğine vurgu yaptı, önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’dan Türkiye’ye 100 milyar dolardan fazla yatırım yapılacağının müjdesini verdi.

  Aweidha şunları söyledi:

  Türkiye önde gelen ekonomilerden birisi. Ortadoğu’daki en büyük ekonomi. Suudi Arabistan’la işbirliği sonrasında tüm Körfez ülkeleri Türkiye’ye yatırım yapmaya yöneldiler. Ben de bir rapor hazırladım ve yüzlerce milyar dolar Körfez ülkelerinden yatırım akışı olacak önümüzdeki haftalarda. Suudi Arabistan’ın öncülüğünde Katar ve BAE tarafından bu yatırım yapılacak. Zira bu ülkelerle Türkiye arasında politik işbirliği de yapılıyor. Yatırımlar yapılarak kurdaki düşüşün önüne geçilebilir. Buradan kaynaklı olumsuz etkiler de bu yatırımlarla tamir edilebilir.

  katar bu yatırımı atyarışları ve milli piyangoya mı yapıyor acaba

  Kaynak: Borsa Gündem

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Ozer Ozbasi 09-01-2017

  Cesur Selim Kaya Röportajı sonrası düşüncem . Bu şartlarda atçılık yapılmaz. Özelleştirme ile ilgili düşüncem ise ,Bence hiç mantıklı değil.İç dinamikler alsın een azından . Ülkeye döviz lazım diyebilirsiniz. Turizm 2 sene önceki rakamlara dönsün zaten milyar dolarlar ülkeye girer.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın