At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Uçan at WANETA, Sakarya Koşusu’nda GAZIBORA KHAN ile geçildi

13 Kasım 2016 / 17:16   |   2279 Okundu   YAZDIR
Uçan at WANETA, Sakarya Koşusu’nda GAZIBORA KHAN ile geçildi

13 Kasım Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki 6.koşuda start alan 2 yaşlı 2016 yılının şampiyon tayı WANETA’nın ilgilileri Çaldıran Koşusu ile birlikte sezonu kapattık demelerine rağmen karar değişikliğine giderek Sakarya Koşusu’nda koştular. Sakarya Koşusu’nda Halis Karataş ilk kez son 300’den sonra WANETA’ya fazla kırbaç vursa da teşvikleri yeterli kalmadı. Son 100’den sonra liderliği Ahmet Çelik’in bindiği GAZIBORA KHAN’a verirken, 2.liği zor kurtardı. Yarışı 3. bitiren FINESSE’nin o gelişi ile 50 metre daha olsa koşuyu 2. bitirebilirdi. PIANO SONATA sanki GAZIBORA KHAN’a fedai koşuyormuş gibi ısrarla WANETA’nnın dışından teşvik ve kırbaç ile giderken kısa sprint yapan safkanın sprint mesafesini bu kadar uzatmasından sonra safkan son 300’de yarışı bıraktı, tabela dışı kaldı. PIANO SONATA’nın bir sonraki ilk koşusunu bu koşusuyla kesinlikle ölçü almayın, bugün için taktik hatası kurbanı oldu yorumu yapılabilir. WANETA, 2017 yılında kısa ve orta mesafe şampiyon bir at olacağını, uzun mesafelerde noksan koşacak işaretlerini bugün için belli etti. Uzun yıllar sonra dişi bir tayın 6 yarış geçilmeden o yılı kapatacak hamlesini WANETA tam yapacakken Sakarya Koşusu ile ne yazık ki bu gerçekleşmedi. Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“Uçan at WANETA, Sakarya Koşusu’nda GAZIBORA KHAN ile geçildi” için 4 Yorum
 1.   İsim Soyisim : bldplt 13-11-2016

  başta koşmuycaz deyip sonradan niye koştunuz, sihirbaz koşmayın dedi yinede niye koştunuz, mesafe zaten uzun taylar için yinede niye koştunuz, tek rakip var diğer atlar için Waneta kısrağı niye bu kadar yordunuz gerçektekten anlamak mümkün değil.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : İso 13-11-2016

  Ben şahsi fikrim olarak yorumlarınıza katılmıyorum gece yağan yağmurdan dolayı pist ağırdı ve bence ondan geçildi ki kötü koştuğunu ve mesafenin uzun Geldiğini de düşünmüyorum .

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : naci demir 13-11-2016

  Ağırlaşan pist ve uzayan mesafeden etkilendiği aşikar. Sakarya koşuları sezon sonunda olduğu için çoğunlukla ağır pistte gerçekleşiyor. Waneta biraz yüksek bir at ve ağırlaşam pistlerden olumsuz etkilenmeye meyilli. Karataş bunları bildiği için safkanı üzmek istememiş ve bu koşunun pas geçilmesini istemiştir ama dinleyen kim. Belki de sahibi ve antrenörü mesafe ve pist yönünden test etmek istediler ama yine de böyle kaliteli bir atı riske atmaya değmezdi. Mazallah ters basar nalı çıkar böyle nadide bir safkanı riske atmak gereksiz bir hamleydi. Nasıl ki Greystorm’un Ankara koşusunu kazanamaması şampiyon olduğu gerçeğini değiştirmiyorsa Waneta’nın da Sakarya’da geçilmesi diğerlerinden daha önde ve şampiyon bir safkan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Enternasyonal apoleti her safkana nasip olmaz. Hem de bunu 2 yaşlıyken başarabilmesi takdire şayan. Bence bundan sonra yarış hayatını yurtdışında geçirmesi de düşünülebilir. Özellikle kısa ve orta mesafelerde bunu başarabilecek kabiliyettte bir tay.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : Asan savaş 13-11-2016

  Ben bu waneta nın ilgililerini anlamıyorum.atı bu kadar üzmenin anlamı yok bence.inşallah sonu ablası gibi olmaz.böyle kısraklar kolay bulunmuyor.ben sahibinin yerinde olsam en fazla 1yıl daha koşarım sonrada anne yaparım.bu arada Gazi borakhanda boş at değil atı padokta gördüğüm de geçilmez dedim yurt dışında olmasaydım ganyan basıcaktım

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın