At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Yarışseverlere önemle duyurulur!

13 Ağustos 2018 / 09:30   |   4293 Okundu   YAZDIR

Liderform, Güncel, Yabancı Güncel, Yarış 81, Tüyolu Jokey, Saatli Puanlı, Rehber, Arşiv, İstanbul Puanlı, A Takımı, Banko, Yarış gazeteleri ve bültenleri uzun yıllardır Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ tarafından İstanbul’un 4’te 1’i ve ülkemizin her bir noktasında yarışseverlerle buluşturulmaktaydı.

Son 12 yıl içerisinde AKP Hükümetinin uyguladığı politika çerçevesinde özelleştirilen Seka Fabrikası başta olmak üzere birçok kağıt fabrikası ne yazıkki kapatıldı. Kapatılan gazete kağıdı fabrika alanlarında süreç içerisinde TOKİ’nin binaları yükseldi. Rusya’dan ithal edilen gazete kağıdı 12 yıl boyunca 540 dolar ile 600 dolar arasında alınırken yaklaşık 5 ay önce dolar 3.100 iken Rusya, kağıt fiyatını 600 dolardan 800 dolara çıkarttı. Kağıt, kısa bir süre sonra 850 doları görürken bu süreçte dolar da yükselişe geçti. 975 dolar civarını gören gazete kağıdı, son bir hafta içerisinde doların 6.850′yi görmesi ile sıkıntılar iyice açığa çıktı.

Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ, kendi ticari politikası çerçevesinde dağıtımlarını sürdürürken dağıtımını yaptığımız Yarış gazetesinin yaklaşık 2 ay önce Cuma günü saat 15.00’de Edirne’den Antalya’ya kadar ciddi satış gerçekleştiren 272 ganyan bayiye yayın göndermeme tebligatı çektiği bilgisini edindim. Yarış gazetesi sahibi Mehmet Çelik’in daha az satış gerçekleştiren bölgelere gazetesini göndermek istemesi ile birlikte Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ, bir anda ciddi kar elde ettiği bölgelerden ayda 28 bin TL ile 35 bin TL arasında zarar etmeye başladı. Yarış gazetesi ile aramızda ciddi gerginlikler yaşanırken Çelik’in A Takımı gazetesi ile aralarında yaşadığı rekabet Hürkont grubuna yansıdı. Bu zarardan dolayı dengeler değişirken Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ. toplamda ayda 18 bin TL ile 20 bin TL arasında zarar etti.

At yarışı gazete ve bülten sahipleri son 3 yıl boyunca saatçilere zam yapmazken doların hızla artış göstermesiyle saatçilere para ödeyemez hale gelenler çoğunluğu oluşturdu. Gerek Serdal Adalı gerekse TJK profesyonel kadrosuyla görüşerek saatçilerin mutlaka TJK çatısı altında olması gerektiğini ifade ettim. TJK, böyle bir işi yapmak istemediğini belirterek bültencilere reklam verdi. Bazı gazete ve bülten sahipleri, TJK’nın vermek istediği reklam ücretini düşük görüp reklamları  basmasalar da 12 bülten ve gazete, TJK reklamlarını yayınladı. At yarışı gazete ve bülten sahipleri ekonomik sıkıntı içerisinde oldukları için TJK’nın verdiği bu reklam gelirlerinden saatçilere para tam aktaramadılar. TJK kontorülünde yapılacak basın, teşvik yarışması için iki defa TJK yönetimine teklif verilmesine rağmen teklifin yönetime gireceği bir gün kala bültenlerin kapanmasıyla sonuç alınamadı. Eğerki bu projede başarılı olunsaydı yaklaşık 6.000 TL saatçilere eşit olarak dağıtılacaktı. 2.000 TL ise Fanatik gazetesinden alınacaktı.

Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ, saatçilere 14.000 TL ödeme gerçekleştirirken A Takımı Bursa, İstanbul ve Ankara galoplarını Hürkont’tan almayı kesip Yarış Gazetesi gibi Behçet Ekinci grubundan almaya başladı. 2 yayın organı daha aynı stratejeyi izlerken İstanbul ekibimiz haricinde saatçilere ayda 20.000 TL, İstanbul ekibimiz dahil edilirse 26.000 TL ödeme yapma durumu ortaya çıktı. Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ, bülten dağıtımında zarar ederken galop olayında da A Takımı gazetesi tarafından şirketimize haber verilmeden bir gecede galop ekiplerini değiştirmeleriyle şirketimizin zararı daha da büyüdü. Murat Akyer ve Kenan Akyer A Takımı gazetesi bürosunda Çetin Yağız, Soner Yağız, İlker Yağız ile bir araya gelerek Hürkont’un 1 TL’ye 8 sayfa Yarış Spor isimli bir gazete çıkartacağını ve Mehmet Çelik’in 272 ganyan bayisinden yayınları çekmesiyle zararları bu at yarışı gazetesi ile satışıyla karşılamayı planladığımızı yaklaşık 4 saat süren toplantıda kendilerine ilettiler, teklif kabul edildi. Toplantıya katılan Yağız Ailesi, hem yayıncı hem dağıtıcı olsaydık aynı yöntemi izleyeceklerini ifade ettiler. Yarış Spor gazetesinin hazırlıklarına başlandığı gün www.liderform.com.tr’de reklam geçildi. Cuma günü Yarış gazetesi Satış Müdürü Can Erkan, Kenan Akyer’i arayıp Yarış gazetesi % 50 ortağı – aygır KAIZBERT’in sahibi Mehmet Çelik adına aradığını belirterek 1 TL’ye Yarış Spor gazetesini çıkartmanız halinde A Takımı ve Yarış gazetesi yarın size gönderilmeyecek, dedi. Kenan Akyer, reklamının yapıldığını ve çıkartacağımızı söyledi. A Takımı gazetesi sahibi Çetin Yağız, Cumartesi sabahı büromuza gelirken kendisine Yarış Spor gazetesini çıkartacağımı bunun yanı sıra 2 TL’ye 8 sayfa bir gazete daha çıkartacağımı belirttim. Yarış gazetesi Satış Müdürü Can Erkan’ın Kenan Akyer ile gerçekleştirdiği konuşmayı Çetin Yağız’a söylediğimde Yağız, saat 15.00’de A Takımı gazetelerinin Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTİ’ye geleceğini ifade etti. Öğleden sonra kendi yayınlarımız bize gelirken Yarış gazetesi Satış Müdürü Can Erkan ve Yarış gazetesinin 4’te 1 hisse ortağı Can Tavukçu dağıtım yapılan bölge baş bayilerimizi Mehmet Çelik’in talimatıyla arayıp Hürkont yayınlarını dağıtan bayilere Yarış gazetesinin verilmeyeceğini belirtti. A Takımı gazetesinin de buna dahil olmasıyla birlikte Can Erkan ile 5 , 6 defa gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde Mehmet Çelik’in talimatıyla bunları yaptığını söyledi. Erkan ve Tavukçu’nun bölge baş bayilerimizi tehdit ettiğinin ortaya çıkmasıyla birlikte elimizde belgeleri olan bu süreç, yasal işleme tabi oldu. (Yasal işlemlerin başlamasından dolayı detay bilgi veremeyeceğim.)

Cumartesi günü yayınlarımız Anadolu’ya dağılırken İstanbul dağıtımı gerçekleştirilmedi. Pazar günü tehditlerin devam etmesiyle yayınlarımız, İstanbul dağıtımı tarafından yapılmadı. Cumartesi günü İstanbul bölge dağıtıcıları ile birkaç defa büromuzda toplantı yapılırken Yarış gazetesi Satış Müdürü Can Erkan ve Yarış gazetesinin 4’te 1 hissesine sahip At Sahibi Can Tavukçu tarafından tehdit edildiklerini yenilediler. (Belgeleri elimizde mevcuttur.) Mehmet Çelik, Can Erkan ve Can Tavukçu hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Yaklaşık 1 hafta sonra yaptığımız görüşmeler neticesinde 11 Ağustos Cumartesi günü çıkacak 13 Ağustos Pazartesi Bursa – Kocaeli bültenleri için A Takımı gazetesi yetkilileri her şeyin tamam olduğunu ve dağıtıma karşı olmadıklarını söyledi. KAIZBERT ve Yarış gazetesi sahibi Mehmet Çelik, Fotomaç gazetesinden 10.000 TL ve Fanatik gazetesinden 20.000 TL ayda para aldığımı ve bu gazetelerin at yarışı sayfalarındaki galopların Hürkont’un yaptığını söylemesinden ve asparagas iftirasından dolayı İstanbul dağıtımında bir kez daha karışıklık çıkarttı. Kurmuş olduğumuz İstanbul dağıtımı artık kendimizin yapması gerektiğine inandığımız için bayilerin bulundukları noktaları Hürkont çalışanlarının bilmesinden dolayı yayınları, kendimizin dağıtacağını söyleyerek hazırlıklara başladık. Yarış gazetesi Satış Müdürü Can Erkan’ın tatilde olmasından dolayı gazetenin hissedarı Can Tavukçu, İstanbul bölge dağıtıcılarını toplayıp ganyan bayilerine Hürkont yayınlarının girmesi halinde Yarış gazetesinin bir diğer hissedarı Mehmet Çelik’in talimatıyla A Takımı gazetesi, Yarış gazetesi ve Banko gazetesinin verilmeyeceğini söylemiştir.

11 Ağustos Cumartesi günü her iki grup dağıtıma başladı. Hürkont dağıtıcılarının ganyan bayilerine dağıtım yaptığı saatlerde 10-15 dakika daha erken dağıtım gerçekleştiren Yarış gazetesi ve A Takımı gazete dağıtıcıları ganyan bayilerine Hürkont yayınlarını almamalarını söylerken bazı ganyan bayiler, her iki grup dağıtıcıların karşılaştıkları esnada hararetli tartışmaları üzerine ganyan bayisinin iki grubun da yayınlarını senelerce sattığını, müşterilerinin Liderform gazetesi ve Yabancı Güncel gazetesi satın aldığını, her iki gruptan yayın almak istediğini belirtmesine rağmen bu şekilde A Takımı, Banko ve Yarış gazetelerini vermeyeceklerini yenilediler. Yaşanan bu tartışmaları duymam ile birlikte 12 Ağustos Pazar günü çıkacak 14 Ağustos Salı günkü Ankara – Elazığ bültenlerini ve gazetelerini çıkartmama kararı aldık.

TJK genel müdür yardımcısının izinli olmasından dolayı Hürkont grubu olarak yüz yüze bir görüşme gerçekleştiremedik. 27 Ağustos Pazartesi günü görüşme gerçekleştirip ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Ulusal basın ve sosyal medyada Hürkont Bülten Dağıtım LTD ŞTD. Hakkında çıkan yorumlar tamamen hayal ürünü birkaç fesatçının yaymaya çalıştığı dedikodudur. Devlete olan tüm vergilerini peşin ödeyen, işçi maaşlarının ödemesini günü gününe yaptığı gibi tazminatları tam yatıran Hürkont’un kağıtçısına, matbaacısına, çalışan ve ayrılan personellerine bir kuruş dahi borcu yoktur. 15 yıl önce çek karşılığında aldığımız kağıtlar gelinen noktada güven esasıyla açık hesap çalıştığımızın da faturasını kesip ödemelerin gününde yapıldığını altını çizmek isterim.

Açacağımız davalar ile ilgili sizleri bilgilendireceğimiz gibi Hürkont Bülten Dağıtım LTD. ŞTİ olarak çıkarttığımız at yarışı gazetelerini Türkiye genelinde dağıtmaktan vazgeçmedik. Sürecin olumluya dönmesi halinde gazetelerimiz yarışseverlere buluşmaya devam edecek.

Kemal Akyer

Benzer Haberler
“Yarışseverlere önemle duyurulur!” için 13 Yorum
 1.   İsim Soyisim : volkan 13-08-2018

  Kolay gelsin Kemal bey.

  Bu sıkıntıları atlatmanıza yardımcı olacağını inandığım internet sitenizi yenileme sürecini merak ediyoruz.

  Mobil cihazlara uyumlu bir web sitesi ve tahminlerinizin başka sitelerden kopyalanmasını önleyerek kârınızı maximize edebilirsiniz.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : volkan 13-08-2018

  Galop yayını içinde ayrıca teşekkür ederiz.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : ibrahim YAVUZ 13-08-2018

  Kemal bey ,

  Bu süreçde en azından internetten devam edin. Kocaelin de bülten bulamıyoruz

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 4.   İsim Soyisim : selin 13-08-2018

  Bayilerinize gönderilecek elektronik bültenlerin çoktan bu sorunlarınızı çözmesi gerekirdi. Ağaç katliamı, ya da kağıtta Rus yaptırımı, dolar yükselmesi gibi meseleler de sorununuz olmaktan çıkar. Elektronik bültenler bayilerde printe edilir, ülkenin her yerine ulaşır. Eğer başka hesaplar yoksa bülten dağıtımı probleminin çözümü basit. Elektronik ortama ve dolayısıyla uzay çağının getirdiklerine uzak kalmayalım.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 5.   İsim Soyisim : Onur 13-08-2018

  sitede ulusal ve yerel gazetelerin tahminlerini veriyorsunuz ama benim liderform almamdaki en büyük sebep Türkiye geneli bültenlerin tahmini, lütfen bu süreçte sitenizden en azından ulusal ve yerel gibi Türkiye geneli bülten tahminlerini de vermenizi rica ediyor.iyi çalışmalar diliyoruz..

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 6.   İsim Soyisim : gencer 13-08-2018

  yıllardır lider form kullanırım 20 yıl elim ayağım gibi olmuştu umarım bu süreç biran evvel aşılır lider form olmadan yarış oynamak içimden gelmiyor gerekli yerlere tepkimizi koyalım arkadaşlar hürkont yarış dünyasının lokomotifi olmuş yıllardır detaylı olarak eniyi şekilde bizlere yardımcı olan hürkont yaşatılmalı var olmalı

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 7.   İsim Soyisim : Kerem 13-08-2018

  Güzel kardeşim sizin oaylasamadiginiz şeyler sizi ilgilendirir benim güncel yurt içi bultenimi çıkarın, gerekirse internetten satın alalım,beni bultensiz bırakmayın kardeşim,kalite kalitedir başka bultenlerde bulamıyorum,aynı bilgileri aynı dergide,ciddi bir kamu oyu bu bülteni alıyor,sizde satışlardan anlamışsınızdır,bizi guncelsiz bırakmayın, yalvarıyorum.,.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 8.   İsim Soyisim : emrah 13-08-2018

  şöyle etrafıma baktığımda bütün profosyonel oyuncular Hürkont grubuyla oynuyor.kendimden örnek veriyim ben yıllardır liderformla oynuyorum,lider yoksa altılı oynamam olur biter tjk düşünsün…

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 9.   İsim Soyisim : serkan 13-08-2018

  merhaba öncelikle bir yarissever olarak sürekli olarak bu sorunlarla uğraştığınızı üzülerek izlemekteyiz işini doğru yapan bir ekibiniz var biz sizi yarış sever olarak destekliyor bu işinde üstesinden geleceginize inananıyoruz sizden ricam daha önceden galopları sitenizde net olarak veriyordunuz şimdi göremiyoruz liderform takipçileri başka insanlar yüzünden mağdur edilmemeli hırsız hırsızlıktan vazgeçmez herkes kendine yakışanı yapıyor başarılarınızın devamını diliyorum lider form ailesi

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 10.   İsim Soyisim : İrfan Yapıcılar 13-08-2018

  sayın Kemal Akyer sizi gıyabınızda 30 yıldan fazla tanıyorum, sizin nasıl dürüst bir işadamı olduğunuzu yakından biliyorum. görev gereği İzmir de olduğum yıllarda dağıtımınızı rahmetli Levent Durmuş yapıyordu, siz de onun yayınladığı yeni puanlı bültenini İstanbul da dağıttınız, yine rahmetli Özcan Aytunç ile çok iyi ilişkilerinizi biliyorum, işyerinizi de bir kaç defa ziyaret ettim. Daha önce rahmetli Yavuz Vidinli ile yaşadığınız ve kendi bültenlerinizi çıkararak dağıtımı ayırdığınızı da biliyorum, sizin her türlü zor süreci size inananlarla birlikte aşacağınıza yürekten inanıyorum. esen kalın.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 11.   İsim Soyisim : Trapper 13-08-2018

  Liderform ve yarış dunyasini 1999 ve 2010 yilları arasinda izmirden sektirmeden aliyordum. memlekete donus yapmam sebebiyle bultenlerinize ulasamazken liderform internet sitesi ilac gibi geliyordu. Bu son galop karmaşasi bize biraz kalin kupon olarak döndü. :) olsun. umarim hukuki olarak da galip siz çıkarsiniz.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 12.   İsim Soyisim : sadettin 13-08-2018

  lider foruma nasil abone olabiliriz açıklama yaparsanız sevinirim

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 13.   İsim Soyisim : Mesut ulusoy 13-08-2018

  25 yıldır liderform takipçisiyim şu an sakaryada bültenler satılmıyor ve bende yarış oynamaya ara verdim çünki diger bültenlerden yarıs yapamiyorum lütfen acil çare üretilsin

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın