At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Üst üstüne onaltısı grup 1 koşu olmak üzere 23. koşu birinciliğine ulaştı

03 Mart 2018 / 10:27   |   1180 Okundu   YAZDIR

İki kez Avustralya’da yılın atı seçilmiş Avustralya’nın şampiyon kısrağı, muhteşem WINX 2018 yılının ilk koşusunu 03 Mart 2018 Cumartesi günü Royal Randwick Hipodromunda yapılan toplam ikramiyesi 600.000 dolarlık grup 1 Chipping Norton Stakes koşusunda start alarak başladı.

Her zaman ki jokeyi şampiyon Hugh Bowman idaresinde start alan şampiyon kısrak WINX her zaman olduğu gibi yarışını en geride takip ederek başladı. Koşunun son düzlüğüne yaklaşılırken Hugh Bowman kısrağını yavaş yavaş ön tarafa getirerek son düzlük üzerinde rakiplerini yakalayıp bu metreden sonra çok kolay tempoda rakipleriyle olan arayı uzak farka çıkararak 1:34.32 bitiriş derecesiyle on altısı grup 1 koşu olmak üzere 23. kez üst üstüne koşu kazanmayı başararak şampiyon kısrak BLACK CAVIAR‘ın rekorunu geçmeyi başardı.

Antrenörlüğünü Chris Walker‘ın, seyisliğini Umut Ödemişlioğlu‘nun yaptığı Magic Bloodstock Racing‘e ait Street Cry‘ın şampiyon kızı WINX‘in annesi yedi koşu kazanmayı başarmış AL Akbar‘ın kızı Vegas Showgirl‘dür. WINX üst üstüne yirmi üç koşu kazanarak kariyer birinciliğini otuz üçüncü koşusunda yirmi yediye çıkararak kariyer kazancını da 16 milyon dolara çıkardı.

Benzer Haberler

Yorum yapın