At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Yarış esnasında sakatlanan safkan uyutuldu

09 Ocak 2018 / 17:03   |   1245 Okundu   YAZDIR

09 Ocak 2018 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromun’da yapılan at yarışlarının 2.Koşusu’nda; son 300′de aniden sakatlanıp jokeyi Müslüm BAYDAN‘ı üzerinden düşüren Tunç CAVCAV‘ın sahibi olduğu (DEĞİRMENDERELİ- İZBELİ / UNACCOUNTED FOR) orijinli 182,000,00 TL kazanca sahip 4 yaşındaki doru erkek safkan TİMSAL, hipodrom veteriner hekimlerinin verdiği rapor doğrultusunda uyutulurken, jokeyi Müslüm BAYDAN ise üzücü kazayı burnu hafif kanayarak atlatmıştır. Başta TİMSAL‘ın ilgilileri olmak üzere Müslüm BAYDAN‘a da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
“Yarış esnasında sakatlanan safkan uyutuldu” için 1 Yorum
 1.   İsim Soyisim : AHMET CAVCAV 09-01-2018

  TİMSAL isimli tayımız henüz dört yaşında, beklentimiz olan değer verdiğimiz üzerine titrediğimiz atımız.
  Kocaeli’nde sadece yetkililerin duyarsızlığından ve ihmalinden at sağlığına atcıya ve yetiştiriciye önem vermediklerinden kaynaklanan kaza sonucu koşmaya uygun hazırlanmamış sahada atın ayağının çukura girmesi neticesinde atımız uyutulmuştur. Allah bu olayı hiç bir atçı ya yaşatmasın.
  Bunca yıllar emekler böylece boşa gitmiştir.
  Şimdi bu olay duyarlı bir ülkede olsa idi kazanın oluşumu ile ilgili araştrmalar yapılır netice raporla tesbit edilerek sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılırdı. Biz de ise MHK ne için orada görevi nedir sadece fazla mesai düşünülerek torpilli atçlıktan çok anlamayan kişilerden oluşmuş bir kalabalık. TJK nerede niye gerekenler yapılmaz ve takip edilmez eminim atımdan uyutma için harcanan masrafların hesapları yapılmaktadır.
  Derneğimiz atçısına neden sahip çıkmamaktadır.
  Bu şartlarla bu ülkede nasıl atçılık yapılır bilemiyorum bilen varsa lütfen anlatsın

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın