At Yarışı Haber Sitesi | At Yarışları Video | Galoplar | Ganyan Bilgileri

at yarışı facebook at yarışı twitter at yarışı vimeo rss at yarışı Reklamlarınız için : info@liderform.com.tr

Yüksek Komiserler Kurulu, neden sessizliğe büründü?

22 Mart 2015 / 10:31   |   959 Okundu   YAZDIR

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Özgecan Aslan adına düzenlenen koşudan birkaç gün önce Şanlıurfa’da bir apranti, bindiği safkana kırbaç vahşeti uygulayarak fotonun önünde atıyla birlikte yıkıldı. Kırbaç vahşetiyle ilgili TJK tarihinde bir ilk yaşandı ve yayınlanan duyuru ile vahşet kınandı. Aprantiye verilen cezanın az olduğu, artırılması gerektiği açıklandı.

16 Mart Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromu’nda altılı ganyan oyunlarında değişen iki koşu, tüm Türkiye’de tepki gördü ve yarış severler sosyal medyada Şanlıurfa Komiserler Kurulu’nu eleştiri yağmuruna tuttular.

Şanlıurfa’da 15 gün içerisinde iki olay yaşanmasına rağmen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı atçılıktan birinci derecede sorumlu Yüksek Komiserler Kurulu, kendi köşesinde gözlemci olarak sessizliğini korumaya devam ediyor.

YKK, aylık rutin toplantısında gündemi değerlendirirken kısa aralıklarla Şanlıurfa’da yaşanan olaylar önem arz etmemiş olmalı ki olağanüstü toplantı gerçekleştirmedi.

Devlet memuru olan YKK Başkanı Nihat Pakdil, Başkan Yardımcısı Erdal Celal Sumaytaoğlu ve üyelerinden İrfan Erol, Mehmet Halis Bilden, Genel Koordinatör Süleyman Polat; devlet memuru olmayan Behçet Homurlu, Şeref Somtürk; At Sahibi ve Yetiştirici Mustafa Özdemir’in  ayda bir gerçekleştirdikleri toplantı, gündemin önem durumuna göre haftalık olarak da gerçekleştirilebilir. YKK mensuplarının toplantı yapılan merkeze gidiş-dönüş uçak ve konaklama giderleri yarış gelirlerinden kısacası yarış severlerden kesilen paralardan karşılanır. Devlet memuru olarak var olan görevlerine mesai saatleri içerisinde “YKK” çatısı altında oluşturulan ikinci ek iş karşılığı bir mesai ücreti almalarına rağmen gündeme uzak duruş sergilemeleri açıkçası yadırganmayacak gibi değil.

Kırbaç vahşetine imza atan aprantinin ceza süresi tamamlanırken, 23 Mart Pazartesi günü isteseydi yarışlarda at binebilirdi. Şanlıurfa komiserler kurulunun verdiği hatalı kararlardan dolayı TJK, 789.862,40 TL zarar etmişken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını temsil eden Yüksek Komiserler Kurulu’nun devlet ciddiyetinden uzak sessiz duruşu bakalım daha hangi kayıplara yelken açacak?

Yüksek Komiserler Kurulu

Nihat Pakdil – Başkan

Erdal Celal Sumaytaoğlu – Başkan Yardımcısı

Prof.Dr. İrfan Erol – Üye

Mehmet Halis Bilden - Üye

Behçet Homurlu - Üye

Mustafa Özdemir - Üye

Şeref Somtürk - Üye

Süleyman Polat – Genel Koordinatör

Kemal Akyer

Benzer Haberler
“Yüksek Komiserler Kurulu, neden sessizliğe büründü?” için 3 Yorum
 1.   İsim Soyisim : hüseyin sarituna 22-03-2015

  sizleri açık sözlülüğünüzden ve haklı haykırışlarınızdan dolayı tebrik ediyor ve destekliyorum.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 2.   İsim Soyisim : murat gök 22-03-2015

  Ben bir atciyim hayatimda t j k da boyle R E Z A L E T
  karar veren ne gordum ne de doydum .
  ama en onemlisi de sizin kadar hic kimse SKANDAL karara
  karsi tepki gostermedi ve takip etmedi sizi gercekten tebrik ediyorum canigunulden kutluyorum sizde olmasaniz inanin kimseye sesimizi duyuramayacaz .yuksek komserler kurulu nu sidetle kiniyorum saygilarimla

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz
 3.   İsim Soyisim : KORAY 22-03-2015

  Bence h. çizik in hiçbir hatası yok. Beğenmiyorsanız kırbacı yasaklayın. Yalnız o mu vuruyor? ha 5 kırbaç ha 15 kırbaç. kırbaç kötü bir şeyse yasaklayın gitsin.

  Yorumu Cevapla   veya   Yeni Yorum Yaz

Yorum yapın